Robot süpürgeler, bir anda hayatımıza girdiler ve ev temizliğinde vazgeçilmezler arasına girdiler. Aslında, son yıllarda teknolojik cihazların gelişimine bakıldığında, neredeyse hiçbiri robot süpürgeler kadar hızlı bir ilerleme yaşamadı.

Artık, robot süpürgelerin haritalama yeteneklerinden, kendi kendine haznesini boşaltmalarından ve kameraya sahip olmalarına kadar bir dizi etkileyici özellikten bahsediliyor. Ve her fiyat aralığında uygun seçenekler bulmak da mümkün.

Evde köpek kılları ile uğraşanlar, günlük temizlik yükünü hafifletmek isteyenler veya yalnızca ailesiyle biraz daha fazla vakit geçirmek isteyen biri olun, kesinlikle yardımcı olacağını bildiğimiz bir önerimiz var.

En iyi robot süpürgeler, evdeki zemini herhangi bir çaba sarf etmenize gerek kalmadan temiz göstermeyi sağlar. Bu nedenle; halılar, parke gibi sert zeminler, evcil hayvan tüyleri için en çok tercih edilenleri listeledik. Pek çoğu, evinizi tanıyan akıllı haritalama özelliğine sahiptir. Ayrıca, eşyalara çarpması konusunda endişelenmenize de gerek yok. Tek yapmanız gereken, arkanıza yaslanıp işi robot süpürgenize bırakmaktır. İşte, en iyi 10 robot süpürge!

 

1.    iRobot Roomba i7+ Robot Süpürge Gri

Akıllı gezinme özelliği ile iRobot Roomba i7, ilk çıktığı günden beri etkileyici bir cihaz oldu. Çünkü, haritalama özelliği ile evdeki nesnelere çarpmamak için akıllı özelliklere sahiptir ve evinizin her köşesini hızlıca öğrenir.

Bununla birlikte, Google Assistant ile evinizdeki her odanın haritasını depolayabilme özelliğine sahiptir. Bu da, temizlik süresini azaltarak bir üst seviyeye taşıdığı anlamına gelir. Tozunu otomatik olarak boşaltması da cihazın bir başka artısı.

Roomba’nın önceki süpürgelerinde bulunan aşina olduğumuz yuvarlak tasarım ve dönen gövdesini koruyan Roomba i7, evinizdeki dar alanlarda kullanım için herhangi bir sorun yaratmaz. Hem döşemelerde ve fayanslarda, hem de halılarda yüksek bir toz toplama yeteneğine sahiptir.

 


2.    Roborock S6 Robot Vacuum Cleaner Islak ve Kuru

Evcil hayvan tüyleri söz konusu olduğunda en iyi seçeneklerden biri olarak gösterilen Roborock S6; köpek kakası ve yoğun tüyler gibi en korkulan robot süpürge engellerini belirlemek ve bunlardan kaçınmak için önünde bulunan kamerasını kullanan teknolojisi ile evcil hayvan sahipleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Evdeki engelleri doğru bir şekilde tespit eden Roborock S6, yüksek emiş gücü ile normal bir elektrikli süpürgeden neredeyse iki kat daha güçlüdür. Kısa tüylü halılarda bile evcil hayvan tüylerini kolayca süpürebilir. Yeni bir köpek sahiplendiyseniz ve eğitimleri evde yapıyorsanız, evcil hayvan kakasını tanımlayabilen güçlü bir robot süpürge harika bir seçim olacaktır.

 


3.    Ariete Pro Evolution 2713 robot elektrikli süpürge

Ariete Pro Evolution 2713 robot elektrikli süpürge ile artık evinizi temizleme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak! Yenilikçi teknolojisi sayesinde, evin her köşesine hiçbir engelle karşılaşmadan ulaşır!

Evde kısa sürede temiz ve parlak bir zemine sahip olmak için ideal bir seçim olan Ariete’nin yeni robot süpürgesi; ince ve süper kompakt kullanımı ile enerji ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Gelişmiş ve akıllı sensörleri ve çarpışma önleyici sensörleri sayesinde, temizleme yolu boyunca engelleri aşması ve herhangi bir düzensizliği tanıması daha kolaydır. İki yan fırçası sayesine, odaların kenar ve köşelerini de tanıyıp temizleyerek mükemmel bir sonuç sağlayacaktır.

 • 2 Filtrasyon seviyesi
 • Şarj süresi: 3 saat

Ariete Pro Evolution 2713 robot elektrikli süpürge ; 2 ekstra yan fırçası, 1 ekstra Hepa filtresi, makineyi temizlemek için 1 fırça ile birlikte gelir.

 


4.    Roborock S5 MAX Robot Elektrikli Süpürge

Evinizdeki odaların haritasını çıkararak işe başlayan Roborock S5 Max, verimli bir şekilde bunu yaptıktan sonra kirleri, tozları ve evcil hayvan kıllarını güzel bir şekilde temizler.

Bazı yeni özellikleri ile Roborock S5’ten ayrılan S5 Max, daha yüksek kapasitesi ile aynı zamanda elektrikli paspas olarak da kullanılıyor. Paspaslama işlevinde, beze ne kadar su verdiğini seçmenizi sağlayan bir özelliğe de sahip. S5 Max’te ayrıca, daha önce yalnızca S6’da bulunan bir özellik olan seçmeli oda temizleme özelliği de mevcuttur.

Bu yeniliklerinin ötesinde, önceki modellerin özelliklerini ve tasarımını taşır. 200Pa emme, bölge temizleme, haritalama ve Google Asistan ses kontrolü de buna dahildir. Ayrıca dilerseniz, kaydedilen oda haritası ile, odanın yalnızca belirli kısımlarını temizlemesini ve bazı alanlardan uzak durmasını söyleyebilirsiniz.

 


5.    Anker Eufy Robovac 30C T2118 Wi-Fi Kumandalı Robot Süpürge

İlk bakışta, Anker Eufy Robovac 30C, diğer robot süpürgeler gibi, zeminde gezmek ve alanı otomatik olarak temizlemek için tasarlanmıştır. Yuvarlak bir şekilde sahiptir, mobilyaların altına kolayca sığabilir ve halıları temizleyebilir, pil gücü azaldığında da şarj ünitesinde şarj olur.

Google Asistan desteği ile, cep telefonunuz aracılığıyla kontrol edebilmeniz için yardımcı bir uygulama ve istediğiniz zaman işlemleri yönetmenizi sağlayan kullanışlı bir uzaktan kumandaya da sahiptir.

Dışarıdan oldukça dikkat çeken bir tasarıma sahiptir. 72 mm uzunluğu ve 325 mm çapı ile alçak mobilyaların altına bile sığarak fazla dikkat çekmeyen noktaları da temizleyebilir. Geniş bir toz haznesine sahiptir. Denge sağlamak için, çift motorlu tekerlek üzerinde dolaşır. Tüyleri ve tozları toplamasına yardımcı olması için, ön kısmında bir çift dönen fırça da mevcuttur.

 


6.    Bagotte BG600 1500 Pa Elektrikli Robot Süpürge

Kullanıcılardan yüksek puan alan Bagotte BG600, kalite açısından oldukça etkileyicidir. Çok kolay ve pratik bir kurum süreci ve kullanım kolaylığı ile de neredeyse rakipsizdir. Örneğin; çocukların oyun alanlarının dışında tutmak istediğinizde, belirli alanlara geçmesini önleyen oldukça hassas sensörlere sahiptir.

 • 6 farklı temizleme modu
 • Maksimum temizleme
 • Rastgele, kenar boyunca, ileri geri, nokta çerçevesinde ile 4 farklı rota seçeneği
 • Planlama özelliği ile sabit bir zamanda otomatik olarak temizleme
 • Kızılötesi yakalama teknolojisi ile engelleri otomatik olarak algılama
 • 360 derece dönme ile çarpışma ve tehlikelerden korunma
 • Süper güçlü 1500 Pa emiş gücü
 • Zemin ve halılarda güçlü temizleme
 • Maksimum emme ayarı

İnce tasarım, düşük gürüldü, diğer robot süpürgelerden daha fazla kedi, köpek tüyü alma, 100 dakikaya kadar sorunsuz temizlik, üçlü hava temizleme filtresi ile tozu filtreleme ve otomatik olarak kendi kendine şarj ünitesine dönme özellikleri ile de etkileyici bir cihazdır.

 


7.    Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Siyah Akıllı Robot Süpürge

Xiaomi, geniş ürün yelpazesi ile kaliteden ödün vermeden büyük bir değer sunma konusunda bir üne sahiptir. Mi Robot Mop Pro akıllı robot süpürge; otomatik temizleme teknolojisini daha erişilebilir bir fiyatla sunuyor.

Hem süpürme hem de paspaslama yapabilen bu çok yönlü cihaz, her ikisinde de çok iyidir. Hayatınızı kolaylaştıracak çok sayıda akıllı özelliği ile temizlik için enerji ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

 • Hem süpürme hem de paspaslama sırasında kapsamlı temizlik performansı
 • Düşük ses seviyesi
 • Mi Home uygulaması ile hatasız bir şekilde çalışır
 • Farklı paspaslama modları ile daha sert lekeleri bile temizleme
 • Google Asistan ile akıllı ev entegrasyonu

Diğer tüm Xiaomi cihazları gibi, mevcut olan saygın rakiplerinin çoğunun önemli ölçüde daha yüksek fiyatlara satıldığı göz önünde bulundurulduğunda, hem süpürme hem de paspaslama işlevi ile daha uygun bütçeli bir alternatif olabilir.

 


8.    GOOVI Robot Vakum, 1600Pa Wi-Fi Robotik Süpürge

Yüksek emiş gücü ve yan fırçaları ile GOOVI 1600 Pa robot süpürgesi; evcil hayvan tüyleri, sert zeminler ve halıların üstesinden gelmek için yüksek bir performans sunar.

İster az tüylü bir halıyı temizliyor, ister evcil hayvan tüylerini çekiyor olsun, doğru miktarda güç sağlayan temizleme modlarına sahiptir. Uzaktan kumanda veya otomatik olarak çalışması sayesinde programları da ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, 120 dakika çalışma süresine sahiptir.

Her zamanki robot süpürgelerden daha küçük bir tasarıma sahip olan GOOVI 1600 Pa; yere yakın durması ile, temizlik sırasında sızdırmazlık sağlar ve daha kısa mobilyaların altını süpürmek için de idealdir. Ayrıca, pili azaldığında şarj ünitesine otomatik olarak geri dönecektir.

9.    Coredy Robot Vacuum Cleaner Easy Schedule Cleaning

110 dakika pil ömrü, yan fırçaları, değiştirilebilir filtresi, etkileyici temizleme yetenekleri ve rakiplerine göre daha düşük fiyatı ile Coredy robot süpürge, sert zeminlerden halılara geçtiğinde emiş gücünü arttıran otomatik ayarlı bir temizleme başlığına sahiptir.

İnce profili ile mobilyaların altına kolayca sığar. Dört farklı temizleme modu seçmenize ve bir süpürme süresi programlamanıza olanak sunan bir kumandaya da sahiptir. Ayrıca, süpürürken toz ve kirleri etkili bir şekilde yakalayan çift filtre sistemine de sahiptir. Güçlü ve sessiz çalışma prensibiyle parasının karşılığını almak isteyenler için hayal kırıklığına uğratmayacak bir cihazdır.

 


10. Proscenic 850T WLAN robot süpürge

Proscenic 850T Wlan robot süpürge, çok güçlü emiş gücü ile tüm toz, saç, evcil hayvan kılı ve kirleri kolayca temizleyebilir. Üç farklı ayarlanabilir seviyesi ile, temizlik ve süpürme beklentilerinizi karşılayabilir. Proscenic Home uygulaması sayesinde; temizlik planları yapma, temizlik modlarını değiştirme, temizliği belirli bir yerden başlatma ve durdurma gibi avantajlara da sahiptir.

 • 4 yan fırça
 • 1 uzaktan kumanda
 • 2 Hepa filtre
 • Toz haznesi
 • Şarj cihazı ve şarj ünitesi ile birlikte gelir.

Robot süpürgelerden alıştığımız tipik dairesel şekle sahip tasarımı ile Proscenic 850T Wlan Robot Süpürge, 32.5 cm çapı ile çoğu mobilyanın altına ve dar yerlere kolayca girer. Yatak altı, koltuk köşeleri gibi günlük temizlikte ulaşılması zor alanlarda bile harika işler çıkarır.