8 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek olan Aslan yeniayı Uranüs ile zorlayıcı bir açı meydana getirecek. Bu nedenle Ağustos ayı astrolojisinin ruhsal anlamı beklenmedik değişikliklere esneklik ve öz farkındalık ile ilerleyici bir şekilde tepki vermekle ilgili olacak.

Aslan’da gerçekleşecek olan yeniay cesaret, zalimlik ve kalpsizlik veren bazı yıldızlarla aynı hizada olacak. Balina Takımyıldızı’nda bulunan bir yıldız ile Uranüs’ün etkisi bu yeniayda karşı cinsle sorunlar ve talihsizlik ile dönüşümlü olarak iyi şans getirir.

Aslan Yeniayı Astrolojisi

8 Ağustos 2021’de 16°14′ Aslan burcunda gerçekleşecek yeniay, en önemli gezegensel açılardan biri olan Uranüs karesini meydana getiriyor. Bu yeniay ile kavuşan büyük yıldızlar olmamakla birlikte gökyüzünün bu bölgesindeki küçük yıldızlar Satürn ve Mars’ın kötü yönlerine sahiptir.

Yeniayın Anlamı

Güneş ile kavuşan Ay, bir döngünün sonunu ve 28 günlük yeni bir döngünün başlangıcını temsil eder. Canlandırıcı bir enerji patlaması ile başlangıç verir. Ancak aynı zamanda mantıksız bir şekilde duygusal olmayacak şekilde, yani çok soğuk olmadan ya da hesaplama yapmadan bir duygusal denge getirir.

Bu nedenle yeniay yeni başlangıçlar yapmak, yeni bir sayfa açmak ya da yeni bir projeye başlamak için mükemmel bir zamandır. İlerlemek için yeni ve yaratıcı yollar ararken eski alışkanlıkları, davranışları ve inançları da sorgulayabilirsiniz. 

Yeniaydaki Açılar

Yeniay-Uranüs karesi ani ve beklenmedik değişim, istikrarsızlık, karmaşa ve devrim getirir. Yaklaşan değişim hissinin rahatsız edici olmasıyla kendinizi heyecanlı ancak aynı zamanda huzursuz, kaygılı ve gergin hissedebilirsiniz. Bunun sonucu olarak terslikler, güvensizlikler, dürtüsellikler, isyanlar, öngörülemeyen davranışlar, gidişatta ani de değişimler ve hatta kazalar görülebilir.

Bu yeniayda egonuz ve gururunuz güçlenebilir. Gerçek iç benliğinizi kısıtlama olmaksızın ifade etmek için güçlü bir dürtü duyabilirsiniz. Ancak inatçılık ve kibir, özellikle de bunları üstlerinize gösterirseniz, ego çatışmalarına kolaylıkla yol açabilir.

Bu dönem, dürtüsel değişiklikler için iyi bir zaman olmamakla birlikte değişime yanıt vermeniz gerekebilir. Bunu yapmanın en iyi yolu ise esneklik, yaratıcılık ve orijinal olmaktır. Evren değişmenize yönelik mesajlar gönderiyorsa inatla rutinlerinize bağlı kalmaktan kaçınmalısınız. Açık fikirlilik ve yüksek bir öz farkındalık ile heyecan verici olasılıklar ve fırsatların olduğu yeni bir yol açabilir.

Yeniaydaki Sabit Yıldızlar

Aslan sezonunun ortasında 8 Ağustos’ta gerçekleşecek olan yeniay aslında Yengeç ve Aslan Takımyıldızları arasında bulunuyor. Bu tutarsızlık, Güneş burçlarının 2000 yıl önce isimlerini aldıkları takımyıldızlar ile neredeyse bir burç kadar (30 derece) hizadan çıkaran ekinoks presesyonundan kaynaklanmaktadır.

Yeniay

Yeniaya en yakın yıldızlar Ejderha Takımyıldızı, Aslan Takımyıldızı ve Büyük Ayı Takımyıldızı içerisinde yer alıyor:

1356 – α Cancri, Acubens

1529 – α Ursae Majoris, Dubhe

1535 – κ Leonis, Al Minliar al Asad

1614 – Yeniay 

1632 – κ Draconis, Shaowei

1809 – λ Leonis, Alterf

Aslan Takımyıldızı’nın başında bulunan yıldızlar Satürn ve Mars gibidir: Cesur, zalim, kalpsiz, zinaya eğilimli, suçlu, yalancı, malın kaybı, yoksulluk, arkadaşların azlığı.

Astrolojide Aslan Takımyıldızı özellikle kralların ve kraliçelerin yükselişleri ya da ölümleri, seçim ya da devlet başkanlarının ölümleri, suikastler ve katliamlar, para birimleri, borsa, Vatikan ve Avrupa Birliği gibi konularla ilişkilidir.

Ejderha Takımyıldızı sanatsal ve duygusal olmakla birlikte kasvetli bir doğa, keskin ve analitik bir zihin, çokça seyahat etme ve pek çok arkadaşla birlikte soygun ve yanlışlıkla zehirlenme riski verir. Bu takımyıldızın doğası da Satürn ve Mars gibidir.

Büyük Ayı Takımyıldızı’nın ise sessiz, ihtiyatlı, şüpheci, kuşkulu, kendine hakim olan ve sabırlı bir doğa vermekle birlikte huzursuz bir ruh ile büyük bir öfke ve intikam duygusu verdiği söylenir. Büyükayı, Mars’a benzer: Şiddetli ölümler, aptallık ya da gururun nihai yıkımı.

Astrolojik olarak hem Büyük hem de Küçük Ayı’nın kötücül bir etkiyi haber verdiği söylenir. Bu etki özellikle ülkeler ve krallar açısından kötüdür.

Uranüs

Uranüs (1444), 5 Haziran – 9 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında Menkar (1437) ile kavuşum gerçekleştirecek ve 30 Haziran ve 10 Eylül tarihleri arasında geri gidiyor olacak. Sonrasında 2 Mayıs’tan 16 Kasım 2022’ye kadar ileri gidiyor olacak.

Balina Takımyıldızı’nın ucunda yer alan Menkar hastalık, rezalet, yıkım, hayvanlar nedeniyle yaralanma, hastalık ve servet kaybına neden olur. Bu yıldızın taşıdığı Satürn özellikleri pek çok türden engellere, endişelere ve dayanıklılık testlerine karşılık gelir. Bunlar bazı insanların güçlenmesini sağlar.

Menkar ile Uranüs: Aktif zihin; sanatsal, bilimsel ve mistik olana ilgi ve bu konuda yetenek; karşı cinsle sıkıntılar; ateş nedeniyle ve yanlış arkadaşlıklarla kayıp; bir iyi bir kötü şans; hayvanlardan kaynaklanan ciddi yaralanmalar. 

Aslan Yeniayı Özeti

8 Ağustos’ta gerçekleşecek olan yeniaydaki en büyük astroloji etki ani, beklenmedik değişim, dürtüsellik ve isyankarlık getiren Uranüs ile oluşan kare açı olacak. Bu yıkıcı ve zorlayıcı etki, Aslan Takımyıldızı’nda zalimlik ve soğuk kalplilik veren yıldızlar ile daha da zorlayıcı hale geliyor. Bununla birlikte bu yıldızlar koşullarda yaşanan ani bir değişiklik karşısında cesaret de veriyor. Uranüs bu süreci özgün, hoşgörülü ve ilerleyici bir şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır.

8 Ağustos yeniayının etkisi 6 Eylül yeniayına kadar dört hafta sürüyor olacak. Değişiklik yapmak istiyorsanız en iyi zaman 8 Ağustos’tan 22 Ağustos dolunayına kadar sürecek olan Ay’ın büyüme evresi olacaktır.