Bir yılı daha geride bırakırken 2021’de en çok izlenen dizi ve filmlerin neler olduğu herkes tarafından merak edilen konulardan bir tanesi. Netflix’te yer alan filmler içerisinde dünyanın dört bir yanındaki film tutkunlarının en çok izledikleri 10 filme listemizde göz atabilirsiniz.

  1. Red Notice (IMDb puanı: 6,4)

Netflix’te en çok izlenen filmler listesinde ilk sırada Red Notice yer alıyor. Başrollerinde Dwayne Johnson, Ryan Reynolds, Gal Gadot ve Ritu Arya gibi isimlerin yer aldığı bu filmin hikayesine kısaca değinelim. Filmde FBI ajanı John Hartley (Dwayne Johnson), kırmızı bültenle aranan birini yakalamak için çağrılıyor. Hartley, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızı “The Bishop” (Gal Gadot) karakterini yakalamak için dünyanın en iyi sanat eseri hırsızı Nolan Booth (Ryan Reynolds) ile partner olmak zorundadır. FBI ajanı ve iki rakip suçlunun yer aldığı bu filmde olaylar gittikçe karışık bir hal alacaktır.

  1. Army of the Dead (IMDb puanı: 5,7)

Netflix’te en çok izlenen filmler listemizde ikinci sırada Army of the Dead bulunuyor. Başrollerinde Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana de la Reguera gibi isimlerin yer aldığı ve Zack Snyder’ın yönetmen koltuğunda olduğu bu film, yayınlandıktan sonra hızla zirveye tırmanmaya başladı. Filmde zombi salgınının ortasında Las Vegas’ta büyük bir soygun yapmaya hazırlanan bir grup paralı askerin maceraları anlatılıyor. Büyük bir vurgun yapmayı planlayan bu ekibin lideri Scott Ward (Dace Bautista), soygunun gerçekleşmesi için her şeyi göze almayı kafasına koymuştur.

  1. Fatherhood (IMDb puanı: 6,6)

Listemizde üçüncü sırada Fatherhood yer alıyor. Başrolünde Kevin Hart’ın yer aldığı bu film gerçek bir aile dramına dayanıyor. Filmde Matt Logelin’in (Kevin Hart) karısını, kızı Maddy’nin doğumundan kısa bir süre sonra aniden kaybetmesiyle bekar bir baba olarak kalmasını izliyoruz. Maddy’ye bakmak ilk zamanlar Matt için zor olsa da Matt kızını tek başına yetiştirmeyi başarıyor. Baba-kızın hikayesini izlerken hem duygulanacak hem de insanların gerektiğinde ne kadar dayanıklı olabildiklerine tanık olacaksınız.

  1. The Guilty (2021) (IMDb puanı: 6,3)

Başrollerinde Jack Gyllenhaal, Riley Keough ve Peter Sarsgaard gibi isimlerin yer aldığı dördüncü sırada bulunan bu filmde polis memuru Joe Baylor’ın (Jack Gyllenhaal), 911 çağrı merkezinde kaçırılan bir kadından acil durum telefonu aldığında yaşadığı çelişkiler anlatılıyor. Joe, ciddi bir tehlike içinde bulunan kadını kurtarmaya çalışsa da çok geçmeden hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve gerçeklerle yüzleşmenin tek çıkış yolu olduğunu fark eder.

  1. Sweet Girl (IMDb puanı: 5,5)

Listemizde beşinci sırada başrolünde Jason Momoa’nın yer aldığı Sweet Girl bulunuyor. Momoa’nın canlandırdığı Ray Cooper, kendisini ailesine adamış bir aile babasıdır. Karısı kanserden ölmeden önce kanser tedavisinde etkili olabileceği düşünülen bir ilacı piyasadan çekmekten sorumlu olan ilaç şirketine karşı hakkını aramaya yemin eder. Ancak Ray’in bu adalet arayışı kızı Rachel’ı tehlikeye atan ölümcül bir yüzleşmeye yol açar. Bu durumda Ray’in artık tek görevi ailesini korumak için intikam almaktır.

  1. The Hand of God (IMDb puanı: 7,5)

The Young Pope filminin de yönetmenliğini üstlenmiş olan ünlü İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino’nun bu filmi yine Netflix’te en çok izlenen filmler arasında yer alıyor. Filmde 1980’lerin Napoli’sinde geçen bu filmde futbol sevgisinin peşinden giderken aile trajedisiyle sarsılan genç Fabietto’nun yönetmenlik kariyerine doğru ilerleyişini izliyoruz. Sorrentino’nun otobiyografik filmi olan The Hand of God’da etkileyici bir hayat hikayesine tanık olacaksınız.

  1. The Power of the Dog (IMDb puanı: 7)

Benedict Cumberbatch’in başrolünde yer aldığı bu film, 1925 yılında geçiyor. Cumberbatch’in canlandırdığı Phil Burbank, etrafındaki insanlarda korku ve hayranlık uyandıran bir karakterdir. Zorba bir karakter olan Phil, kardeşi George yeni karısını ve oğlunu eve getirdiğinde onlara da zorbalık yapmaktan geri kalmaz. Eve gelen kadından ve oğlundan rahatsız olan Phil bu duruma son vermek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

  1. tick, tick… BOOM! (IMDb puanı: 7,6)

2021 yılında Netflix’te en çok izlenen filmlerden olan Andrew Garfield’ın başrolünde yer aldığı bu film ünlü besteci Jonathon Larson’ın otobiyografik oyununun beyazperde uyarlaması. 1990’lı yıllarda New York’da yaşayan Jonathon filmde 30’lu yaşlarının başındadır ve bu şehirde bir sanatçı olarak aşkın, arkadaşlığın ve hayatın üzerine bindirdiği baskının arasında hayatını yaşamaya çalışmaktadır.

  1. 7 Prisoners (IMDb puanı: 7,1)

Brezilya yapımı bir film olan 7 Prisoners filminde küçük bir köyde genç erkeklerin zorla çalıştırılması işleniyor. Yani bir nevi Güney Amerika ülkelerindeki modern köleliğe tanık oluyoruz. Filmin başkarakteri işvereninin kölesi haline gelmiştir ve bundan kaçış yolu aramaktadır. Ancak hayat yolculuğunda açgözlülükten kaçamayan karakter, hepimizin zenginliğin ve lüksün kölesi olduğumuzu simgeliyor.

  1. Passing (IMDb puanı: 6,6)

Listemizde yer alan son film ise başrollerinde Tessa Thompson ve Ruth Negga’nın olduğu Passing. 1920’lerde New York’ta geçen bu film de siyahi iki kadının ırkçılığın var olduğu bir dünyadaki hayatlarına tanık oluyoruz. Açık tenli siyahi bir kadın olarak hayatını beyaz gibi yaşamaya karar veren Clare ile Afro-Amerikan toplumunun içinde yaşayan Irene’in yıllar sonra bir araya gelmeleri ve seçimleri nedeniyle yaşadıkları çatışmalar ile ırkçılığın hakim olduğu döneme farklı bir bakış açısıyla bakabileceksiniz.