Cinsel enerji ve metabolizma birbiriyle bağlantılıdır. İlk bakışta aşk, önce fiziksel olanı beğenip sonrasında duygusal şeyler yaşamayla ilişkilidir. Pek çoğumuz bu noktada kendimizi bağlantısız ve rahatsız hissederiz. Bunun nedeni genelde halsiz ve sersem hissetmekten kaynaklanır. Metabolizma genellikle kiloyu kontrol etme konusunda ön plana çıkıyor olsa da yaşamı devam ettirmek, vücudun tempoya ayak uydurmasını sağlamak ve genel bir eşzamanlılık sağlamak için gerekli olan kimyasal bir süreçtir. Güçlü bir metabolizma, dolaşımı ve düzgün kan akışını destekler; bunların her ikisi de cinsel isteğinizi arttırmak ve kendinizi baştan çıkarıcı hissetmeniz için çok önemlidir.

Baştan çıkarıcılığın yalnızca romantizm için geçerli olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün. Erotik olan yalnızca ne yaptığımızla ilgili değildir, aynı zamanda o şeyi yaparken ne kadar etkili ve eksiksiz hissettiğimizle de ilgilidir. Şu daveti kabul ettiğiniz sürece hayattaki her şey baştan çıkarıcı ve zevkli bir deneyim olabilir: işleri yavaştan almak, anda olmak ve erotik olana yönelmek. Hızlı hareket eden bir metabolizma ile yavaş ve şehvetli bir ruh halinin yarattığı kutupluluk, zevk için hazırlanmış bir gerilim meydana getirir.

Kendi bedensel keşfinizi başlatmanın günde üç kez gerçekleştirdiğimiz ve beş duyumuzu da kullandığımız yeme ve içme eylemlerinden daha iyi bir yolu var mı?

Aşağıdaki tarifi uygulayın, onu besleyici bir eylem olarak düşünün ve yiyip içtiğiniz her şeyin tadını çıkarın. Yiyecek ve içeceklerin aromalarını, dokularını fark edin ve bilinçsizce yemek yerine dilinizde bir süre durmalarına izin verin. Tariflerde yer alan malzemeler, bitki alanındaki kadim bilgelikler ile bunların fiziksel bedendeki kan akışını, enerjiyi ve pranayı destekleme kapasiteleri bakımından dikkatli bir şekilde seçildi. Afiyet olsun.

Afrodizyak Shake

Bu kremsi çikolata rüyası, enerji verici aromatik malzemelerle dolu olduğundan dolayı sabahları kıpır kıpır olacaksınız. Shake’in temelinde magnezyum bakımından zengin muz ile birkaç avuç lifli yeşillikler bulunuyor. Sonrasında bir kaşık badem ezmesi (veya istediğiniz bir kuruyemiş ezmesi) ile kan akışını teşvik edecek ve vücut sıcaklığını yükseltecek tarçın ve kırmızı biber ile aroma katacak ve içeceğinize derinlik vereceksiniz. Bu shake’in erotik bir tarif olmasını belirleyenler arasında kordiseps, Hint kuşkonmazı ve Hint ginsengi bulunuyor. Hint ginsengi, adrenal iyileşmeyi teşvik eder ve sinir sistemini rahatlatır. Kordiseps ise hücrelere giden ATP’yi ve oksijeni arttırarak lbidoyu güçlendiren “antik cinsel enerji mantarı” olarak düşünülür. Hint kuşkonmazı ise üreme organları için canlandırıcı bir bitkidir ve östrojen dengesini düzenler. İçerisine ekleyeceğiniz kakao ise kan akışını arttırır ve kan şekerini düzenler. Bu shake ile lezzet, doku ve hoş bir zevki bir arada yaşayacaksınız.

Afrodizyak shake için malzemeler:

  • 1-2 adet donmuş muz
  • 1-2 yemek kaşığı kakao tozu
  • 1 su bardağı organik yeşillik (ıspanak ya da kale olabilir)
  • Yarım fincan bitkisel süt (kıvamı tutturmak için daha fazla ekleyebilirsiniz)
  • 1 yemek kaşığı badem ezmesi
  • Yarım çay kaşığı tarçın
  • Bir tutam kırmızı biber

İsteğe bağlı malzemeler:

  • 2 çay kaşığı Hint ginsengi
  • 2 çay kaşığı Hint kuşkonmazı
  • 1 çay kaşığı kordiseps tozu

Tüm malzemeleri blender’a koyun ve pürüzsüz bir içecek elde edene kadar yüksek hızda karıştırın. Malzemeler iyice karıştıktan sonra içeceğiniz hazır.