14 Kasım’da Süper Ay

14 Kasım’da Süper Ay

İyi Yaşamın en önemli kısımlarından birisi ruh sağlığımız. Astroloji ise benim kendi hayatımda çok faydalandığım önemli bir bilimdalı. Kitaplarından tanıdığım, sonrasında astroloji seanslarıyla hayatıma giren, daha sonrasında da dostum olan çok değerli bir insan artık Ayse Tolga iyi yaşam’da bizlerle.. Gahl Sasson, kitapları, seansları, seminer ve eğitimleriyle tüm dünyayı gezerek şifa dağıtan Kozmik bir gezgin.  Her ay sizlere astrolojik aylık yorumlarıyla bundan sonra burada olacak. İyi okumalar

Ayşe Tolga

SuperMoon (Süper Ay)

14 Kasım’da Ay, ruh eşi olan Dünya ile oldukça fazla yakınlaşacak. Aslına bakarsanız, Ay, hepimize daha yakın olacak diyebiliriz, tam %14 oranında daha büyük ve %30 bir oranda daha parlak görünecek. SuperMoon dediğimiz bu durum aslında çok sık oluyor ama bu kez durum biraz daha kozmik etkili. Ay bu defasında, kendi yörüngesinde dünyaya en yakın olduğu dilimde (apoje) tamamen düz bir konum seyredecek. NASA’nın bu konuda ne dediği aşağıda bulunuyor:

“Bu ay, iki açıdan ayrıca çok “özel”: Dolunayın, adına yakışır biçimde tamamen dolu görüneceği tek SuperMoon ve 1948 yılından bu yana Ay, Dünya’ya en yakın konumunu almış olacak. Ay için 2034 yılına dek bir daha bu kadar “süper” diyemeyeceğiz.”

Dora Mandragora, Düş Tepesinde Dolunay

Boğa ve Süper Ay

14 Kasım (kameri ay) sadece bir Süper Ay değil, aynı zamanda aşırı heyecanın burcu Boğa ile de ilgili. Başka bir deyişle Ay, misafirperverliğinin en tepesinde olacak ve bu nedenle bize en iyi kozmik ışınlarını sunacak. Bize en üstün görkem ve cazibesini gösterecek. Tanrıça biliyor, şu zamanlarda buna çok ihtiyacımız var! Boğa Ayı döngüsünün kontrolünde bulunan bu vakitlerde; biraz sağlıklı beslenme, finansal planlama, öz değer farkındalığı, yetenek ve değerlerimize bağlanma ile tüm beklentilerimizi gerçekleştirebiliriz. Ay’ı bir anne gibi hayal edin, uzaklarda olduğu yılların ardından, göksel bir sarılma için en yakın konumuna geliyor. Bir tür “Gel annene!” çağrısı bu… Kimi zaman yaptığımız aptalca davranışları terk etme zamanı… Ve annemiz bizleri “Her şeyin daha iyi olacağı” konusunda telkin edecek.

Plüton ve Çiron

Bu Süper Ay’ın kıymetini daha iyi anlamak, onun uğurundan ve cömertliğinden daha iyi faydalanmak için Plüton ve Çiron’u da, bulundukları açıyla birlikte düşünmek gerekiyor. Geçmişe ait aziz geometri bizlere, bu gezegen ve asteroidin, Ay’ın bu konumunda üçlü bir etkiyle, kapıların açılacağını ve bir enerji akış zamanı olacağını gösteriyor. Plüton; güç, cinsellik, ölüm ve dönüşüm, finans ve kendini gösterme kabiliyetiyle ilişki içinde bulunuyor. Çiron ise; yaraları kapatan, şifalara yol gösteren, teknoloji ve öğrenmeyi teşvik eden bir etkiye sahip. Cennete açılan kapılar gibi duran bu iki büyük cismin yarattığı etki de dâhil edildiğinde, Süper Ay’ın önemi, daha iyi anlaşılıyor ve bize iletmek istediği mesaj daha bir renkleniyor. Hepsinin haricinde şu an Akrep burcu  etkisinde bulunuyoruz ve aslında Akrebe yön veren, Plüton’dur. Bu da 14 Kasım’ı asteroitler üzerinde veya belki de östrojen üzerinde de tam bir Süper Ay yapıyor…

super-ay

Süreç Bitime Yaklaşıyor

Dolunaylar, bir sürecin tamamlanmasını ifade ederler. Korkunç geçen bir Amerikan seçimi dönemi düşünün, seçimlerden bir hafta sonra ortaya çıkan bir Dolunay, artık kavganın bittiğini, sonuçların değişmeyeceğini ifade edebilir. Ancak, kişisel hayatımıza göre yorumladığımızda; cinselliğimiz, niyetlerimiz, yetenek ve değerlerimiz önünde engel teşkil eden konular hakkında bir aydınlatıcı, ışık tutucu olabilir. Önümüzdeki bu Dolunay, yaşamımızın en güçlü dolunayı olacak. Gölgelerimize (Çiron) derin bir dalış yaparak, ihtiyacımız olan ışığı yaratmamıza yardımcı olabilir, bize sunulan hediyeleri yeniden kazanabiliriz, gizli saklı kalmış becerilerimizi, yeteneklerimizi tekrar keşfedebiliriz. Önümüzdeki birkaç gün içinde, etrafınızda “Yüksek Rahibe” (Ay Tarot Kartı) kanalına girecek olan insanlardan alacağınız övgü ve iltifatlara dikkat edin. Hüner ve becerilerinize dair göreceğiniz ilgi, gelecekte size getiri kazandıracak kaynaklar olarak yorumlanabilir.

Boğa Ayı – Pentagramın 6’sı

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kasım 14 Dolunayı, Boğa içinde bulunuyor. Boğa içindeki Ay’ın tarot kartı “Pentagramın 6’sı”dır, “Başarı” olarak da isimlendirilir. Boğanın öğretisi, hepimizin önümüzdeki hafta deneyimleyebileceği gibi: Yetenekler + Özsel Değer = Para şeklindedir. Eğer yeteneğinize inanırsanız, bu yeteneği bolluk ve refaha dönüştürebilirsiniz. Aklınıza Boğa geldiğinde, parayı işaret eder. Sonrasında gelen bereketi, Boğa Bereketi olarak adlandırırız.

   

Gezegenin neresinde olursanız olun, harika bir Süper Ay geçirmenizi dilerim. Ve sizlerle birebir, veya rüyalarda veyahut astral âlemde karşılaşmayı umuyorum…

gahl-sasson

Gahl Sassoon

Gahl Sasson,dünya çapında geniş, coşkulu bir takipçi kitlesine sahip ruhani bir öğreticidir . Avrupa, İsrail, Türkiye, Meksika ve Amerika’daki onlarca farklı lokasyonda; Kabala, Mitoloji ve Astroloji üzerine sürekli devam eden workshoplar yürüten Gahl, Türkiyede yayınlanmış Bir Dilek Tut, Işığın 12 Krallığı, Kozmik Navigator kitaplarının da yazarıdır.

 Gahl Sasson kişişel web sayfası

https://www.cosmicnavigator.com

22 Aralık- 5 Ocak  2016 tarihleri arasında Türkiye’ye gelecek olan Gahl’e ulaşmak ve özel seans almak için

Nur Koz nur@butikyayincilik.com

14 Kasım’da Süper Ay” yazısı için 3 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. DİLEK AYGÜN dedi ki:

    Sevgili Ayşe Hanım sizi çalışmalarınızdan ötürü kutlamak isterim.Yeni nesil gençlerimize örnek bir Türk kadınısınız.Gençlerimize doğru beslenme ,spor, Aromaterapi her konuda sizin yazılarınızla bilgi edinme fırsatı sunuyor ve eğitiyorsunuz.Ayrıca annelerede öğretici oluyorsunuz.Sizler daha araştırmacı sosyal çevre olarak birçok farklı kültürde insanlarla birarada olduğunuzdan bilgi birikiminiz çok fazla bunlara paylaşarak yaymanız takdire şayandır.Ayrıca sporculara verdiğiniz destekte çok önemli benim kızımda Milli sporcu Çanakkalede 6 farklı Branşta Türkiye birinciliği var.Kendiside ileride Beden Eğitimi öğretmeni olacak sizlerden öğrendiği bilgileri öğrencilerine aktaracak ve güzel bir zincir olup bir sonraki nesillere ışık olacak.Sizin seminerlerinize katılmak bizim için çok önemli bilgilendirirseniz sevinirim.Başarılar yolun hep açık olsun.

  2. Derya dedi ki:

    Ayşe Hanım merhaba.Astrolojiyi kendi haritama göre yorumlayarak öğrenmeye çalışıyorum. Bu yazıda yazılanlar muhteşem! Beni anlatıyor kesinlikle. Benim burcum Boğa ve ayım Akrep.Yıllardır çocuk sahibi olmaya çalışıyorum 4 defa tüp bebek yaptırdım.Sonuç negatif. Fakat bu süper ay dan bir ay sonra bebeğimiz olacağını öğrendim. Çok mutluyum.Bendeki etkilerini paylaşmak istedim. Teşekkür ederim. Sevgiler.