© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

50 yaş üstü kadınlar için en iyi saç modelleri

Yaş almak, güzel de hiç kimse yaşlanmak istemez. Yaşanmışlıklar çok güzelken, bunların izlerini ciltte, vücutta, saçlarda görmek hiç de iyi değil maalesef. Ama ille de herkes nüfus cüzdanındaki yaşın insanı olacak diye de bir kural yok. Ciltte, giyim, kuşamda, saçta, makyajda ufak tefek düzenlemeler, hafif bir bakımla çok daha genç bir görünüm elde edebilmek mümkündür. Bunun ilk ayağı olarak saçlardan başlayalım diyorum. 50 yaş üstündeki hanımlar, sizi belki de 10 yaş daha genç gösterecek saç modellerini denemeye hazır mısınız? Aşağıda sıralanan tam 50 tane saç modelinden birisi, hatta birkaçı mutlaka size uygundur. Hatta iddia ediyoruz ki, bu saç modelleriyle artık çocuğunuzun annesi değil, ablası gibi görünmek garanti! 50 yaş üstündeki ünlü kadınların nasıl olup da bu kadar genç göründüğü sorusunun yanıtlarından birisi de kesinlikle genç, dinç, fresh, sıra dışı saç modelleridir. Şimdi onları tek tek inceleyelim.

 • Julia Roberts’ın hacimli düz stili

Julia Roberts’in üstlerde katlı, omuzlara doğru ince inen dümdüz saçlarını mutlaka deneyin. Size de göz alıcı bir hava katacağından hiçbir şüphe yok.

 • Jamie Lee Curtis’in peri modeli

Eğer saçlarınızı boyatmak istemiyorsanız, gri saçlarla da çok cool ve fresh görünebilirsiniz. Tıpkı Jamie Lee Curtis gibi klasik gümüş renkteki, kısa katlı saçlarınızla bir peri havası yakalayabilirsiniz.

 • Goldie Hawn’ın bob modeli kakülleri

Goldie Hawn’ın kendi imzasını taşıyan bob modeli saçları dağınık kaküllerle çok uyumlu olmuş. Kaküllerde bir perde görünümünü elde etmenin anahtarı yuvarlak bir fırça ile dağınık föndür. Bu modelde en iyi sonucu elde etmek için, saçlarınızı kuruturken yuvarlak bir fırça ile bob saçlarınızı yanlara doğru hareket ettirin.

 • Hoda Kotb’un kat kat omuzlardaki saçları

Yüzü çevreleyen katlar ve kumral saçlardaki sarı ışıltılar kesinlikle Hoda Kotb’un saçına imza katıyor. Bir de ışık saçan gülümsemeniz varsa bu model tam da size göre.

 • Megan Mullally’nin yanlarda görülen dalgaları

Harika bir doku dengesi veren Megan’ın orta uzunlukta saçları, yumuşak, geniş bukleleri ve uyumla birbirine karışan düz saçları kesimlikle mükemmel görünüyor.

 • Emma Thompson’ın Swoopy Crop’i

Emma Thompson gibi kısa saçları tercih ediyorsanız, iri yuvarlak fırça ile katları hafif kabartabilirsiniz.  Sıcak sarı tonlarda, yüzünüzü kapatmayan saçlarınız sayesinde teninize muhteşem bir parlaklık verecek.

 • Julianne Moore’un ortadan ayrılan ateşli saçları

Eğer saçlarınızı uzun bırakmayı seviyorsanız, saçınızı tam da ortadan ayırmaktan sakın korkmayın. Şık stil ve simetrik, özellikle de doğal görünümlü bir kırmızımsı koyu bir tonda saçlarla genç bir hava yakalayabilirsiniz.

 • Alfre Woodard’ın kıvırcık Bob saçları

Alfre’nin yaylı bukleleri, gözlerine ve elmacık kemiklerine inanılmaz dikkat çekiyor. Kaş hizasından başlayan kıvırcık katlar omuzlarda son bulurken mükemmel bir görünüm ve hacim veriyor.

 • Allison Janney’in yanlara düşen katmanları

Saçların tamamı bir omza düşerken, diğer omuz göz alıcı bir şekilde ihtişamını koruyor. Saçlardaki uzun katlar yüze çok aydınlık ve dinç bir hava katıyor.

 • Viola Davis’in dalgalı Bob saçları

Hepsinin aynı uzunlukta olduğu dalgalı Bob saçları hafif yandan ayırmak Viola Davis’e çok yakışmış.

 • Shohreh Aghdashloo’nun hacimli saçları

Shahlar, Shohreh’in cilalanmış havası veren görünümünün kanıtladığı gibi ille de dağınık bir rocker saç modeli yapmak zorunda değilsiniz. Saçlara vereceğiniz birkaç katla bir hava yaratırken, kıvrılmış uçlar daha şık bir görünüm kazandırır.

 • Sarah Jessica Parker’ın hacimli uzun saçları

Saçın tonlarındaki farklar kahverengiden sarıya doğru giderken uzun katlar üstlerde düz altlarda dalgalı bir görünüm veriyor.

 • Andie MacDowell’in zengin renkli bukleleri

Andie’nin buklelerinin çok görkemli görünmesinin bir sebebi kesinlikle gösterişli zengin esmer tondur. Saçtaki renk farklılıkları ve önlerdeki buklelerin hacmi saça ayrı bir hava katıyor.

 • Laura Dern’in ustaca şekillendirilmiş dalgaları

Çok yandan ayrılmış ve kalın bir maşa ile kıvrılmış saçlardan çok hoşlanıyoruz – Laura’nın stilisti muhtemelen pek çoğunuza ilham verecek.

 • Amy Sedaris’in parçalı Bob modeli

Amy’nin çok yönlü değişken bob saçları düz, kıvırcık veya parçalar şeklinde gösterilebilir. Stili ne olursa olsun, her şekilde son derece fantastik görünüyor.

 • Oprah’ın omuzlara inen saçları

Oprah’ın hacimli bukleleri eğer düzleştirilirse muhtemelen iki kat daha uzun olur. Ancak havalı buklelerle omuzlara hareket katıyor.

 • Michelle Pfeiffer’in romantik gevşek bukleleri

İşte bu tarz saçlar sadece yaşsız değil, aynı zamanda kesinlikle zamansızdır. Michelle’inki gibi gevşek bukleler, herhangi biri için herhangi bir zamanda harika görünen klasik bir saç şekli seçeneğidir.

 • Wispy Bangs ile Monica Bellucci’nin düz lob modeli

Düz bir lob hakkında en iyi şey nedir? Omuzda biten saçlar ister düz, ister dalgalı olsun lob modele dahildir. Monica’nınki gibi müthiş bir düz loblar herhangi bir dalga yapmadan da kusursuz bir görünüm verir.

 • Angela Bassett’in doğal bukleleri

Doğal bukleler yapıldığında şaşırtıcı derecede çekici olabiliyor. Angela buklelerini seksi bir görünüm için yanlara atıyor ve capcanlı bir görünüm sahibi oluyor.

 • Melissa Gilbert’in uçuşan lobu

Omuzlara inen saçlarının uçlarını ters çeviren Melissa lob modelin gayet eğlenceli ve profesyonel bir görünüme büründürmüş.

 • Christie Brinkley’in hacimli uzun ve dalgalı saçları

Christie’nin ikonik sarı saçları uzunluğu ve dolgunluğuyla bilinir, ancak özellikle bu özel görünümün retro unsurları seviliyor. Kaşları kapatan kaküller de saçların hacmini artırıyor. Mükemmel bir görünüm için de hacim veren saç spreyini püskürtmek iyi olur.

 • Meg Ryan’ın pilaj tarzı lobu

Uzun değil, omza düşen sarışın kumsal dalgaları çok güzel görünüyor. Gevşek buklelerin kraliçelerinden birinin Meg Ryan olduğunu bir kez daha görüyoruz.

 • Mary Louise Parker’ın düz omuz boyu hacimli saçları

Saçlarınız hem düz hem de hacimli olabilir. Mary Louise Parker gibi büyük bir yuvarlak fırça ile saçlarınızın uçlarını içe doğru kıvırın.

 • Cynthia Nixon’ın havalandırılan peri kesimi saçları

Peri kesimi saçlar ille de dümdüz yatmak zorunda değil. 3D saç şekillendiricilerle saçınızın üstlerini kalınlaştırabilirsiniz. Saçları dolgunlaştıran şekillendirici jelleri Cynthia’nınki gibi eğlenceli bir model yapabilirsiniz.

 • Dana Delany’nin parlak katmanları

Saçların dokusuna bakmaksızın her yaşta uzun saç kullanmanın anahtarlarından biri de saça uygulayacağınız son işlemdir. Saç parlatıcıları ile saça hafif parlaklık verebilir, saçlarınızı Dana gibi pürüzsüz ve akıcı hale getirebilirsiniz.

 • Lori Loughlin’in açılı lobu

Omuzlara düşen saçlara hem düz hem de dalgalı hava verebilirsiniz. Lori’nin önleri daha uzun arkaları biraz daha kısa olan bir lob saçları ışıl ışıl parlıyor.

 • Debi Mazar’ın retro bukleleri

Elbette Debi gibi eski bir Barbie bebeğine benzemek isterseniz 1940’lardan ilham alan bu saç stilini yapabilirsiniz. Ancak omuz uzunluğundaki saçlarınız için çok şık bir model olduğunu görüyorsunuz.

 • Diane Keaton’ın gümüş rengi saçları

Diane’in doğal gri saçları yeterince çarpıcı değilmiş gibi, katlı, omuz uzunlukta saçları gayet ferahlatıcı bir görünüm veriyor.

 • Laura Linney’in omuz hizasındaki tek boy saçları

Laura’nın saçının üst kısımları bir taç gibi tepede kabarıyor ve yükseliyor. Geriye taranan sarı ışıltılı saçlar, yüze parlaklık veriyor.

 • Elizabeth McGovern’ın kulaklarının arkasında duran bob saçları

Düz bir bob modelin en şirin yollarından birisi saçları kulakların arkasına sıkışmaktır. Şaşırtıcı bir şekilde doğru bir makyajla Elizabeth gibi mükemmel görünmek mümkün.

 • Kristin Davis’in parlak gevşek bukleleri

Saçı birkaç parçaya bölerek ve geniş bir saç maşası ile gevşek bukleler yaparak dolgunluk katın. Tıpkı Kristin’inki gibi tatlı, parlak bir görünüm yaratın.

 • Ellen Barkin’in platin renkli bobu

Ellen’in platin sarışın saçları sadece moda ve çekicilik kokmuyor. Aynı zamanda gümüş saç hafif dalgalarla yaşı da kamufle etmenin en kolay yollarından biridir. Saçınızda sıcak tonlardan vazgeçmeyin.

 • Faith Hill’in ortadan ayrılmış uzun katlı saçları

Bu tamamen tanrıça saçı gibi değil mi? Stilistinize de danışarak uzun, ortadan ayrılmış saçlarınızı düz değil, hafif dalgalı yapın.

 • Ellen Degeneres’in parçalı peri modeli saçları

Ellen’ın saçlarındaki imza haline gelen peri modeli asla eskimez, Ellen bu modelden asla bıkmaz. Kısacık sarışın saçların üstlerini dalgalarla kabartıp yandan ayırmak iyi bir fikir.

 • Gina Gershon’un uzun iki tonlu saçları

Gina’nın biraz dağınık saçları ilgili en eğlenceli şeylerden birisi; saçlarının en alt tabakasının koyu kahverengi olmasıyla, diğer yanların daha çok vurgulanmasına neden olmasıdır. Saçlarınızda çok çılgın bir renk ayrımı olmadan da cesur bir etki yaratmak mümkündür.

 • Glenn Close’un hafif kıvırcık saçları

Glenn Close’un sofistike tarzının da kanıtladığı gibi, saçları hiç düzleştirmeden kısa dalgalı saçlarla havanıza hava katabilirsiniz.

 • Jaclyn Smith’in tüylü katları

Eski costar Farrah Fawcett’in ünlü saç stiline ince bir selam çakan Jaclyn, yandan ayrılan saçları yüzü açarken zarif bir görünüm veriyor. Uçları kalın fırça ile dışa doğru kıvrılan saçlar çok havalı.

 • Helen Mirren’in hafif dağınık kısa saçları

Kısa saç tarzını seviyorsanız ille de sert veya yumuşak olması gerekmiyor. Bakın, Helen’in saçları hem çok yumuşak hem de hareketli, çok seksi bir sonuç veriyor değil mi?

 • Jodie Foster’ın süper şık lobu

İnce saçlar için en ideal seçeneklerden birisi olan Jodie’nin doğal olarak düz saçları, yan taraf lobunda güzel bir şekilde parlıyor.

 • Jane Fonda’nın heykeltıraş tarız bobu

Saçlarınızla alnınızı örtmek yerine, yüzün daha fazlasını ortaya çıkarmak için dışarı doğru kıvrılan kaküller, kısa saç stilinde daha fazla kabarıklık ve iyi dağıtılmış hacim isteyen herkes için harika bir seçenektir.

 • Jane Lynch’in kısa saçları

Çok yönlülüğü ve düz katmanları ile, tüylü saç stilleri, Jane’in kısa saç versiyonu da dahil olmak üzere her uzunlukta saçta harika görünüyor. Geriye doğru tarandığında sarışın saçlar yüze bambaşka bir aydınlık veriyor.

 • Jessica Lange’nın hafif katmanlı lobu

Gerçekten asla yaşlanmayan Jessica’nın saçları tipik bir uzunlukta bob modelidir ve hafif dalgalı katmanlarla daha fazla dikkat çeken bir hale gelmiştir. Bob saçların uçlarına hafif hareket verdikten sonra Jessica’nınkine benzer yumuşaklığı elde etmek için saç kreminden yardım alın.

 • Lisa Kudrow’un yüzü çevreleyen Bob saçları

Çene çizgisinin altında biten Lisa’nın saçları, ten rengini mükemmel bir şekilde tamamlayan sarışın bir ton sayesinde çok çarpıcı görünüyor. Düz bob saçlarınızı yandan ayırmayı unutmayın.

 • Patti LaBelle’ın klasik bob saçları

Patti’nin bob saçları, Vidal Sassoon’un 1960’larda öngördüğü bir şeydi: tamamen kalın ve keskin bir tarz. Hem cesur hem de güzel görünmenin zamansız hali.

 • Nicole Kidman’ın asimetrik lobu

Biraz asimetri, yan tarafın biraz daha uzun olduğu Nicole Kidman’ın saç modeli, ilginç ve çekici bir saç modeli haline gelmiş.

 • Mariska Hargitay’ın şık omuz boyu dalgaları

Mariska’nın dalgaları mükemmel değil mi? İster inanın ister inanmayın, muhtemelen bir saç maşası ile değil, yassı bir kalın fırça ile yaratılmıştır.

 • Sharon Stone’nin yandan ayrılmış peri modeli kısacık saçları

Sharon Stone’un sevimli, çocuksu peri modeli saçları kalın kırmızı dudaklarla bir araya geldiğinde inanılmaz derecede kadınsı görünüyor.

 • Mary Steenburgen’in parçalı kakülleri ve dalgaları

Mary’nin kakülleri, cilalı, ancak yine de eğlenceli ve hareketli bir görünüm yaratarak, uzun saçların dalgalarından bir dokunuş alıyor. Kaküllerinizi istediğiniz yöne yönlendirmek için saç şekillendiricileri kullanabilirsiniz.

 • Sela Ward’ın ortadan ayrılmış dalgalı lobu

Bu saç stili ile harika görünmeyecek tek bir kadını bile düşünemeyiz! Omuzlara inen ortadan ayrılmış gevşek dalgalı saçlar herkeste harika görünür.

 • Susan Sarandon’un omuz boyu sempatik bukleleri

Susan’ın sevimli bukleleri ve yandan ayrılmış kakülleri, özellikle güzel kumral gölgelerde inkar edilemez bir biçimde genç bir hava katıyor. Aralardaki ışıl ışıl kırmızılıklar eşsiz bir görünüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir