dolunay

24 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek olan Oğlak dolunayı, Jüpiter ile altmış derecelik açı yapacak. Bu nedenle Haziran 2021 astrolojisinin spiritüel anlamı iyi şans, iyimserlik ve cömertlikle ilgili olacak.

Haziran 2021 dolunayı başarı, hırs, dürüstlük ve spiritüellik ile ilişkilendirilen talihli bir sabit yıldızla çok yakın bir şekilde hizalanacak. Yani 10 Haziran’daki Güneş tutulmasının ortaya çıkardığı yalanlarla ve aldatmacalarla mücadele etmek için mükemmel bir ay evresi olacak.

Haziran 2021 Dolunay Astrolojisi

dolunay astrolojisi
dolunay astrolojisi

03°27′ Oğlak burcunda gerçekleşecek olan 24 Haziran dolunayı, çok olumlu bir gezegensel açı meydana getirecek. Dolunayın Jüpiter ile yaptığı altmışlık açıdan gelen iyimserliğin ve iyi şansın çoğunu iki gezegen açısı nedeniyle ortaya çıkacak zorluklarla başa çıkmak için kullanmalısınız: Plüton-Venüs karşıtlığı ve Satürn-Uranüs karesi. Neyse ki 03°30′ Oğlak burcundaki Jüpiter-Mars doğasına sahip bir yıldızdan da yardım alacağız.

Dolunayın Anlamı

Güneş ve Ay karşıtlığı, Ay’ın evresinden sonraki iki haftada evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha net bir odağa getirecek. İş ve ev gibi ya da ihtiyacınız olan ve istediğiniz şey gibi karşıt güçler içsel gerilim ve dışsal baskılar yaratır. Bu ise enerjinizi tüketen çatışmalar ile krizlere yol açabilir.

Duygular ile içgüdülerin ay nitelikleri dolunay sırasında zirveye ulaşır. Bu nedenle ilişkilerdeki tüm zorlukların üstesinden gelmek için artan duygusal gücünüz ile sezginizi kullanın. Bilinçaltı farkındalığınız kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir şekilde bakmanızı sağlar. İlişkilerdeki dinamikleri ve uyumsuzluğa neden olan olumsuz duyguları net bir şekilde görebileceksiniz.

Dolunaydaki Açılar

dolunay açı
dolunay açı

Dolunayın Jüpiter ile altmışlık açı yapması mutluluk, iyimserlik, dürüstlük, iyi şans ve daha uyumlu bir aile hayatı getirir. Duygularınızı paylaşmaya istekli olmanız ve diğer insanları sezgisel olarak anlamanız, bu dolunayın sosyalleşmek için iyi bir zaman olmasını sağlar. Yeni arkadaşlarınızın başarılı olmanıza yardımcı olacak gerçek, dürüst ve etkileyici insanlar olmaları muhtemeldir. Aile üyeleri ve spiritüellik, iş, eğitim ve hukukla ilgili kişilerden değerli yardımlar alabilirsiniz.

İş yaşamınızda ise sunum yapmak ya da pazarlama veya halkla ilişkilerle ilgili çalışmak için ideal bir zamandır. Artan popülerliğinizle daha geniş kitlelere seslenebilirsiniz. Daha felsefi, ilerlemeci ve cömert bir bakış açısıyla sosyal refahla ilgili sorunlara dahil olabilirsiniz. Ay’ın bu evresi aynı zamanda eğitim ve seyahat ile ufkunuzu genişletmek için de iyi bir zaman olacaktır.

Dolunaydaki Diğer Açılar

Plüton-Venüs karşıtlığı sevgi ve şefkat ihtiyacınızı yoğunlaştırırken en yakın ilişkilerinizde sorunlara yol açabilir. Bu sorunlar arasında manipülasyon, güç mücadeleleri, şüphe, kıskançlık, sahiplenme, tehdit ya da korkutma gibi şeyler yer alabilir. Artan çekim gücünüzü kullanmanız yoğun arzularınızı tatmin etmenize yardımcı olabilse de ruhunuzun evrimine yardımcı olmaz.

Satürn-Uranüs karesi (bu yılki üç kareden ikincisi) 14 Haziran’da zirveye çıktıktan sonra yıkıcı etkisi azalmaya başladı. Ancak 24 Aralık 2021’deki son kareye kadar kısıtlayıcı değişiklikler ile beklenmedik kısıtlamalar nedeniyle gerginlikler devam edebilir.

Dolunaydaki Sabit Yıldızlar

dolunayy

Haziran dolunayı Oğlak burcu dolunayı olsa da aslında Yay Takımyıldızı’nda gerçekleşiyor. Bu tutarsızlık, Güneş burçlarını 2000 yıl önce isimlerini aldıkları Takımyıldızlar ile neredeyse bir burç kadar hizadan çıkaran ekinoks presesyonundan kaynaklanmaktadır.

Boylam bakımından isimlendirilmiş yıldızlardan Ay’a en yakın olanı Yay Takımyıldızı’nda bulunan Polis sabit yıldızıdır. Ancak aslında Herkül Takımyıldızı’nda bulunan Ay’a daha yakın isimsiz bir yıldız daha var.

03♑09 – 102 Herkül

03♑27 – Haziran 2021 Dolunayı

03♑30 – μ Yay, Polis

Sabit yıldız Polis, Jüpiter ve Mars’ın doğasına sahiptir. Başarı, büyük hırs, dövüş arzusu, binicilik, keskin algı, baskınlık ve doğruluk gerir. Polis ayrıca spiritüel şeylere karşı keskin ve derin bir ilgili ile anlayış verir ve spiritüel hayatta yüksek bir mevkiye işaret edebilir.

Herkül Takımyıldızı’nın ise Herkül’ün gücü ile azim, kararlılık, ateşli bir doğası ve tehlikeli duygular verdiği söylenir.

Haziran 2021 Dolunayı Özeti

24 Haziran’da gerçekleşecek olan dolunay, Jüpiter ile altmış derecelik açı yapacağı için oldukça iyimser ve cömerttir. Ay’ın sabit yıldız Polis ile yakın bir şekilde gerçekleşecek olan kavuşumu ile bu ay evresinin başarı, dürüstlük ve spiritüelliğe vurgu yapan şanslı bir evre olduğunu söyleyebiliriz.

Bu dolunayın getirdiği iyi şans ve dürüstlük özellikle de 10 Haziran’daki Güneş tutulmasının sahip olduğu aldatıcı ve yanıltıcı etkilere karşı koymak için faydalıdır. 24 Haziran dolunayının etkileri 9 Temmuz yeniayına kadar iki hafta daha devam ediyor olacak.