© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

35.ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI BAŞLIYOR

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, Beylikdüzü’ndeki TÜYAP fuar alanında 12 Kasım-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Ben de, 12 Kasım Cumartesi günü, saat 16.00’da Destek Yayınları standında kitabım İyilik Sende’yi imzalayacağım.

35 değil 135. kez olmasını görmek niyetiyle fuarı ziyaret etmeden önce listenize eklemek isteyeceğiniz kitap önerilerini sizler için hazırladım.

Bu yıl fuarın teması “Felsefe ve İnsan.  Onur konuğu  ise filozof ve akademisyen Prof. Dr. Ioanna Kuçuradi.  İoanna Kuçuradi’yi kısaca tanıtmak gerekirse kendisi Türk filozof, Türkiye Felsefe Kurumu‘nun başkanıdır. Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nün kuruluşundan sonra uzun bir süre buranın başkanlığını yapan eğitimcidir. Özellikle insan hakları, insan felsefesi, etik gibi alanlara önem verip bu konularda çalışma yapmaktadır.

Fuara gitmek için alın size bir sürü güzel sebep. Onbinlerce kitabı ve yayını bir arada bulabileceğiniz bu platformda sevdiğiniz yazarlarla tanışıp sohbet etme ve kitaplarını imzalatma olanağına sahip olacak, geniş ve farklı dillerde yayın yelpazesine ulaşabilecek ve ayrıca tematik yayınlarla eski ve antik kitapları, plakları, kartpostalları bulabileceksiniz.  Kitapseverlere ve ailecek kaliteli vakit geçirmek isteyenlere duyurulur. Fuarın ziyaret saatleri  hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 arasında.

Sizin için derlediğim kitap önerileri;

iyiliksende1

Ayşe Tolga – İyilik Sende / Destek Yayınları
“Bulaşmasından korkmayacağınız tek şey, iyilik olsun.”
Kilodan selülite, kronik yorgunluktan dinmek bilmeyen ağrılara, uyku sorunundan sivilcelere kadar bedensel boyutta yaşadığınız sağlık şikâyetlerinin yanı sıra, depresyon ve kaygı bozukluğu gibi ruhsal ve zihinsel sıkıntıların çözümüne yönelik, bilimselliği kanıtlanmış yüzde yüz etkili pratik tarifler…
Sağlıklı yaşamanın tüketilen yiyeceklerden uyku düzenine, kullandığımız kozmetiklerden giyeceklerimize kadar bir tercih değil, hayat tarzı olması gerektiğini anlamış ve bunları uyguladıkça, kendini bedenen ve ruhen ne kadar iyi hissettiğini deneyimlemiş biri olarak kaleme aldığım bu kitapta zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak iyi olmanın uzunca bir süredir kendimde uyguladığım ipuçlarını bulacaksınız.

”Kanadı Kırık Kuşlar”-Ayşe Kulin

Ayşe Kulin, Kanadı Kırık Kuşlar’da 1930’ların Almanya’sından 2000’lerin Türkiye’sine uzanan bir ailenin dört kuşaklık hikâyesini anlatıyor bizlere. Sıradışı, güçlü, coşkulu, inançlı kadınların hikâyesi bu aynı zamanda. Elsa, Suzan, Sude ve Esra kendi sancıları ve değişimlerini vatanlarının çalkantıları ile iç içe yaşıyorlar. Kanadı Kırık Kuşlar, vatanı sevgi olan herkesin kalbine değecek.

zulfulivaneli”Leyla’nın Evi” –Zülfü Livaneli

Romanları çok satanlar listesinden inmeyen, ödüller alan, 30 dile çevirilen, sinemaya ve tiyatroya aktarılan Zülfü Livaneli, Leyla’nın Evi’nde her biri ayrı bir dünyadan gelen insanların hayatlarını bir İstanbul romanında kesiştiriyor.

“Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri”-

Dünyayı köşe bucak gezen, maceralarını internette yüz binlerin takip ettiği ve kısa zamanda bir internet fenomenine dönüşen Rotasız Seyyah Mehmet Genç, birbirinden ilginç, hüzünlü, komik ve yer yer gerilimli anılarını şimdi bir kitapta topluyor.

“Adam”-Yılmaz Özdil

Farklı zamanlarda,farklı ortamlarda yaşayan, hatta birbirleriyle hiç tanışmamalarına rağmen,
ortak zihniyetin, ortak karakterin, ortak hikayesini anlatan bir kitap “Adam”. 

bulbul“Bülbülü Öldürmek”-Harper Lee

1960 yılında yayımlandığından bu yana bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika’nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch’in gözünden anlatıyor.

“Turbo Detoks”- Umay Villa

Kitapta sadece 5 ve 7 günlük değil, 1, 2, 3 ve 5 günlük detokslar, ödem detoksları, ramazan detoksu, 2 günlük koruma programı ve vejetaryenler için her detoksu uygulayabilmeleri için alternatif malzemeler ve menüler yer alıyor.

Yazar,kitaptaki detoksları daha önce binlerce insana Menokg mobil uygulamadaki kapalı gruplarda uygulattığını ve sonuç olarak da  dünyanın farklı şehir ve ülkelerinden katılmış olan her yaş, boy, kilodaki, hormonal rahatsızlıkları olan, olmayan binlerce kadın ve erkek kilo verdirttiğini anlatıyor.

 

hapiens“Hayvanlardan Tanrılara Sapiens”-Yuval Noah Harari.

100 bin yıl önce Yeryüzü’nde en az altı farklı insan türü vardı. Günümüzdeyse sadece Homo Sapiens var. Diğerlerinin başına ne geldi ve bize ne olacak gibi  soruların cevabını bu kitapta bulacaksınız.

Beyin -Senin Hikâyen”- David Eagleman

David Eagleman, bizi içimizdeki kozmosa doğru hızlı ve nefes kesici bir yolculuğa çıkarıyor: Gerçek nedir? “Sen” kimsin? Nasıl karar veriyorsun? Beynin neden başkalarına ihtiyaç duyuyor? Teknoloji “insan olmak”ın anlamını değiştirebilir mi? Durak durak ilerleyen bu büyüleyici yolculuk, ekstrem sporlar dünyasından ceza hukukuna, yüz ifademizden beyin ameliyatlarına, içgüdülerden ölümsüzlük arayışına kadar uzanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir