© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

7 çeşit ayak parmağı ve bunların kişiliğinizle ilgili ortaya koyduğu sırlar!

7 çeşit ayak parmağı ve bunların kişiliğinizle ilgili ortaya koyduğu sırlar!

Image Bu yazıyı 3 dakika 33 saniyede okuyabilirsiniz.

 

Ben senin parmaklarının şekline aşığım mı acaba? Vücudumuzun her bir yerinde kişiliğimizi yansıtan mesajlar olduğu söylenir. Öyle ya; herkesin vücudu tek, biricik ve kendine özel değil midir? Hal böyle olunca, ayak parmaklarımızın şeklinin, biçiminin de kendimizle ilgili birtakım sırlar sakladığını düşünmek hiç de yanlış bir yaklaşım olamaz. Zaten bunun üzerine çok fazla kafa yorulmuş ve ayak parmakları sahip oldukları şekillere göre 7 farklı kategoriye ayrılmış. Bakalım bizim ayak parmaklarımız ne anlatıyor.

Hiçbir şey kişiliğimize dair bir içgörü kadar ilginç olamaz diye düşünüyorum. Hani vardır ya; zodyak işaretleri, imza analizi, el yazısı okuması, avuç içi okuması ve daha neler neler … Bunların her birine inanılmaz bir ilgi duyduğumuz kesin. Bunların yanında şimdi bir de sahip olduğumuz ayak parmaklarımızın şekline göre yapılan kişilik analizi var. Madem öyle, herkes çıkarsın çorapları da bakalım ayak parmaklarımızın dili ne söylüyor, değil mi?

Ayak parmaklarımıza artık daha ciddi yaklaşacağımız bir analiz aşağıda sizleri bekliyor!

  1. Mısırlı ayak parmakları

Oldukça yaygın bir ayak tipi olan Mısırlı ayak parmağı, uzun bir ayak başparmağı ile diğer türlerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Bununla birlikte diğer ayak parmaklarının 45 derecelik bir açıyla inceldiği de göze çarpar. Aslında Mısırlı ayak parmaklarında tüm ayak eğimlidir ve genellikle diğer türlerden daha uzun ve daha dar bir yapıya sahiptir. Böyle ayakları olan insanlar kendilerine dair sanki kraliyet ailesine mensupmuş gibi bir havaya girerler ve ekstradan şımartılmayı severler. Mısırlı ayak parmaklarına sahipseniz; estetiğe ve güzelliğe çok önem veriyorsunuz, bir de genellikle çok arkadaş canlısı insanlardansınız. Ancak işine gelmeyen hiçbir şeyi kabul etmeyen zor kişilik yapınız da çevrenizdekiler için biraz zorlayıcı olabiliyor.

  1. Romalı ayak parmakları

Bu özel ayak şekli; ilk üç parmağın aynı uzunlukta olması ve diğer ikisinin giderek azalan bir uzunlukta olması ile karakterize edilir. Romalı ayak parmaklarına sahip olanların dengeli bir vücut şekli olduğu kadar, aynı özellikte bir kişilik yapıları vardır. Yani gayet dengeli kişilerdir. Romalı ayak parmaklarına sahip olan kişilerin doğaya ilgi duydukları, her fırsatta dışarıda olmayı tercih ettikleri, macerayı sevdikleri ve ayrıca farklı kültürleri, farklı mekanları keşfetmeye bayıldıkları biliniyor.

  1. Yunan ayak parmakları

Genellikle Alev Ayağı veya Ateş Ayağı olarak adlandırılan bu ayak parmakları; ayak başparmağından bile daha büyük olan çıkıntılı bir ikinci ayak başparmağı ile karakterize edilmektedir. Yani sanki iki tane ayak başparmağı varmış gibi görünür. Bu tür ayak parmaklarına sahip olan kişiler; kesinlikle liderlik özellikleri ön planda olan, övünmeyi çok seven, son derece sportif ve yaratıcı olarak bilinirler. Sanki burçlardan Aslanın özellikleri birebir bu kişilere uyuyor. Ancak olumlu özelliklerinin pek çoğu aslında fazlasıyla abartılı olduğundan açıkça iticidirler ve bu yüzden de çevrelerinden olumsuz tepkiler alabildikleri için strese girme eğilimindedirler. Yunan ayak parmaklarına sahip olanların enerjileri bulaşıcıdır, her an hareket halindedirler ve aslında her an kendilerini bir kaosun içinde bulabilirler. Kısacası bunların etrafta olmaları zaman zaman çok eğlenceli iken bazen de etraflarındakiler için yaşamı zorlaştırabiliyorlar.

  1. Köylü ayak parmakları

Köylü ayak parmakları, Yunan ayak parmaklarıyla hemen hemen aynı görünse bile, ayak parmakları birazcık daha uzundur. Bu özelliği nedeniyle ayaklar kare şeklinde görünür. Köylü ayak parmaklarına sahip olan insanlar genel olarak; çok sabırlı ve muhtemelen bu dünyadaki en düşünceli insanlardır. Hal böyle olunca da etrafındaki kişiler tarafından çok sevilirler. Bu kişiler herhangi bir karar almadan önce uzun süre düşünürler, sorunları ve çatışmaları çözmek için kesinlikle en ideal kişilerdir. Zira çözüm odaklı, pragmatik ve doğası gereği dürüst olan köylü ayak parmaklılar, gerçekten yaşam içinde en değerli olanlar arasındadırlar.

  1. Ekstra küçük ayak parmakları

Mısırlı ayak parmaklarına benzeyen bu ayak tipi, ayırt edici bir özellik olarak ekstra küçük pembemsi bir yapıdadırlar. Geri kalanda parmak uçları, tıpkı Mısır ayak parmakları gibi giderek azalan şekilde sivrilir. Ekstra küçük ayak parmaklı kişiler; özellikle gizleme gereksinimi duydukları özel konular dışında genellikle çok dışa dönük ve açık bir kişiliğe sahiptir. Eğer onları ilgilendiren önemli bir konu ya da başka bir seçenek varsa başkalarıyla tartışmaktan kaçınırken, gerektiğinde fikirleri üzerinde çok ısrarcı olmayı da bilirler.

  1. Geniş ayak parmakları

Geniş ayak parmakları, fazlaca seyahat eden kişilere aittir. Bu tür ayakların tüm ayak parmakları arasında çok fazla boşluk bulunmakta ya da ayak parmakları oldukça ileriye doğru gerilebilmektedir. Yani bayağı uzun ayak parmaklarından bahsediyorum. Genel olarak bir gezginle ilişkilendirilen bu tür ayak parmakları, zihninde yeni ve heyecan verici maceralar isteyen, hareket halinde aktifken en mutlu olan kişiyi tasvir eder.

  1. Gergin ayak parmakları

Gergin ayak parmaklarına sahip bir kişilerde başparmak, diğer parmaklardan daha uzak durur, yani aralarında ciddi bir boşluk bulunur. Bu kişiler doğa dostudur ve yalnızca dışarıda oldukları zaman mutlu olurlar. Özgür bir kişiliğe sahip oldukları için de her türlü sınırdan, kısıtlamadan nefret ederler, argümanları severler ve kendilerine has bambaşka yollar çizerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir