9 Ekim’ de 16 derece Koç burcunda bir dolunay meydana geliyor, ani ve dürtüsel davranışlar sergileyebiliriz. Koç burcunun etkili olması sebebiyle kaotik ve net hatları olan gökyüzü etkileri mevcut. İkili ilişkilerde bağımlılıktan ve bırakamama enerjisinden dolunay zamanı çıkabilmeliyiz.

Yaralı şifacı Şiron ve Venüs başrolde. Venüs’ün olduğu konum sebebiyle aşk ilişkilerinde zorlanabiliriz, yara alabiliriz…  Gezegenlerin etkileşimi sebebiyle dolunay zamanı (- / + 15 gün ) ikili ilişkilerde zorlanabiliriz. Doğal afetler, ilginç, enteresan, sansasyonel olaylar ortaya çıkabilir. Mars etkileşimi de olması sebebiyle kötü niyetli , yalancı kişiler, sahtekar insanlar hayatımıza girebilir. Özellikle Akrep burçları bu konuya  ekstra dikkat etmeli. İç güdülerimize, sezgilerimize kesinlikle güvenmeliyiz. Şiron ve dolunay enerjisi geçmişte yaşadığımız sorunlu konular tekrar gündemimize gelebilir diyor, yara alabiliriz, sorunlara takılmamalı ve yolumuza bakmalıyız. Karar almamız gereken konular varsa netleştirmeliyiz. Ay ile Şiron kavuşması ise sorunların belirsiz, zorlayıcı ve kırıcı bir dili olabileceğinin bilgisini verir. Bu dönem yeni girişimler, eğitimler, başlangıçlar yapmak gibi niyetlerimiz varsa Jüpiter etkisi sebebiyle bu adımlar bize şans getirebilir.

Koç dolunayı zamanı sahtekarlıklara ve  ikiyüzlülüklere karşı gözümüzü açmalıyız ve sakinliğimizi korumalıyız. Nihai ve kesin kararlar vermemiz gerekiyorsa bu konuları da gündeme getirmeliyiz. Herkese şifa getirmesi dileğiyle.

 

 

Sevgiyle kalın.

Astrolog Veronika