11 Mayıs 2021 tarihinde Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeniay, Neptün ile altmışlık açı oluşturacak. Bu nedenle Mayıs yeniayı astrolojisinin spiritüel anlamı, sezginize güvenmeniz ve yeni bir gerçeklik hayal etmenizle ilgili olacak.

Mayıs yeniayının teması olan hayallerinizi gerçekleştirme, diğer iki gezegensel açı tarafından da destekleniyor. Merkür-Satürn üçgeni, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olur. Mars ve Uranüs arasındaki altmışlık açı ise hayatınızda heyecan verici bir değişiklik yapmanızı sağlar.

11 Mayıs 2021 Yeniayı Astrolojisi

11 Mayıs Salı günü 21°17′ Boğa burcunda gerçekleşecek olan yeniay, Neptün’le uyumlu bir altmışlık açı gerçekleştirmektedir. Bu dönemde iki olumlu açı daha bulunmaktadır: Merkür-Satürn üçgeni ve Mars ile Uranüs arasındaki altmışlık açı. Tüm bu açıların yeniay üzerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır, çünkü her iki açı da iki derecelik bir orb altında bulunmaktadır. Bu yeniay ile kavuşan büyük sabit yıldızlar olmadığından dolayı bu açının yorumu oldukça basit ve olumludur.

Yeniayın Anlamı

Güneş ile kavuşan Ay (0°00′), bir döngünün sonunu ve 28 günlük yeni bir döngünün başlangıcını temsil eder. Canlandırıcı bir enerji patlaması ile başlangıç verir. Ancak aynı zamanda mantıksız bir şekilde duygusal olmayacak şekilde, yani çok soğuk olmadan ya da hesaplama yapmadan bir duygusal denge getirir.

Bu nedenle yeniay yeni başlangıçlar yapmak, yeni bir sayfa açmak ya da yeni bir projeye başlamak için mükemmel bir zamandır. İlerlemek için yeni ve yaratıcı yollar ararken eski alışkanlıkları, davranışları ve inançları da sorgulayabilirsiniz.

Yeniaydaki Açılar

Yeniayın Neptün ile altmışlık açı yapması duyarlılığınızı, sezginizi, hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı arttıracak. Artan psişik farkındalığınız size kendiniz, çevrenizdeki insanlar ve hatta gelecek hakkında değerli bilgiler sağlayabilir. Bu nedenle yeniay, ideal geleceğinizi görselleştirmek ya da hayalini yaratmanız için mükemmel bir zamandır. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için şimdi yeni hedefler koyma zamanınız geldi.

Bu yeniay aynı zamanda diğer insanlara hizmet ederek daha şefkatli ve yardım sever olmak ve idealist yönünüzü ortaya koymak için de ideal bir zamandır. Çevreyle ya da insan haklarıyla ilgili bir gruba katılabilirsiniz. Bu sayede öz saygınız ve kişisel tatmininizde artış hissedebilirsiniz.

Hem sizin hem de başkalarının daha fazla empati ve anlayış göstermesi, tüm ilişkilerinizin sözel olmayan ortak bir kavrayıştan faydalanacağı anlamına gelmektedir. Kendinizi anlama seviyenizi arttırmak için canlı rüyalar görebilir, okült ve mistik konularda çalışabilir, astroloji ve din ile ilgilenebilirsiniz. Diğer insanlarla ve tüm evrenle olan daha büyük bir bağlılık duygusunun tadını çıkarabilirsiniz.

Diğer Açılar

Merkür-Satürn üçgeni, iyi konsantrasyon ile detaylara dikkat etmeyi getirir. İşlerinizi düzgün, hatasız ve zamanında yapmanızı sağlar. Yani bu dönem çalışmak, önemli kararlar almak ile ciddi münakaşalarda bulunmak, müzakereler gerçekleştirmek ve iş anlaşmaları yapmak için iyi bir zamandır.

Sağduyu ve pratik sonuçlara yönelme ile Mayıs yeniayında uzun vadeli planlar yapabilir ve sözleşmeler imzalayabilirsiniz. Ayrıca diğer insanlara söz verme konusunda kendinize güven duyabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar ile ortalıklar, kalıcı ve güvenilir olmalıdır.

Mars-Uranüs arasındaki altmışlık açı, hayatınızda değişiklikler yapmanız için mükemmeldir. Çünkü bu değişiklikler hızlı ve oldukça sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir. Fazladan alacağınız inisiyatif, ilham ve motivasyon ile zor görevlere ya da erteleyip durduğunuz işlere başlayabilirsiniz.

Ayrıca hayatınızda sizin için özel olan birine karşı ilk adımı atmak için cesur ve çekici hissedebilirsiniz. İçgüdülerinize güvenin ve risk almaktan çekinmeyin. Talih, cesurdan yanadır.

11 Mayıs 2021 Yeniayı Özeti

11 Mayıs’taki yeniay ile Neptün arasındaki altmışlık açı, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için ideal olacak. Güneş ile kavuşan Ay, yeni hedefler belirlemek ve bunlar için harekete geçmek için iyidir. Neptün ve yeniay arasındaki altmışlık açı, ideal geleceğinizi hayalinizde yaratmaya yardımcı olur.

Mayıs yeniayı ile ilgili olan diğer gezegensel açılar da bu resme uygundur. Merkür-Satürn üçgeni, uzun vadeli planlar yapmanıza ve onları gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olur. Mars-Uranüs arasındaki altmışlık açı, size ilham verir ve değişiklikler yapmanız ve risk almanız için sizi teşvik eder. Son olarak ise tüm faktörlerin bir araya gelmesi, içgüdülerinize güvenebileceğiniz ve inançlarınızda değişiklikler yapma konusunda kendinizden emin olabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yeniayın etkisi genelde diğer yeniaya kadar dört hafta sürer. Ancak 11 Mayıs’taki yeniay, 26 Mayıs’ta sona erecek olan Ay tutulması ile Ay’ın son fazıdır. Bu da yeniay planlarınızı önümüzdeki iki hafta içinde uygulamaya koymanızın en iyisi olduğu anlamına gelir. Ayrıca Ay tutulması fazının başlangıcına bakmanız, bu yeniayın uzun dönemli hedeflerinizle nasıl uyum sağlayacağınızı görmeniz açısından önemlidir.