2019’un en kolay saç modelleri

2019’un en kolay saç modelleri

Sıcak havaların kendini gösterdiği günlerde özellikle nemin saçlar üzerinde olumsuz etkisi oluyor. Bu nedenle sıcak ve nemli havalarda cilt bakımınızda yaptığınız değişikliklerle birlikte saç bakımınızda da değiştirmeniz gereken noktalar var. Çünkü sıcaktan terlediğiniz zaman ter, kirlerin saç derisine yapışmasına neden olabilir. Bunu önlemek için saç derisi temizleyici şampuanlar kullanmanız gerekir. Saçınızın nemini kaybetmemesi saçlarınızın uçlarını her seferinde yıkamaktan kaçınmalısınız.

Saç bakımınızla birlikte maşa, düzleştirici ve fön gibi ısı kullanılan şekillendiricilerden kaçınmanız da saç sağlığınız için iyi olacaktır. Bunun için de size zaman kazandıracak şık modelleri deneyebilirsiniz. Size kısa zamanda şık bir görüntü kazandıracak kolay saç modellerinin başında plaj dalgaları geliyor. Her zaman denize girme şansınız bulunmayabilir, bu nedenle denize girmediğiniz zamanlarda deniz tuzu spreyleri kullanarak saçlarınızın dalgalı olmasını sağlayabilirsiniz. Plaj dalgalarıyla birlikte saçlarınızda atkuyruğu ve dağınık topuzlar da deneyebilirsiniz. Çok daha kolay bir kullanım istiyorsanız da saçlarınızı kısacık kesitererek saç şekillendirme derdinden kurtulabilirsiniz.

Saçlarınızı en kolay nasıl şekillendirebileceğinizi ve ne tarz kesimler kullanabileceğinizi merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Yapması son derece kolay olan bu saç modellerini ister kendi doğal saçınızla isterseniz saç şekillendiriciler ile birlikte kullanarak elde edebilirsiniz.

Balyajlı ve plaj dalgalı kısa saçlar

Kış gelmeden sıcak havalara yakışan bu saç modelini özellikle kısa saçları seviyorsanız mutlaka denemelisiniz. Çoğu insan plaj dalgalarının uzun ve kalın tell saçlara yakıştığını düşünse de bu dalgalar kısa ve ince telli saçlarda da çok güzel duruyor. Bob kestirdiğiniz ve dalgalı kullandığınız saçlarınızı karamel balyajlar ile hareketlendirebilirsiniz. Saçınızın şeklini korumasını istiyorsanız saç şekillendirici bir spreyle bunu sağlayabilirsiniz.

Yeniden moda olan saç tokaları

Saçlarınız dalgalıysa bu saç modelini seveceğinize şüphe yok. Eskiden moda olan saç tokaları son zamanlarda geri dönüş yaptı. Dalgalı bıraktığınız saçlarınızın tek tarafını süslü tokalarla sabitleyebilir ve saçlarınızın hareketli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Uzun saçlar için plaj dalgası

Blake Lively, yıllardır uzun ve dalgalı saçlarından vazgeçmiyor. Her zaman beğeni toplayan bu tarz saçlara siz de sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken deniz tuzu spreyi ile saç şekillendirici spreyler kullanmak. Hafif ıslak saçlarınıza uygulayacağınız deniz tuzu spreyi, saçlarınız kurudukça onların doğal bir şekilde dalgalanmasına yardımcı olacaktır.

Bu yılın modası örgülü saçlar

Sıcak havalarda saçların bozulmaması için en iyi seçeneklerden biri onları ördürmek. Üstelik bu tarz saçlara sahip olmak için saçlarınızın çok uzun olması da gerekmiyor. Bu tarz örgüleri yapan kişiler saçlarınız kısaysa ve azsa ek saçlar kullanarak örgülerinizin güzel görünmelerini sağlayacaklardır. Bu yılın modası olan örgüleri canınız sıkıldığında topuz ya da at kuyruğu da yapabilirsiniz.

Başa çıkılması kolay küt bob saçlar

Uzun saç her zaman için kısa saçtan daha fazla uğraş ister. Uzun saçlardan bıktıysanız daha az zamanınızı alacak ve uğraşması daha kolay olan küt bob kesimi deneyebilirsiniz. Sıcak havalarda kurtarıcı olan bu saçları saç düzleştiriciyle birkaç kez üstlerinden geçerek elde edebilirsiniz.

Her ortama yakışan yüksek atkuyruğu

Saçlarınızı atkuyruğu yapmayı seviyorsanız bu saç modeli çok hoşunuza gidecek. Özellikle sade kıyafetlerle çok yakışan atkuyruğu saç modeli aynı zamanda hem şık hem de genç görünmenizi sağlayacaktır. Atkuyruğu şıklığını elde etmek için saçlarınızı yüksek bir atkuyruğu yapın. Daha sonra saçlarınızın uçlarını bir saç düzleştirici ile dışarı doğru kıvırın ve saçlarınızı kalın bir tokayla bağlayın.

Yarısı toplanmış saçlar

Saçlarınızın hepsini toplamak istemiyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz. Saçlarınızı fön makinesiyle kuruttuktan sonra üst yarısını yüksek bir atkuyruğu yapın. Böylece saçlarınızın önünüze düşmesinin verdiği rahatsızlık hissinden kurtulabilirsiniz. Atkuyruğu yaparken kullandığınız lastik tokanın etrafını yine kendi saçlarınızla saracak olursanız daha şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Şıklığınızı tamamlamak istiyorsanız da sevdiğiniz bir güneş gözlüğüyle oldukça havalı görünebilirsiniz.

Şık ve rahat saçlar için saç bandı

Saçlarınızın önünüze düşmesini istemiyorsanız atkuyruğunun yanı sıra saç bandı kullanma seçeneğini de deneyebilirsiniz. Dilediğiniz gibi şekillendirdiğiniz saçlarınızı geriye doğru tarayın ve kalın bir saç bandıyla sabitleyin. Hem kullanılması rahat hem de moda olan saç bantlarını istediğiniz her ortamda deneyebilirsiniz.

Maşayla şekillendirilmiş atkuyruğu

İster gece ister gündüz kullanabileceğiniz bu atkuyruğu ile doğal şıklığı yakalayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken saçlarınızı atkuyruğu toplayıp daha sonra saç uçlarınızı saç maşasıyla kalın tutamlar halinde alıp şekillendirmek. Maşaladığınız saçları elinizle dağıtırsanız daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örgü yerine kıvrılmış saçlar

Artık saçları normal örmek yerine kıvırırarak birbirlerine dolamak daha çok tercih ediliyor. Saçlarınızı yandan ayırıp onları kıvırarak örer gibi yapar ve tek tarafta toplarsanız siz de trend bir görünümüne kavuşabilirsiniz.

Meghan Markle’ın ünlü topuzu

Yapılması kolay saç modellerinden bahsederken Sussex Düşesi Meghan Markle’ın ünlü topuzlarından bahsetmemek olmaz. Meghan’ın tercihi olan dağınık topuzları hem yapması kolay hem de son derece şık görünüm sunuyor. Saçlarınızı fön makinesiyle düzgün bir şekilde kuruttuktan sonra ense hizasında atkuyruğu şeklinde topladığınız saçlarınızı topuz şekline getirip tel tokalarla tutturabilirsiniz. Görünümünüzü tamamlamak için ise ön taraftan birkaç saç tutamı serbest bırakabilirsiniz.

Örgü ve topuzun birlikte yarattığı şıklık

Kolayca yapabileceğiniz bir saç modeli arıyorsanız örgülü topuzlara şans verebilirsiniz. Üstelik yukardan yaptığınız topuz sayesinde yüzünüz de daha güzel görünecektir. Bu saç modelini elde etmek için saçlarınızı geriye doğru tarayıp yüksekten bir atkuyruğu yapmanız gerekiyor. Ardından atkuyruğu yaptığınız saçlarınızı örün ve bir topuz şeklinde dolayın. Dilerseniz saçlarınızın önünden tutamlar bırakıp daha sonra saç sabitleyici bir sprey ile uzun saatler şeklini korumasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir