Bu hafta 2021 yılında güçlü gezegenler olan Satürn ve Uranüs arasında gerçekleşecek olan üç büyük karenin ilkinde mevcut durumla birlikte isyancı enerjilerin çatışmaları devam ediyor. Bu enerjinin dışında kalma seçeneğiniz yok; saklanacak hiçbir yer yok, bu nedenle bir taraf seçip o taraf için savaşmanız iyi olacaktır.

Her şey gayet iyi başlamakla birlikte iddialı ancak iyi niyetli olan Koç burcundaki Ay’ın Merkür, Venüs, Jüpiter ve Satürn’le olumlu açılar yaratması, idealist bir burç olan Kova’da endişeye yol açıyor. Pazartesi günü, pozitif enerjiyi değişim için kanalize etmeye çalışmak adına haftanın en iyi günü olacak. Ancak pazartesiden itibaren yol kesinlikle daha engebeli olacak.

Çarşamba günü gidişatı değiştiren Satürn-Uranüs karesine ek olarak Uranüs ile tam olarak kavuşan olağanüstü inatçı bir Boğa burcu Ay’ı görülüyor. Satürn ve Uranüs’ün en son böyle bir kare oluşturması 1999-2000 yıllarında gerçekleşmişti.

Astrolojik bir gezegen olarak Satürn genellikle olarak mevcut durumu temsil ederken Uranüs ise isyan, meydan okuma ve öngörülemezliği temsil etme eğilimindedir. Bu Satürn-Uranüs karesini daha da ilginç kılan şey ise bu karede rollerin tam tersine dönmüş olmasıdır. Kova burcundaki Satürn asidir; Boğa burcundaki Uranüs ise her şeyi olduğu gibi tutmak için canını dişine takarak savaşır.

Son gerçekleşen Satürn-Uranüs karelerinden bu yana her şeyin nasıl değiştiğine dair burada ince bir ironi bulunuyor. Yeni teknoloji girişimlerinin alışkın olduğumuz her şeyin sınırlarını zorlamasıyla birlikte 2000’lerin başında yeni gelişen bir dijital dünyanın ortasındaydık. Zamanı biraz ileri saralım ve bugüne gelelim; o eski girişimler şimdi tüm kartları elinde bulunduran dev teknoloji şirketleri olarak karşımızda. En azından sembolik olarak Uranüs’ün artık mevcut durumu nasıl temsil ettiğini görmemiz kolay oluyor; Satürn ise Uranüs’e “eski güzel günlere” dönmek için meydan okuyor.

Ancak belki de en önemlisi de özellikle dünyanın içinde bulunduğu karışıklık göz önüne alındığında Satürn ile Uranüs arasındaki bu savaşın spiritüel ve psikolojik bir boyutunun olmasıdır. “Gerçeklik-sonrası” bir dünyada bu iki güçlü gezegenden hangisi doğruyu söylüyor? İnsan haklarının genişletilmesi ve insanların daha fazla kabul görmesi için konuşan Uranüs mü? Yoksa felsefe ve dinin Kova enerjilerini kullanan, ilerici değerlere eleştiren ve daha tutucu bir dünya görüşüne dönmek isteyen Satürn mü?

Bu enerjilerin hiçbirinin tüm yanıtlara sahip olmadıklarını anlamak tamamen bize kalmıştır. Her iki yön de doğru olabilir ve her ikisi de sallantıda olabilir. Bu Satürn-Uranüs karesinin enerjisinde başarılı bir şekilde ilerlemek için bir taraf seçmemiz gerekiyor; evet bunu yapmamız gerekiyor, ancak “bizim tarafımızın” da kendi hataları ve sorunları ile devam eden bir süreç içerisinde olduğunu anlamamız gerekiyor. Gerçekçiliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var, çünkü çok fazla idealizm ve doğruculuk yalnızca daha fazla bölünmeye ve daha fazla karmaşaya yol açıyor.

Bu etkiyi haftanın sonlarında Venüs’ün Mars ile kare yaptığı ve kişisel yaşamlarımızdaki tartışmalar ile uyuşmazlıkları yansıttığı eylemlerde görebiliriz. Görünüşte hakkında tartıştığınız şeyin muhtemelen toplumun herhangi bir yöne doğru ilerlemesiyle ya da yüce değerler ve ideallerle çok az ilgisi vardır. Ancak derine indiğimizde nihayetinde bizi bir araya getiren veya ayıran şey farklı değerlere sahip olmamızdır.

Gerilimden biraz kurtulmak için cumartesiyi bekleyin. Merkür Kova’da ileri harekete geçtiğinde akıl, mantık ve soğukkanlı tartışmalar yeniden mümkün hale gelecektir. Olağanüstü bir şekilde gergin olan bu haftadan bir şeyler kurtarmamız için cumartesi tam zamanıdır.

Koç burcu 

Şu anda kendi yolunuzda gitmeyi çok istiyorsunuz ve toplumun geri kalanıyla ilgili olmayan planlarınız var. Başkalarının sizden beklediği şeyler sizi pek ilgilendirmiyor, çünkü kendi değerlerinize ve kendi dünya görüşünüze güveniyorsunuz. Bu gayet normali ancak Satürn-Uranüs karesiyle planlarınızın soyut bir düzeyde olduğu kadar finansal ve maddi düzeyde de test edilmesini bekleyebilirsiniz. Söylediklerinizi lafta bırakmamanız gerekiyor. Devam edin ve kaçıp kurtulun; bunu yapmak sizin kaderinizdir, ancak her şey yerli yerine otururken kendinize ve sevdiklerinize yeterince iyi bir şekilde bakabileceğinizden emin olun.

Boğa burcu 

Satürn-Uranüs karesi, kimliğiniz ile hayatınızı devam ettirmek için yaptığınız işin tam olarak ne kadar bağlantılı olduğunu vurgular. İşiniz gerçekten olduğunuz ve olmak istediğiniz kişiyi yansıtıyorsa bu haftanın astrolojik havası sizi biraz daha rahat bırakacaktır. Çoğumuz gibi siz de hayalinizdeki işi yapmıyorsanız o halde neden yapmadığınızı anlamanın tam zamanı. Yalnızca yapmak istedikleriniz için değil, aynı zamanda oraya nasıl varmayı planladığınıza yönelik olarak da bir plan yapın. Şu anda bunun üzerinde çalışmaya başlamazsanız, Haziran ve Aralık’taki Satürn-Uranüs karelerinde durumun giderek daha zor hale geldiğini göreceksiniz. Bu haftayı, çalışma hayatınızı düzeltmek ve gerçek amacınızı kesin olarak bulmak için önceden verilmiş bir fırsat olarak düşünün.

İkizler burcu

Normalde de her şeyin tüm yönünü önceden görme yeteneğiyle ünlü olan doğru bir tür burç değilsiniz. Ama bu Satürn-Uranüs karesiyle ilgili içinizdeki fanatikliği ortaya çıkaran bir şey var. Bu nedenle bu kare sırasında mesajınızı paylaşmak için tutku duymayı bekleyin; bu fanatiklik mutlaka din veya inançla ilgili değildir, aynı zamanda sizi bir kampanya yürütmeye ve harekete geçmeye çağıran politik, sosyal veya insani bir sebep olabilir. Bunu doğru nedenlerle yapıyorsunuz, ancak aynı zamanda yanlış yollarla yapıyorsunuz. Aşırı açık sözlü olan tavrınız nedeniyle insanları mesajınızdan uzaklaştırıyorsunuz. İkizler burcu olarak sizin işiniz yolu göstermektir, insanları sizi takip etmeye zorlamak değil.

Yengeç burcu

Hayatınızda diğer insanların sevmediği bir şey var. Bu şey ister dininizi, kişiliğinizi, cinselliğinizi, yaşam tarzı tercihlerinizi ister başka herhangi bir şeyi içersin, bu Satürn-Uranüs karesinde farklı ve bir noktaya kadar hoş karşılanmamayı bekleyebilirsiniz. Toplum şu anda sizin için mutlu bir yer değil. Ancak gizli süper gücünüzün devreye girdiği yer burasıdır. Umursamama konusunda pek çok burçtan daha yeteneklisiniz. Olduğunuz kişiden vazgeçmeyin ve güvende olduğunuzu ve sizin için önemli olan kişiler tarafından sevildiğinizi bilin. Yengeç burcunun sembolik koruyucu kabuğu bu zorlu astrolojik dönemde ortaya çıkar ve her şeye rağmen özgün olmanızı sağlar.

Aslan burcu

Bu haftanın Satürn-Uranüs karesi sizin için oldukça kişisel bir seviyede geçiyor. Çalışma hayatınız ile kişisel yaşamınız arasındaki çatışma, özellikle işe daha fazla zaman harcamak ve ailenize daha az zaman harcamak zorunda kalıyorsanız geçici bir durumdur Şu anda evden çalışmanız yalnızca bu sorunun büyümesine neden olacaktır; teknik olarak müsaitsiniz, ancak henüz zamanı gelmedi. Bu konuyla ilgili olarak bazı aile sorunları bekleyin ve sakin kalmaya çalışın. Bu, kişisel olarak size karşı bir saldırı değil; sadece diğerleri sizden sahip olabileceklerinden daha fazlasını istiyor. Bu anlaşmazlığı yıl içinde çözebileceksiniz, ancak şimdi yapabileceğiniz tek şey elinizden gelenin en iyisini yapmaktır. Sıkı çalıştığınız için kendinizi suçlu hissetmeyin, sonuçta bunu aileniz için yapıyorsunuz.

Başak burcu

Her türlü olasılığın ortaya çıkmasıyla bu hafta dünya önünüze seriliyor. Seyahat hayalleriniz, yeni bir işiniz, hatta belki yeni bir başlangıç ​​ve tamamen yeni bir hayatınız olabilir. Aslında bunların hepsi mümkün, ama yapılabilir mi? Satürn-Uranüs karesi, zihninize şüpheler ekiyor ve sorumluluklarınızı şimdi size daha ağır geliyor gibi görünüyor. Sizin savaşınız kızgınlığınızı uzak tutmak olacaktır. Örneğin, ailenizde bakmaktan sorumlu olduğunuz kişiler varsa hayallerinizin peşinden gitmenizden alıkoydukları için onları suçlamaya başlamanız çok kolaydır. Bu onların suçu değil. Bu sizin suçunuz da değil, ancak sonuç olarak olduğunuz yerdesiniz. Hayatı ancak bu başlangıç ​​noktasından yaşayabilirsiniz. Bu nedenle mevcut mutluluklarınızı bulun ve sabırlı olun.

Terazi burcu

Bu hafta, özellikle Satürn-Uranüs karesi tam olduğu zaman özgüveniniz yara alırsa şaşırmayın. Ruhunuzda derin psikolojik sorunlar harekete geçtiği için huzursuz edici hissetmeniz kaçınılmaz. Şu anda kurtarıcınız yaratıcılık olabilir. Yaratıcı kısmınızı çizmek, boyamak, el sanatı yapmak, şarkı söylemek, dans etmek veya başka bir şekilde çalıştırmak için zaman ayırın. Duygularınızı bu şekilde dışa vurmak oldukça tedavi edici bir niteliği sahip olduğu için bu hafta elinizden geldiğinden daha fazlasını yapmalısınız. Kendinizi geri çekmeyin veya kısıtlamayın. Düşündüğünüzden çok daha büyük yaratıcı güçlere sahipsiniz ve bu astrolojik titreşimin bir kısmı, ruhunuzun bu az kullanılan kısmını anlamanıza ve kucaklamanıza yardımcı olmak üzere tasarlandı.

Akrep burcu

Özellikle geçmişinizde veya çocukluğunuzda çözülmemiş bir travma geçirdiyseniz, bu hafta aile sorunları gündemde üst sıralarda yer alıyor. Ebeveynlerinizin sizden çok fazla şey istediklerini veya size yönelik eleştirilerinde çok sert davrandıklarını hissedebilirsiniz. Hatalı olan siz değilsiniz. Eşiniz ve ebeveynleriniz arasındaki bir çatışmaya çekilmekten kaçının. Bununla birlikte taraf seçmeniz gerekebilir; sezgilerinizi takip edin, ancak çoğu durumda eşinizi seçtiğinizi söylemek doğru olur. Öyleyse birlikte olmayı seçtiğiniz kişiyi sevin, onurlandırın ve savunun. Yaşadıklarınızın hiçbiri kolay değil, ancak bu yıl ilerledikçe güven ve bağlılık hakkında almanız gereken temel dersler ortaya çıkıyor.

Yay burcu

Yorgun musunuz? Satürn, Uranüs’le kare yaparken sabrınızın ve dayanıklılığınızın sınırları test ediliyor. Muhtemelen yapmanız gereken “şeyler” yüzünden bunalmış hissediyorsunuz ve bu konuda pek yardım almıyorsunuz. Burada önemli olan şey, bu stresin zihinsel ve fiziksel sağlığınız üzerindeki etkisini anlamaktır. Bunun bu şekilde devam etmesine izin verirseniz, Haziran ve Aralık aylarında Satürn ve Uranüs tekrar kavuştuğunda kırılma noktasına itilebilirsiniz. Yükünüzü hafifletmek için bu haftayı değerlendirin. Önceliklerinizi dikkatlice inceleyin. Takıntılı olduğunuz şeylerin çoğu gerçekten önemli olmayan ya da başkası tarafından yapılabilecek şeylerdir. Uğruna savaştığınız şeyleri dikkatli bir şekilde seçin.

Oğlak burcu

Bu haftaki Satürn-Uranüs karesi, maddi bolluğunuzun özüne ve hayatta gerçekten neyin önemli olduğuna dair düşüncelerinize değiniyor. Bazı ekonomik sarsıntı ve üzüntüler yaşarsanız veya yaptığınız yatırımlar bu hafta geri tepecek gibi görünüyorsa bunlara şaşırmayın. Değerlerinizi yeniden düşünmeniz ve gerçek bolluğun, bankadaki paranızın çokluğu ile çok az ilgisi olduğunu anlamanız isteniyor. Bunu anlamanın bir yolu, minnettar olduğunuz şeyler için günlük tutmaya başlamak ve hayatınızdaki maddi olmayan her küçük mutluluğu aramaya ve görmeye önem vermektir. Haziran ve Aralık aylarında Satürn ve Uranüs tekrar buluştuğunda, yeni bir bolluk mantrası bulmaya başlayacaksınız; ancak şimdilik evrenin, istediğiniz gerçekleşmese bile ihtiyacınız olanı sağlayacağını bilin.

Kova

Satürn’ün kendi burcunuzdaki Uranüs ile yaptığı kareler sizin için son derece zorludur, ama aynı zamanda potansiyellerle doludur. Bu, gerçekte kim olduğunuzu anlamanız için bir şans. Kimliğinizi tanımlamanıza yardımcı olacak cevaplar için geçmişinize ve atalarınıza bakın, ancak bununla birlikte şimdiki zamana ve geleceğe de sağlam bir şekilde bakın. Gelişebileceğinizi ve büyüyebileceğinizi unutmayın. Bir zamanlar olduğunuz kişi olmak zorunda değilsiniz. Bu enerji tamamen gerçek iç sesinizi bulmakla ilgilidir, bu yüzden deneyimleriniz hakkında konuşmaktan korkmayın. Başka kimsenin sizi tanımlamasına, etiketlemesine, size zorbalık etmesine veya kim olduğunuzu söylemesine izin vermeyin. Kendi bireyselliğinizde ısrarcı olduğunuzda geri kalanımızın takip edebileceği bir ışık sağlamış olursunuz.

Balık burcu

Bu önemli kozmik enerjinin spiritüel gizli yönlerini hissediyor olsanız da şu anda dünyadaki rolünüzle mücadele ediyor olabilirsiniz. Kendinizi kaybolmuş hissederseniz, topraklanmak ve bir amaç edinmek için spiritüel yeteneklerinize bakın. Medyumluk, kehanet, meditasyon, şifa ve diğer ilahi sanatlarda yeteneklisiniz, ancak aynı zamanda dünyaya sunabileceğiniz daha basit yetenekleriniz de var; sevginiz ve dinleme yeteneğiniz bu pek çok parçaya bölünmüş dünyada çok önemlidir. Başkaları size nazik davranmasa bile nazik olmaktan vazgeçmeyerek bu Satürn-Uranüs karesini auranıza en iyi şekilde entegre edebilirsiniz. Değişim ve mevcut durum arasındaki savaşta nezaket ve anlayış işareti olarak kalmanız hepimiz için çok önemlidir.