© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Yuvarlak yüzlü kadınlar için 20 muhteşem saç modeli

Hiç bebek yüzlü diye çağırılıp , yanaklarınızın sıkılmasına mağruz kaldınız mı? Eğer bunları yaşadıysanız sebebi yuvarlak bir yüze sahip olmanızdır. Muhtemelen yüzünüzün daha uzun ve ince gözükmesi için saçlarınızı uzatmanız gerektiği gibi tavsiyeler almışsınızdır. Şimdi bu sıkıcı tavsiyeleri bir kenara bırakarak şık ve kısa saçlarınızı bütün görkemiyle savurma zamanı. İşte yuvarlak yüzler için birbirinden güzel 20 saç modeli.

Okumaya başlamadan önce yuvarlak yüzlü olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Eğer öyleyse okumaya devam edin.

Yüzünüzün Yuvarlak Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Kulaklarınızı iyice açın, sadece dolgun yanaklara sahip olmanız yuvarlak yüzlü olduğunuz anlamına gelmiyor. Yüz şeklinizi tespit etmek için en iyi yol yüzünün boyutlarınızı belirlemeniz olacaktır.

Bunun için bir mezura bulun ve adımları takip edin.

• Mezurayı elmacık kemiklerinizin üstünde ve biraz gözlerinizin altında tutarak bir tarafından öteki tarafına kadar ölçün.
• Çene hattınızın en geniş noktalarını ölçün.
• Yüzünüzün uzunluğunu alnınızın ortasından çenenizin ucuna kadar ölçün.
• Elmacık kemiklerinizin ve çene hattınızın genişliği, yüzünüzün uzunluğu (birkaç milimetre farkı önemsiz) kabaca aynı ise, o zaman yuvarlak bir yüze sahipsinizdir.
Artık yuvarlak bir yüze sahip olduğunuzdan emin olduğunuza göre, saçınızı şekillendirirken aklınızda tutmanız gereken birkaç ipucu ve püf noktayı öğrenmenizde fayda var.

Yuvarlak Yüzlerde Kısa Saç Stilleri İçin İpuçları

Özellikle hangi kesimin ve stilin yüzünüzü tamamlayacağını bilmiyorsanız, saçınızı kestirmek oldukça zor bir karar olabilir. Ancak yuvarlak bir yüze sahipseniz, işte bir sonraki kuaföre gidişinizde aklınızda tutabileceğiniz birkaç ipucu.

• Topuzlar ve yüksekten bağlanan saçlar yuvarlak yüz hatlarınıza uzunluk kazandırmada yardımcı olabilir.
• Eğer perçem istiyorsanız, düz ve küt katları tercih edebilirsiniz.
• Kıvırcık saç modellerini tercih ederken, dalgaların yanaklarınızı kamufle edecek şekilde yüzünüzü çerçevelemesine dikkat edin.
• Eğer saçlarınızı uzun kullanmak istiyorsanız, kabarık katları tercih edin. Bu tercih boynunuzu uzun göstererek yüzünüzün yuvarlaklığını dengeleycektir.
• Saçınızı şekillendirmenin en iyi yolu yumuşak dalgalardır. Saçınızı kabaca maşalayarak bu görünüme oluşabilirsiniz.
Öyleyse daha fazla uzatmadan yüzünüze uyum sağlayacak muhteşem saç modellerine geçelim.

Yuvarlak Yüz Hatlarına Uygun 20 Saç Modeli

1.Orta Boy Balyajlı Saçlar

Twitter Kraliçesi, moda ve stil ikonu Chrissy Teigen’in saçları, ilham alabileceğiniz güzel bir örnek. Omuzlara düşen ve bir taraftan ayrılmış olan bu saçlar, onun nasıl bir diva olduğunu kesinlikle yansıtıyor. Sarı balyajları ise bu görünüşe bambaşka bir hava katıyor.

2.Kısa Saçlarda Belirgin Dalgalar

Yuvarlak yüz hatlarınına sahip kadınların sıklıkla tercih ettiği biraz modern biraz şık bir saçtır. Mila Kunis, yuvarlak yüz şeklini uzatan, belirgin buklelerden oluşan bu kısa saç stilinde harika görünüyor. Alttaki ince kahverengi ışıltılar ise bu görünüme bir boyut kazandırmıştır.

3.Sade Kısa Saçlar

Vanessa Hudgens, bu nostaljik saç ile son derece çekici gözükmekle birlikte bizi Hollywood’a geri götürüyor. Bu basit saç kesimi, yuvarlak yüzler için en iyi kısa tercihlerden biridir. Kabarık bir tarzda fönlenen ve yandan derinlemesine ayrılan bu saç, 50’li yılların zarif saç stillerini andırıyor. Simsiyah saç rengi de bu saça gizemli bir hava katıyor.

 

4.Parizyen Kısa Saçlar

Yuvarlak yüzlü kadınlar için kısa saç modellerinde devrim yaratan bir kadın varsa, o Ginnifer Goodwin olmalı. Bu tamamen Parizyen tarzdan esinlenmiş saç modeliyle oldukça kendinden emin durmakla birlikte melekleri andırıyor. Hafif salaş kenarlar ve sabitlenmiş yan kısım, yuvarlak yüzünü mükemmel şekilde uzatıyor.

5.Tek Tarafı Örgülü Kısa Saçlar

Sarah Hyland, bu tek tarafı sıkıca örgülü saçıyla oldukça seksi görünüyor. Karamel saçlarının bir tarafında yapılan Hollanda örgüsü, yüzünün açısını vurgulamakla birlikte bir tarafa dramatik bir görünüm veriyor.

6.Kahküllü Ve Hacimli Saçlar

Normalde yuvarlak yüzlü kadınlara keskin saç modellerinden kaçınmaları söylenir. Ancak, Kerry Washington olduğunuzda, kurallar sizin için geçerli değildir. Bu uzun saç tarzı, hacimli görüntüsü nedeniyle görkemli bir aslan yelesini andırıyor.

7.Dışa Kıvrılmış Kısa Saçlar

Eğer tarzınızı eğlenceli ve alışılmadık olarak tanımlıyorsanız bu saç stili tam sizlik. Mesela, oyuncu Bai Ling, istediği sıradışı görünümü bu dışa kıvrılmış kısa ve kahküllü saçları ile elde etmiş. Kahkülünün dümdüz kesimi ve karamel saçlarıyla görünümünü daha da güçlendirmiş.

8.Platin Sarısı Kısa Saçlar

Selena Gomez’in tarzını takip etmeyen kimse var mı? Bence yoktur. Selena tam olarak yuvarlak yüz hatlarına sahip olmasına rağmen, uygun saç seçimleriyle bunu perdelemeyi başarmıştır. Bu platin sarısı kısa saçlar, yandan ayrılmış doğal görüntüsüyle uğraşsız ve şık görünüm için nokta atışı bir seçimdir.

 

9.Dağınık Saçlar

1920’li yılların dağınık saçlı kızlarından ilham alınmış bu saç modeli o dönemin kadınları için önde gelen saç modelleri arasında yer almayı başarmıştır. Bu nedenle bu listede yer alması hiçte şaşırtıcı değil. Bu keskin kesime sahip kahküllü kısa saçlar oldukça havalı gözüküyor. Christina Ricci, bu saç modeline eklediği seyrek kahkülleriyle yüzünün yuvarlıklığını geri plana atmayı başarmıştır.

10.Dalgalı Saçlar

Jennifer Lawrence, bu saç görünümüyle sahile gitmeye hazır gibi görünüyor. Bu yazlık, sarışın saç modeli, plaj dalgalarını andıran kıvrımlardan oluşuyor. Deniz tuzu spreyi kullanılarak daha seksi ve şık bir hava katılmıştır. Görünümü bitirmek için saçınızı bir tarafa ayırarak bitirin . İşte şimdi hazırsınız!

11.Yandan Ayrılmış Afro Dalgalar

Yara Shahidi’nin afro dalgalı kırmızı halı tarzına güvenin. Bu stile sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, perma yaptırmak, saçınızı bir taraftan ayırmak ve saç çizginizi düzeltmek için buklelerinizi kabartmaktır. Bu, yuvarlak bir yüz için harika bir seçimdir çünkü göz çevresindeki saçları azaltır.

12.Geriye Taranmış Havalı Saçlar

İşte yüzünüze uzunluk eklemenin en kısa yolu. Candace Bure bu saç ile oldukça özgüvenli gözüküyor. Geriye taranmış, kabarık ve bol sprey uygulanmış bu saçlar super ötesi gözüküyor. Başının üstündeki hacimli görüntü, yüzünün yuvarlaklığını çok iyi dengeliyor.

13.Kabarık Ayrılmış Saçlar

Bu listede 2000’li yılların başından ilham alan bir saç modeli varsa, bu olmalı. Hacim kattığı için yuvarlak yüzlere en uygun kısa ve katlı saç kesimlerinden biridir. Bu düzleştirilmiş kat kat saçlar, yüz şeklini düzleştirmek için kabarık diplere ve geriye doğru itilmiş uçlara sahip.

 

14.Çarpıcı Ve Cesur Saçlar

Miley bu saç ile kusursuz gözüküyor. Miley Cyrus gibi yuvarlak bir yüze sahipseniz ve saçlarınızın her şeklini seviyorsanız onun cesaretinden bir ders çıkarmanız gerekir. Yanları tıraşlı bu sarı ve geri taranmış saçlar ile oldukça seksi gözüküyor. Hayallerinizdeki saça ulaşmak çok kolay yeter ki cesaret edin.

15.Islak Görünümlü Saçlar

Rihanna “shine bright like a diamond(elmas gibi parla)” derken şaka yapmıyordu. Bu saçla gittiğiniz her yerde parlamanız mümkün. Rihanna yuvarlak bir yüze sahip olmasa da, bu kısa ortadan ayrılmış ve joleyle ıslak bir görünüm verilmiş saç yüzünün yuvarlaklığını azaltmak isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir.

16.Çok Kısa Saçlar

Nyong’o’nun bu çok kısa saçlarla harika gözükmesi hiç sürpriz değil. Her iki tarafı kazınmış bu saç, oldukça doğal ve havalı gözüküyor. Saçının üstüne verdiği uzunluk ise otomatik olarak yüzünün de uzun gözükmesine sebep olmuştur.

17.Mor Işıltı Ve Asimetrik Kesim

Punk rock saç modelleri geri mi dönüyor. İşte grup arabasına atlamanız için birkaç ipucu. Asimetrik kesimli platin saçlarınızın uzun kısmına mor bir ombre yapın ve işte bu kadar!

18.Dipleri Düz, Maşalı Saçlar

Yuvarlak yüzler için kısa kıvırcık saç stillerinin şekillendirilmesinin anahtarı, buklelerin, köklerden uçlara olması yerine saçınızın alt yarısından başlaması gerektiğidir. Bu sarışın kısa saçlar ortasından başlayan bukleler ile kadınsı saç görünümü oluşturmak için yandan ayrılmıştır.

 

19.Dramatik, Asimetrik, Katlı Saçlar

Tek tarafa yoğunluk verilmiş, asimetrik kesimiyle dikkat çeken ve aynı zamanda keskin bir görünüme sahip olan bu dramtik saçlar yüzünüze boyut kazandırmanız için muhteşem bir tercih. Gereken şey sadece biraz cesaret.

20.Kızıl Ve Asimetrik Saçlar

Sıkıcı saçınıza heyecan katmak için yeni bir saç rengi ile yola devam edin. Bu asimetrik kesimli kısa saç kızıl renginin kattığı canlılıkla eğlenceli hale gelmiş. Yuvarlak yüzünüzü uzatmak için düzleştirin ve tamam!

İşte artık yuvarlak yüzünüze neyin en çok yakışacağını biliyorsunuz. Her şeyi bildiğinizi düşünseniz de dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktaya da göz atın.

Yuvarlak Yüzlü Kadınların Kaçınması Gereken Bazı Noktalar

• Saçınızı ortadan ayırmayın, bu yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine sebep olacaktır. Yüzünüze boyut kazandırmak için yandan ayırın.
• Yüzünüzün uzunluğunu azaltmaları nedeniyle kalın, düz kesim kahküllerden kaçının.
• Saçınızı at kuyruğu yapmayın. Bu bütün yüzünüzü ön plana çıkararak dikkatleri üzerine çekmesine neden olur.

Evet, artık yüz şeklinizi arka plana atmak için nasıl seçimler yapacağınızı biliyorsunuz. Şimdi kendinize bir model seçin ve kuaföre gidin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir