© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

2019’da burçları neler bekliyor?

2019’da burçları neler bekliyor?

 

Herkese merhaba! Türkiye’de vedic astroloji denince akla ilk gelen isimlerden biri, Ayşen Tok ile daha önce 2019’da koç, boğa, ikizler, yengeç ve aslan burçlarını nelerin beklediğini konuşmuştuk. Şimdi de, bu yıl başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık burçlarını nelerin beklediğini konuşuyoruz…

Başak Burcu

Başaklar için, Rahu 10. ev alanında ve Ketu 4. ev alanında. Rahu’su 10.evine geçen başak burcu; kariyer anlamında müthiş derecede yükseliş yaşayacaklar. Kariyer alanında, müthiş bir enerji ile yüz yüze gelecekler. 10. ev toplumsal saygınlıktır, toplum adına saygı gördüğümüz alandır, toplum adına yaptığımız işlere imza attığımız alandır. 10. evde Rahu böyle bir etki yaratırken; ayla birlikte Rahu’nun arasında dört ev olduğu için, kare görünüm bireyi burada bir yol ayrımına sürükleyebilir, çünkü Ketu da dördüncü evde.

Bu süreçte başaklar; evini değiştirmek ya da evini ofise çevirmek zorunda kalabilirler. Evleri ile ilgili problemler yaşayabilir, arabasını değiştirmek, araba almak isteyebilirler. Birçok arayış içerisine girip istediği arabayı bulamayabilir ya da arabayı alırken ruhsatta problem yaşayabilir. Özellikle ay konumu başak olup da annesi olan başakların anneleri, birdenbire sağlık problemi ile karşılaşabilir.

Terazi Burcu

Terazi burçları, Zodyak’ın kantarıdır. Denge ve dengesizlik… Teraziye göre ay düğümleri; Rahu 9. evde ve Ketu 3. evde oluyor. Yükseleni ve ay burcu terazi olanlar, bu süreçte çok güzel deneyimler kazanacaklar. Özellikle, Rahu adına ilginç ve fevkalade süreçler yaşayacaklar. Bütün hukuksal sorunlar hallolacak. Uzun mesafeli seyahatler, babaları adına güzel gelişmeler, onlara destekleyen enerjiler öne çıkacak. İlişkilerde, ailevi kırgınlıklar, dargınlıklar olabiliyor. Babası ile küs olanlar, birdenbire babaları ile barışacaklar.

3. evde olan Ketu da, onlara arkadaşlarının farklı yüzünü gösterecek. Kadersel dönemlerden geçeriz; arkadaşlar arasında elememiz gerekenler vardır, istemeden kırgınlıklar oluşur… Teraziler, bu süreçte bu gibi konularla karşı karşıya gelecekler ve hayatlarından çıkarmaları gerekenleri çıkaracaklar.

Akrep Burcu

Akreplerden çok korkuyoruz. Akrepler, derin insanlardır, yeraltından gizli gizli çalışmayı severler. Zodyak sistemine göre; Rahu 8. ev alanlarında ve Ketu 2. ev alanlarında yer alıyor. Bu süreçte akrepleri; çok farklı alanlardan ve çok farklı konulardan para kazanırken göreceğiz. Birden fazla iş ile ilgilenmeye başlayacaklar. Mevcut işleri varken, yanına bir yenisini daha ekleyecekler.

Rahu 8. ev alanında, onlara çok ilginç ve çok yoğun dinsel deneyimler kazandıracak. Ayrıca, bu 18 aylık dönemde, genital bölge problemlerine çok dikkat etmelerini öneriyorum. İkinci ev alanındaki Ketu; boğaz, gırtlak, bademcik, geniz eti gibi konularda tetikleyicidir. Yediklerinizle ilgili olarak, bu dönemde olumsuz bir süreç yaşayabilirsiniz.

İkinci ve sekizinci ev, yatırımlarla da ilgilidir. Boğa burçlarını kazanımlarını çok dikkatli yatırıma dönüştürürken; akrep burçları ise çok başarılı yatırımlara imza atarken göreceğiz.

Yay Burcu

Ketu üzerlerinde, Rahu 7. evlerinde. Yedinci ev, ilişkiler anlamına geliyor. İkizler burcu, Ketu’yu 7. evde ağırlarken ilişkiler anlamında olumsuzluk yaşayacak ama yay burcu da Rahu’yu 7. evlerinde ağırlarken, birdenbire çok farklı ilişkilerin altına imza atacaklar.

Rahu’yu tarif edecek olursak… Deri ceket giyen, hep siyah giyen, dudakları etli, karamsar, karizmatik tipleri tarif eder Rahu. İnsanın hayatına Rahu transitlerinde hep bu tipler girer. Ketu transitlerinde, korkar kaçar, ürker kaçar; ama Rahu transitini 7. ev alanında deneyimleyen bir insan, birden fazla ilişkinin altına imza atabilir. Ya da, gönül penceresine çok fazla kuş konar, kalbini çalmak isteyebilir.

Ketu, 1. evde onları biraz şaşırtabilir. Yani, beklenti adına “Evet bu, ilişki yaşayacağım kişi” ya da “Evleneceğim kişi bu!” dedikleri anda, Rahu onları orada kendilerine getirir. Bu süreçte, yay burcuna gönül ilişkilerinde dikkatli olmalarını öneririm. Evli olanlar da, eşleri adına çok önemli gelişmeler yaşayacaklar. Örneğin; eşlerinin iş alternatifleri, iş yerinde üst düzey yöneticiler ile yaşadıkları polemikler ya da birdenbire eşlerini yabancı ülkeler ile bağlantı halinde görebilirler. Özellikle, yükseleni ve ay burcu yay olanlara, bu transiti mutlaka değerlendirmelerini öneririm.

Oğlak Burcu

Acıyı bal belleyen oğlaklar… Oğlaklar, inanılmaz duygusal insanlar. Ketu’yu da üzerlerinde ağırlamışlardı, artık uğurluyorlar. Rahu, oğlak burcuna göre 6. ev, Ketu ise 12. ev alanına geçiyor. Fevkalade bir transit…

Oğlaklar, birdenbire kendilerini Rahu’nun 6. evdeki etkisi ile birlikte karınca gibi çalışırken bulacaklar. Farklı farklı iş alternatifleri çıkacak. 6. ev sağlıkla da ilgili olduğu için; Rahu orada çok sık hastalanmalarına, hastalık adına hastane ortamlarına gidişlerine, fakat hastalıklarına da hiçbir teşhis konmayışına tanıklık edebilirler. Yani, evham yapmasınlar. Çünkü, Rahu 6. evde çok güçlü çalışır ve sağlığı korur. Bir yandan da, iş anlamında da bereketli bir dönemdeler. Bütün kıskanç düşmanlarını da yenerken göreceğiz.

Oğlak burçları, geçtiğimiz 18 aylık periyotta, Ketu ve Rahu eksenini üzerlerinde deneyimledikleri için, zaten yeterince aşk konusunda deneyim kazandılar. Bu süreçte, oğlakların aşk meşk mevzuları bitiyor ve direkt işe ve kariyere odaklanıyorlar. Çok çalışacaklar!

Kova Burcu

Kovalar, çok özgün ve hümanist insanlar. Kova burçları, Rahu’yu 5. evlerinde ağırlayacaklar. Artık, aşkın her bir harfine dem salıyorlar. Rahu 5. evde, çocuk sahibi olmak isteyen kova burçlarını bebek sahibi yapacak. Aşk isteyen kovalara da bol bol aşk getirecek.

Eğlence, gezme, finans adına yatırım, bütün kovaların evrenden bekledikleri ne varsa; bu 18 aylık süreçte görecekler. Bu transitten en karlı çıkacak burçlar arasında kovalar geliyor.

Balık Burcu

Balık burçları, bu transitte dikkat etmeliler; çünkü, özellikle yükseleni ve ay burcu balık olanlar, ay düğümleri ile dört ev görünüm, yani ters bir açıya sahip olacaklar. Dördüncü ve onuncu ev tetiklenirken balık burçları; gayrimenkul sahibi olabilirler. Bu transit onlara birdenbire, istedikleri ama almaya cesaret edemedikleri çok lüks bir aracı getirebilir. Toprak alımı yapabilirler. Anneleri ile ilgili ilişkileri güçlenebilir ya da ters bir durumda, annelerini çok alıngan görebilirler. Anneleri adına biraz daha efor sarf etmek zorunda kalabilirler.

Balık burçları, Satürn’ü 10. evlerinde deneyimliyorlar ve toplumsal saygınlık adına çok ciddi bir efor sarf ediyorlar. Artık, “Ben de varım!”, “İsmim markalaşsın” modundalar. Ketu 10. evden geçerken, Satürn ile birlikte karmik çalışacağı için, saygınlığı zedelenecek ya da saygınlığın üzerine cila atacak transittir bu. Bunu, çok dikkatli kullanmaları gerekiyor. Geçmişten gelen günahlar, sevaplar ortaya çıkacak ve ilahi adalet kavramamızı tetikleyen bir enerjiyi açığa çıkaracağı için; balık ve başak burçları bu transitte geçmişin karmik borcunu ödeyecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir