10 Haziran 2021 Perşembe günü İkizler’de gerçekleşecek olan yeniay, halkalı Güneş tutulması olacak. Bu tutulma Merkür retrosu ile kavuşurken Neptün ile kare yapacak. Bu nedenle Haziran ayının spiritüel anlamı zihinsel karışıklık ve yanıltıcı iletişim ile ilgili olacak.

10 Haziran’daki Güneş tutulması astrolojisi özgüven ve cesaret veren sabit yıldızlardan etkilenecek ve aynı zamanda da pervasız olmaya, kavgacılığa ve ihanet etmeye yatkınlık verecek. Önümüzdeki aylarda en çok ihtiyacımız olan şeyler dikkatlilik ve dürüstlük olacak. Bununla birlikte 10 Haziran’daki Güneş tutulması ve 26 Mayıs’taki Ay tutulmasının ikisi de kafa karışıklığı, aldatma ve kırılganlık getirecek.

Haziran 2021 Yeniay Astrolojisi

19°47′ İkizler burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasının en güçlü etkisi, bir dereceden daha az uzaklıktan bulunan Merkür retrosu üzerinde olacak. Neptün ile yaptığı karenin etki alanı üç derecenin üzerinde olduğu için bunun üzerinde büyük bir etkisi olmayacak. Ancak yine de bu tutulmanın etkisi, Merkür geri giderken Neptün ile kare yapacağı ve 25 Mayıs-9 Haziran arası iki derecelik etki alanı içinde olacağından dolayı oldukça kafa karıştırıcı ve yanıltıcı olacak. Satürn-Uranüs karesinin istikrarsızlaştırıcı etkisi ise 0°21′ etki alanı ile güçlü bir şekilde tesir edecek.

Güneş Tutulmasının Anlamı

Güneş tutulması, Ay’ın Dünya ile Güneş arasından geçtiği normal bir yeniay gibidir. Ancak Güneş tutulması daha güçlüdür; çünkü Ay, Güneş’i karartır. Haziran ayındaki Güneş tutulması, halka şeklinde bir tutulma olacak; bu nedenle Güneş’in tamamı kararmayacak. Bu tür kısmi bir tutulma sırasında Ay’ın görünen çapı, Güneş’in çapından daha küçüktür ve tutulmakta olan Güneş’in etrafında bir ışık halkası bırakır.

Astrolojinin en güçlü ve en önemli konumu Ay ile Güneş kavuşmasıdır. Bu konum, tüm olasılıkların ortada olduğu ve kendinizi doğru bir şekilde gelecek için yeni planların ön saflarına koyabileceğiniz anlamına gelir. Yeni bir başlangıç ​​yapmak için ideal bir zamandır, bu nedenle yeni hedeflerinizi bir kağıda yazın. İlerlemek için yeni ve yaratıcı yollar ararken eski alışkanlıklarınızı ve davranışlarınızı sorgulayın.

Haziran 2021 Güneş Tutulmasındaki Açılar

Güneş tutulması-Merkür kavuşumu düşünceniz ile iletişiminize ve kısa mesafeli yolculuklarınıza odaklanır. Oturduğunuz yerde, kardeşlerinizle, okulunuzda ya da internetteki etkileşimlerinizde artış bekleyebilirsiniz. Bu tutulma randevular, yazışmalar, toplantılar, sosyal aktiviteler, işlenecek yeni bilgiler ve alınacak kararlar ile yoğun bir tutulma olacak.

Bu hizalanma normalde mantıklı düşünmeyi, iletişimi ve sosyal becerileri arttırır. Ancak Merkür’ün geri gidiyor olması ve tutulmanın Neptün ile kare yapması neticesinde düşünme süreçleriniz muhtemelen daha çarpıtılmış hale gelecek ve sizi kafa karışıklığı ile yanılmaya karşı savunmasız bırakacaktır.

Geri giden Merkür, iletişim ve teknolojide yaşanacak kesintileri, kaygıyı, seyahatlerde yaşanacak gecikmeleri ve kaybolan eşyaları beraberinde getirir. Merkür-Satürn arasındaki ilişki, Merkür retrosu ile zorlayıcı olabilir. Bazı şeylerin üzerinde durmayı, geçmişi hatırlamayı ve beklenmedik bir şekilde geçmişinizdeki bazı insanlarla bir araya gelmeyi bekleyebilirsiniz.

Merkür retrosu sırasında sözlerinize daha fazla önem gösterin ve tartışma sırasında ya da kışkırtıldığınızda çok hızlı bir şekilde tepki vermemeye çalışın. Tempodan yorulduğunuz zaman biraz durup nefes alın. E-postalarınızı ve sosyal medyadaki gönderilerinizi yollamadan önce iki kez kontrol edin. İş anlaşmalarında sürekli değişimler yaşanacağı için bunları imzalamaktan kaçının. Bazı önemli ayrıntılar henüz belli değildir, belli olanlar ise güvenilmez ya da yalan olabilir.

Güneş tutulması-Neptün karesi yaşama gücünüzü azaltarak bazı şeylerde, özellikle de çalışkanlık konusunda motive olmanızı zorlaştırabilir ya da hevesinizi kırabilir. Olaylar ya da diğer insanlar kafa karışıklığı ile hayal kırıklığına neden olabilir. Kendinizi emniyetsiz, suçlu ve savunmacı hissedebilirsiniz.

Kişisel ilişkiler dürüst olmama ve yanılma ile karşı karşıya kalabilir. Sırların saklanması ve ortaya çıkarılması daha zor olacak. İnsanların içinde yalnızca en iyiyi görmeniz, hayal kırıklığına uğrama ihtimalinizi arttırıyordu. İnsanları çok fazla idealleştirme ve saf olma kayıplara, skandallara ya da iftiralara yol açabilir. Bu aldatıcı ve yanıltıcı etkilerle başa çıkabilmek için tüm işlerinizde dürüst olmalısınız.

Bu tutulma ile psikolojiniz ve fiziksel sağlığınız ile ilgili durumlarda daha hassas olabilirsiniz. Bunların paranoyaklık ya da hipokondri ile ilişkili olması mümkün olsa da enfeksiyonlara ya da zehirlenmelere daha yatkın olabilirsiniz. Sağlık sorunlarının teşhisi zor olabilir ya da yanlış teşhis konulabilir. İnancınızı kaybetmeye başlarsanız, dine ya da diğer spiritüel inançlara yönelmeniz faydalı olabilir.

Merkür-Neptün karesi kafa karışıklığına, yanılmaya, emniyetsizliğe ve yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Çarpıtılmış düşünceler, tartışmalar ile iş ilişkilerini karmaşık hale getirebilir. Bu nedenle dikkatli bir şekilde dinlemek ve basit ve açık şekilde konuşmak önemlidir. Yanlış yorumlamalara imkan bırakmayın. İş, hükümet ya da yasal konularla ilgili önemli şeylerle ilgilenmeniz gerekiyorsa profesyonel tavsiye alın ya da güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım isteyin.

Bu sıralar ihanet ve skandaldan ciddi anlamda kaçınmanız gerekir. En ufak beyaz yalanlar bile utanç duyulmasına ya da çok daha karmaşık bir şekilde olayların üstünü örtmeye neden olabilir. Komplo teorileri ile garip ve uç noktadaki spiritüel ve dini görüşlerden kaçının. Kendinizi tefecilere, ısrarcı satış görevlilerine, tarikat liderlerine ve psişik vampirlere karşı koruyun.

14 Haziran’da zirveye ulaşan Satürn-Uranüs karesi kısıtlayıcı değişiklikler ya da beklenmedik kısıtlamalar getirir. Bu kare istemediğiniz değişikliklerle karşılaşmanıza yol açabilir. Aynı zamanda istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirememenize de neden olabilir.

Artan gerilim ile ani ve beklenmedik değişiklikler nedeniyle hayal kırıklığına neden olan anlar yaşayabilirsiniz. Ancak bunları bu şekilde yaşamanız şart değil. Başlarda zorluk gibi görünen şeylere karşı açık görüşlü, sabırlı ve esnek olursanız, bunları hayatınızdaki negatif, kısıtlayıcı ve sınırlayıcı şeylerden kurtulma fırsatına dönüştürebilirsiniz.

Güneş Tutulmasındaki Yıldızlar

10 Haziran İkizler burcundaki yeniay Güneş tutulması aslında Boğa Takımyıldızı’ndaki gerçekleşecek. Bu uyumsuzluk, Güneş burçlarının 2000 yıl önce isimlerini aldıkları Takımyıldızlar ile neredeyse bir burç kadar hizadan çıkaran ekinoks presesyonundan kaynaklanmaktadır.

Ancak aşağıdaki listede görebileceğiniz gibi Güneş tutulması, Boğa’daki büyük yıldızların hiçbiri ile hizalanmayacak. 10 Haziran’daki tutulmada etkili olacak takımyıldızlar Orion ve Auriga olacak.

18♊55 – ζ Aurigae, Saclateni

19♊07 – ε Aurigae, Almaaz

19♊44 – η Aurigae, Haedus

19♊47 – Haziran 2021 Yeniayı

20♊26 – η Orionis

20♊41 – Merkür Retrosu

21♊14 – γ Orionis, Bellatrix

22♊08 – α Aurigae, Capella

Auriga Takımyıldızı

Auriga takımyıldızı, Mars ve Merkür’ün girişimci, savaşçı ve yıkıcı doğasına sahiptir. Özgüven, sosyal ve eğitimle ilgili sorunlarla ilgilenme, mutluluk, köy hayatına düşkünlük, gençleri eğitme ya da yetiştirmeye yönelmeyle birlikte büyük olaylarla ilgili tehlike verir.

Auriga, en şanslı takımyıldızlardan biri olsa da Güneş tutulmasıyla yakın olduğu zaman deprem habercisi olabilir.

Origon Takımyıldızı

Orion Takımyıldızı’nın güçlü ve onurlu bir doğa, özgüven, istikrarsızlık, kibir, şiddet, kafirlik, ticarette ve özellikle de yurt dışına seyahatlerde zenginlik verdiği, ancak aynı zamanda ihanet ve zehirlenme tehlikesi getirdiği söylenir.

Orion, savaşı temsil eden takımyıldızdır ve kibir, isyan, güç ve cesaret verir. Aynı zamanda ziraat üzerinde korkunç bir etkiye sahiptir ve şiddetli fırtınalar ile sağanak yağmurların habercisidir.

Bellatrix Yıldızı

Sabit yıldız Bellatrix, büyük bir sivil ya da askeri onur verse de aniden ortaya çıkan rezaletler, şöhret, zenginlik, seçkin arkadaşlıklar ve körlükle yıkıma neden olan kazaların sorumluluğunu da verebilir. Kadınların güçlü bir dil ya da tiz, sert ve keskin bir ses ile şanslı, konuşkan ve kurnaz olmalarını sağlar.

Bellatrix, Mars ve Merkür’ün doğasına sahiptir. Bu şekilde enerji, cesaret, mücadele ruhu, stratejik yetenekle ve organize etme ile ince farkları görebilme yeteneği verir. Ancak aynı zamanda çoğu zaman gözü pek ve kavgacı birinin pervasız saldırganlığını da beraberinde getirir. Bu olumsuz özellikler saf dışı bırakılırsa ilerlemek ve başarı elde etmek mümkündür. Bununla birlikte başarılı olanları kıskançlık ve nefretle çevrilmeleri kaçınılmazdır.

Bellatrix, Kadın Savaşçı ya da Amazon Yıldızı anlamına gelir. Büyük bir cesaret vermekle birlikte iyi niyetli olmadığı zaman sonucu iyi olmayacak şekilde savaşmaya yatkınlık verir.

Güneş ve Bellatrix: Kararsızdır, değişkendir, zenginlik olsa da sonunda nihai yıkım vardır, hastalık ya da şiddetli ölümler getirir.

Ay ve Bellatrix: Lüks, şehvet, boş hırslar, israf, yıkım, büyük güç, onur ve zenginlik, askeride, cerrahide ya da metal işçiliğinde cesaretle birlikte üstünlük verir.

Haziran 2021 Yeniay Özeti

10 Haziran’daki Güneş tutulması Merkür retrosu ile kavuşurken Neptün ile kare yapacak ve çok fazla kafa karışıklığı, yanlış bilgilenme, yanlış anlaşılma, paranoya, aldanma ve ihanet verecek. Ayrıca enfeksiyona ve zehirlenmeye karşı yatkınlık getirecek. Bu nedenle Haziran 2021 Güneş tutulmasının astrolojisi dikkatli olmayı, dürüstlüğü ve kendine inanmayı gerektirir.

Bu tutulmada görülen sabit yıldızlar, tutulmayı etkileyen gezegensel konumların yanıltıcı etkilerine karşı koymak adına özgüven, cesaret ve ince ayrıntıları fark edebilme gücü verir. Ancak aynı zamanda hızlı bir şekilde düşünmeye, kavgacılığa ve umursamazlığa da yatkınlık verir. Kıskançlık, nefret, ihanet ve zehirlenme riskiyle birlikte deprem ve şiddetli fırtınalar riskinin artmasına neden olur.

10 Haziran’daki Güneş tutulmasının etkisi 26 Mayıs’taki Ay tutulması ile birleşerek 19 Kasım 2021’deki Ay tutulmasına kadar sürecek bir tutulma evresi meydana getirir. Ay tutulması açgözlülük, aşırılık, ahlaksızlık, yanılma, suç ve hastalık ile sınanmaya neden olur. Kafa karışıklığı, yanılma ve savunmasızlık hem Güneş hem de Ay tutulmasında ortak olarak görülür.

Güneş Tutulmasının Görülebileceği Yerler

10 Haziran’daki halkalı Güneş tutulması Türkiye’den izlenemeyecek. Tutulma Kanada’nın kuzeydoğusundan, Grönland’dan, Arktik Okyanusu’ndan (Kuzey Kutbu’nu geçerek) ve Rusya’nın Uzak Doğu Bölgesi’nin bazı bölgelerinden izlenebilecek. Güneş tutulması Amerika’nın kuzeyinde ve kuzeydoğusunda, Avrupa’nın büyük bir kısmında ve Kuzey Asya’da parçalı bir şekilde görülebilecek.