© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

30 günde 9 kilo vermenin yolu

30 günde 9 kilo vermenin yolu

Eğer fazla kilolarınızı vermek istiyorsanız emin olun ki sizinle aynı hedefe sahip olan çok fazla kişi var. Hedefiniz ne olursa olsun kilo vermek size fayda sağlayacaktır çünkü fazla kilolar ile yaşamak pek çok bireyin hayatını daha zorlu hale getiriyor.

Bu hususta size engel olacak problemler de mevcut çünkü bazı rahatsızlıklar kilo vermeyi oldukça zorlaştırıyorlar. Bunlar arasında şunlar yer alıyorlar:

• Tiroid problemleri
• Sızdıran bağırsak
• Adrenal yorgunluk
• Hücre toksisitesi
• Kandida
• Motivasyon ve vakit yoksunluğu

Ancak tamamen doğal bir kilo verme planı ve biraz ev egzersizi ile bel yağlarınızdan kurtulabilir, selülitlere elveda diyebilirsiniz.

9 Kilo Vermenin 4 Temel Noktası

Metabolizmayı Öldüren Gıdalardan Kurtulun

Üç adet gıda kilo verme hedefinizi neredeyse imkansız hale getirir. Bunlara ise metabolizmayı öldüren gıdalar diyoruz. Eğer bunları hayatınızdan çıkartır ve alternatifler eklerseniz, kilo verme amacınıza daha kolay ulaşabilirsiniz.

İşlenmiş Şeker: Yaygın kanının aksine, yağlar sizi yağlı yapan temel şeyler değiller. Yağların temel sebebi fazla şeker tüketmek. Şeker mısır şurubu, dekstroz, fruktoz, meyve suyu konsantresi, maltodekstrin, ham şeker veya esmer şeker adı altında kolayca gizlenebilmektedir. Bu şekerler sağlıklı besinler olarak adlandırılan besinlerde bile gizli şekilde bulunabiliyorlar.

Onun yerine ne yemeli: Hayatınızdan tüm şeker tiplerini çıkartın ve bunun yerine yeşil stevia, bal gibi doğal tatlandırıcıları ekleyin.

Tam Tahıllar: Buğday ekmeği gibi ürünlerdeki tam tahılların sağlıklı olduğunu düşünürüz ancak bunlar metabolizmanıza yardım etmekten çok uzaktalar. Tahıllarda bulunan temel materyaller arasında gluten, nişasta ve phytic asit bulunmaktadır ve bunların hepsi problemlere sebep olabilmektedirler. Gluten inflamasyonlara sebep olurken, nişasta kolayca şekere dönüşür ve phytic asit ise minerallere yapışır ve bu nedenle beslenme eksikliği yaratır.

Onun yerine ne yemeli: Tahıllar yerine beslenmenize meyve ve sebzeleri ekleyebilir, filizlenmiş tahıl ekmeği veya ekşi ekmek tüketebilirsiniz. Un olarak ise hindistan cevizi ununu tercih edebilirsiniz.

Kanola ve Sebze Yağları: Kanola yağı ve diğer sebze yağları yağ kaybını yavaşlatırlar ve vücudun gereksiz yağlar depolamasına sebep olurlar. Genetiği değiştirilmiş hidrojene yağlar ise tüm vücutta inflamasyonlara sebep olur, hücre toksisitesini arttırır ve kalori olarak yüksektirler.

Onun yerine ne yemeli: Tüm sebze yağlarını hindistan cevizi yağı ve organik tereyağı ile değiştirebilirsiniz.

Her Gün 4 Yağ Yakıcı Gıdayı Tüketin

Metabolizmanızı zararlı gıdalardan kurtardıktan sonra artık onu doğru besinler ile desteklemek gerekiyor. Yağ yakımını hızlandırmak için şu gıdaları tercih etmelisiniz.

Kaliteli Proteinler: Eğer vücudunuzu yağ yakan bir fırına dönüştürmek isterseniz bol miktarda kaliteli protein tüketmeniz gerekir. Proteinler kasların temel yapısını oluştururlar ve bu da sağlıklı bir metabolizmaya destek olur. Ayrıca protein yağ olarak depolanma ihtimali çok düşük bir makro besindir.

Her gün vücut ağırlığınız başına 1 gram olacak şekilde protein almalısınız.

Bunu elde etmek için organik kırmızı ve beyaz et, taze balıklar ve kemik suyu tüketebilirsniz.

Hindistan Cevizi: Hindistan cevizinde orta zincirli yağ asitleri bulunur ve bunlar da vücut tarafından kolayca yakılabilen sağlıklı yağ kaynaklarıdırlar.

Diğer yağ kaynaklarını da hindistan cevizi yağı ile değiştirmek isteyebilirsiniz. Hindistan cevizinin hem yağı hem de sütü, hatta unu bile bulunabiliyor.

Filizlenmiş Tohumlar: Keten tohumu, chia tohumu gibi filizlenmiş tohumlarda bol miktarda sağlıklı lif bulunur ve bu da yağ kaybını hızlandırır. Ayrıca protein ve omega-3 yağları bakımından da zengindirler. Onları salatalarınıza veya smoothielerinize ekleyebilirsiniz.

Besin Değeri Yüksek Sebzeler: İstenmeyen kiloları vermek için sadece kalorilerinize değil, besin değerlerinize de dikkat etmek gerekli. Sebzeler en büyük vitamin ve mineral kaynakları arasında yer alıyorlar ve tiroid gibi organları da destekliyorlar. Yeşil yapraklı sebzeler ve turpgiller listenizin başında olmalılar. Lahana, karalahana, ıspanak, brokoli, karnabahar, kuşkonmaz ve havucu gözden çıkartmayın.

Unutmayın ki her bir öğününüzde proteinler, lifler ve sağlıklı yağlar olmalı. Eğer karbonhidrat tüketiyorsanız bunları spordan önce sabahları tüketmeniz daha doğru olacaktır.

Kilo Vermek İçin Daha Az Egzersiz Yapın

Eğer kilo verdikten sonra daha fazla veremediğiniz bir noktaya geldiyseniz, hafif tempolu ama uzun süren egzersizler yerine kısa sürede güç harcayacağınız daha ağır egzersizleri tercih edin. Zira bu tip çok hızlı enerji yaktıran egzersizler, geleneksel kardiyo çalışmalarından daha fazla yağ yakımı sağlıyorlar ve çalıştıktan sonra 36 saate kadar vücudunuz yağ yakmaya devam ediyor.

Yağ Yakmak İçin En İyi Besin Destekleri

Organik Protein Tozları

Protein kas üretmek ve metabolizmayı yürütmek için gerekli ancak tüm proteini her zaman etlerden almak mümkün olmuyor. Bu nedenle protein tozlarını değerlendirebilirsiniz. Onları içeceklerinize, yemeklerinize ve hatta suyunuza bile katmak mümkün.
Organik whey protein ve kolajen protein bu konuda en iyi kaynaklar arasında yer alıyorlar. Özellikle spor yapmadan önce whey protein almanız işe yarayacaktır.

Yeşil Süper Gıda Tozu

Kaliteli yeşil tozlar, yağ yakıcı bileşenlere sahiptirler ve bunlar arasında yeşil çay, yeşil kahve gibi bileşenler bulunur. Ayrıca chlorella gibi içerikler ile çim suyu gibi bileşenlere de sahip olduklarından dolayı enerjinizi arttırırlar.

D Vitaminli Balık Yağı

Balık yağı omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Bu yağlar inflamasyonları azaltırlar ve kas sentezini desteklerler. D vitamini ise hem bir vitamindir hem de hormon gibi davranır ve bu sayede hormonları dengeler ve kilo kaybına yardımcı olur. Her gün 1000 mg balık yağı ve 2000 IU D3 vitamini almalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir