Ağustos ayı için feng shui yorumlamaları, 7 ve 8 Ağustos ile başlayıp 7 8 Eylül yani 24 Güneş takviminin ‘Beyaz Çiy’ e dikkatleri çektiği tarihlere kadar etkili bir periyottur.

Bu ay için şiir yazılsa ‘Merkez kaç ‘ile başlar ve devam ederdi tabi şiir yazmayacağız ancak birkaç soru ile kendimizi bulabileceğimiz yerler olabilir mi bakalım.

Tembellik hissedenler mekanlarının merkezlerinde fazlaca mı zaman geçiriyorlar ?

Peki bu ay refahın ve gücü hissedenler hangi yönde olabilirsiniz ?

Ve gıda zehirlenmelerinin potansiyeli ,yönlerdeki enerjilerle de alakalı olabilir mi ?

Evet mekanınızın yönlerinde neresi nereye denk geliyor diye aklınızdan geçirip bu ay için geçerli olan ‘ Ağustos 2022 Feng Shui Analizi ‘ yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz.

Merkez

Bu ay mekanlarınızın merkezindeki 5 ve 8 toprak elementi yıldızı olup ikisi ayrı ayrı farklı etkilerdedir ancak birleşince tembellik ve çeşitli kazalara sebebiyet verme eğilimindedir ağustosun sıcakları ile de ateş elementi etkisi de altında olacağından ,bu ay için elverişsiz bir alandır .Peki tedbirlerinizi nasıl alacağız derseniz 5 element sisteminden yola çıkarak önerilerim olabilir o da kendisinin (toprak elementinin) metal ile olan bir nevi simyası olan potansiyelinden oluşabilecek dönüşümden ,mekanlarınızın merkezlerine metal elementine dair bir ihtiyacınızı veya metal sesi bulundurarak yapmanızı öneririm.

 

Batı

Batı alanlarınızda sirkeli su ile silmeniz ve odanın içinde tuzlu su bulundurmanız yani kısacası su elementinin her türlü tezahürleri 7 ve 1 in ilişkisinden doğabilecek iletişimlerde istemeden söylenen kötü sözleri, yasal anlaşılmazlıkları , gıda zehirlenme riskini dönüştürecektir. Aynı zamanda bir su elementi kişisinin de mekanın batısında zaman geçirmesi batının potansiyelleri için dönüştürücü olabilirken, su elementi kişisinin burada zaman geçirdikten sonra kendisini arındırması iyi olabilir.

Kuzeybatı

Herkesin aradığı satırlarda olabilirsiniz çünkü şansın , refahın ,iş başarısının ,sağlığın ,gücün enerjileri ile olan kuzeybatı yönü aynı zamanda 6 yıldızının etkisinden doğabilecek aile içi otorite sorunlarına da dikkatimizi getiriyor .

Kuzeybatınızda 9 Ateş yıldızını arttırıp ,6 Metal yıldızını dönüştürecek bir tedbir olarak eğer bu yönünüz yatak odanıza denk gelmiyorsa güzel büyük yapraklı bir iç mekan bitkisi ( starlitzea nicolai ,monstera deliciosa ) bulundurabilirsiniz .

 

Doğu

İlerlemek adım atmak niyetleriniz olan bir konumdaysanız bu yönde pek zaman geçirmemenizi tavsiye edebilirim çünkü üzerinizde farklı bir kontrol hissedebilirsiniz ve aynı zamanda tadilat inşaat işlerinizi ertelemek isteyeceğiniz bir yöndesiniz .Doğu yönünüzde tuzlu su bulundurmak  ve rutin aralıklarla değiştirmek bu ay için dönüştürücü bir tedbir olacaktır. Ağaç elementi kişileri bu alanlarda uzun zamanlar geçiriyorlarsa kendilerini güzelce arındırmaları (duş alarak , merkezlerine gelerek ,ışık suyu(himalaya tuzu + su ) yüzlerini ellerini yıkayarak veya kendi yöntemleri ) güzel olur .

 

Kuzeydoğu

Kuzeydoğu 8 ve 2 yıldızlarının kombinasyonlarında bir yandan zenginlik çağırırken ,hastalıklara da dikkat çekmek istiyor bu yöndeki 2 yıldızında toprak elementi yıldızı olması bize mekanının kuzeydoğusunu bolca havalandır ve o havanın etkisi ile metal rüzgar çanından çıkacak cesur seslerin enerjiyi dönüştürülmesine izin ver diyor .

Güneydoğu

Mekanlarınızın güneydoğusunda mavi veya siyah renkler bulundurmanız bir yandan 7 metal yıldızının dedikodu ,ilişki yanlış anlaşılmalarını dönüştürecek olup diğer yandan da 4 ağaç yıldızının romantizm ,yetenek etkisini destekleyecektir. Bu ay için suyu ve tezahürlerini bu yönde kullanmanız güzel olur hatta bir yeteneğinizi açığa çıkarmak için bu ay güneydoğu yönünüzde meditasyon yapıp su elementini çağırıp ,şükranlarınızı iletmenizde dönüştürücü bir döngü yaratabilir.

Güney

Çiçeklerinizi bitkilerinizi evinizin güney yönüne almak isterseniz ,kendinizi statü, zenginlik ve birçok şans etkisi konusunda destekleniş olacaksınız ve tabi ki sizin de bu alanda zamanınızı paylaşıyor olmanız koşuluyla . Artan sıcaklıklar ve bu yöndeki yıldızların kombinasyonunun ateş arttırıcı etkisi ile de alandaki yangın risklerine karşı tedbirli olmanızda yarar var.

Güneybatı

Kendinizi hafif hastalanacak gibi hisseder olursanız bu yönde pek vakit geçirmenizi tavsiye etmem çünkü hastalıkları ,engelleri destekleyici bir etkide olabilir. Bu yöndeki toprak elementini azaltıp yerine metal elementi eklemenizi veya çokça zaman geçirdiğiniz bir alansa kendinizi korumak amaçlı altın veya gümüş takılarınızı da takmanızı öneririm.