27 Temmuz 2018; Kanlı ay tutulması ve etkileri

27 Temmuz 2018; Kanlı ay tutulması ve etkileri

27 Temmuz 2018’de, 4 ° Kova’da, tam bir ay tutulması yaşanacak. Ay tutulması, Temmuz 2018 astrolojisini temel olarak Mars tarafından etkileyecek ve bunun da duygusal olarak zorlu bir tutulma olması bekleniyor. Mars’ın öfkesi ve hayal kırıklığı ve Uranüs’ün sert yönü yüzünden kolayca pervasız eylemlere açık olabilirsiniz. Satürn’ün daha yumuşak etkisi, sakinleşmenizi biraz daha kolaylaştıracak ve bazı sabit yıldızlar bir kriz anında sabır ve kararlılık sağlayacaktır. Ancak, aynı yıldızlar saldırganlığa ve duygusal sorunlara da neden olabilir.

Herhangi bir kriz anında sakin kalmak, bu aşırı duygusal ay tutulması ile uğraşmanın anahtarıdır. Bu, tutulma önümüzdeki iki hafta için özellikle önemlidir. Kriz potansiyeli, benlik saygısı, ilişki veya bir olay tehlikesi bizleri bekleyecek. Bilinçaltına gömülü bir felaket korkusu tarafından tetiklenen sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışmalıyız.

Temmuz 2018 ay tutulması, Ay’ın bir kısmının Dünya’nın gölgesinin merkezinden geçtiği nadir bir merkezi ay tutulmasıdır. Ayrıca, bu yüzyılda görebileceğiniz, 1 saat 43 dakika süren en uzun ay tutulması olacak. Bu uzun ay tutulması ayrıca, Dünya atmosferinin kırdığı ışığın kırmızımsı bir renk alacak olması nedeniyle, kanlı ay tutulması olarak adlandırılıyor. Kanlı ay tutulması, İran, Irak, Suriye ve İsrail gibi Orta Doğu’daki sıcak noktalar üzerinden daha net izlenebilecek.

Ay Tutulmasının Genel Etkisi

Her zamanki gibi ama daha güçlü bir ay tutulması olacak ve dikkatinizi; duygularınıza, yakın ilişkilere, evinize ve ailenize odaklayacak. En uzun ay tutulması, özel hayatınızda inanılmaz derecede güçlü bir etkiye sahip olacak. Duyguların ve içgüdünün nitelikleri, ay tutulması sırasında zirveye ulaşır.

Özellikle kanlı ay tutulması, önceki 6 ayın duygusal birikintisini temizleyerek, duygularınızın sıfırlanmasını temsil eder. 27 Temmuz ay tutulması, 11 Ağustos kısmi güneş tutulması öncesi ilk değişimin başlangıcı olacak. 27 Temmuz ay tutulması ve 11 Ağustos güneş tutulması daha sonra 5 Ocak 2019’da güneş tutulmasına kadar devam eden düzenli bir tutulma evresi oluşturacak.

Ay Tutulması ve Burçlara Etkisi

27 Temmuz 2018 günü yaşanacak toplam ay tutulması ile Kova burcunda gerçekleşecek.
Temmuz 2018 ay tutulması ve Mars, Deniz Keçisi, Oğlak Takımyıldızı’nın Başkenti’nde bulunuyor. Bu bölgedeki bir dizi sabit yıldız sabır ve güven verirken Ay ve Mars, meydanı Uranüs’ün dengesiz duygularını şiddetlendirecek duygusal problemlere de bırakıyor.

Ay tutulmasının en güçlü etkisi; sizi güçlü, seksi ve cesur hissettirmesidir. Savaşma içgüdülerinizi, evinizi ve ailenizi korumak için kullanacaksınız. Ancak güçlü duygularınızı kontrol etmek zor olacak. Eğer huzursuz, sabırsız, hırslı ya da kötü hissetmeye başlarsanız, geri çekilmeniz ve rahatlamaya çalışmanız gerekiyor. Eğer çalkantılı bir durum içinde kalırsanız öfkenizi kontrol edemeyebilirsiniz. Sakinleşemiyorsanız, enerjinizi gerçekten umursadığınız bir şeye veya birisine yönlendirmeyi deneyin. Bu, ev temizliği ya da canlandırıcı bir masaj olabilir.

Mars’ın gerilemesi, aşırı miktarda cinsel gerilim ve hayal kırıklığı yaratır. Mars gerilemesi, harekete geçmeden önce iki kere düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Kalabalık olaylar ve tekrarlanan konular için, güçlü arzularınızla harekete geçmeden önce daha fazla hazırlık çalışması yapmalısınız. Bu tür olaylar acı verici olabilir, ancak en azından büyük bir hata yapmazsınız. Öfke veya şiddet gibi yıkıcı davranışlarla uğraşabilirsiniz.

Uranüs, hızlı ruh hali değişimlerine ve dürtüsel tepkilere neden olabilir. Şaşkınlık hissedebilir ve taahhüt veya odak gerektiren herhangi bir şey için sabırsız olabilirsiniz. Sizi bağlamaya çalışan veya bir şey yapmaya zorlayan herkese karşı isyan etmeniz muhtemeldir. Kanlı ay tutulması, özellikle yakın ilişkilerinizde ani değişiklikler yapmak için uygun bir zaman değildir. Arkadaşlarınızda veya ailenizde duygusal patlamalar yaşayabilirsiniz.

Satürn, ailenizi ve partnerinizi koruyabilmenizi sağlayacaktır. Duygularınızı bir dereceye kadar idare eder ve sakinleşmenizi kolaylaştırır. Dikkat, sabır ve sorumlu bir tutum üstlenmenize yardım eder. Adanmışlık, saygı ve ailenize bağlılığınız; öfke ve kızgınlığınız kadar güçlü olmayabilir, ancak sizi kısa sürede pişman olacağınız öfke patlamalarından koruyabilir.

Bu ay tutulmasında Uranüs, bir geçiş aşamasını temsil eder. Bu da, ay tutulmasının neden olduğu duygusal kargaşa ve değişimi daha az rahatsız edici hale getirir. Sakin ve sabırlı kalmanıza yardımcı olur. Tekneyi alabora etmeden de bir şeyler yapmanın yeni yollarını bulabilirsiniz. Belki de gerekli değişiklikleri başlatmak ve patronunuzun saygısını kazanmak için kariyerinizde yükselebilir ve liderlik yapabilirsiniz. Daha fazla sorumluluk alabilir, ancak aynı zamanda işi kendi yolunuzla halletmeye yetecek kadar özgürlüğe de sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir