X
© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Altın iğne radyofrekans tedavisi ile estetik kaşlarınız olsun!

Güzelliğe verilen önem insanlık tarihi kadar eski olduğundan insanlar her daim daha güzel olmak istemekte haklılar. Ancak ileri yaş, hastalıklar, kullanılan ilaçlar, mevsimsel değişimler, hava kirliliği, kimyasallar, sağlıksız beslenme ve yaşam koşulları tüm vücut sağlığını olduğu gibi cilt sağlığını ve güzelliğini de olumsuz etkiliyor. Hal böyle olunca da cilt beklenenden çok daha hızlı yaşlanıyor. Yaşlanma etkilerinin ciltte en görünür halleri de kırışıklıklar, lekelenmelerdir. Kadın, erkek hiç kimse işte bu yaşlılık etkilerini cildinde görmek, hele bir de başkalarının görmesini istemez. Bu sebeple de tıp, estetik ve kozmetik dünyası baş döndürücü bir hızla her geçen gün yepyeni teknikler, uygulamalarla cildin yaşlanmasını önlemeye, var olan yaşlanma etkilerini silmeye, en azından daha az görünür hale getirmeye çalışmaktalar.

Cildin daha sağlıklı ve genç görünebilmesi için son dönemlerde sıklıkla kullanılan lazer uygulamaları popülerliğini korumaktayken, “Altın İğne” olarak adlandırılan “fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları” en fazla ön plana çıkan yöntem olarak ilgi görüyor. Altın iğne ile cilt yüzeyine etki etmeden direkt olarak cilt altına ulaşır, cildin parlak, gergin ve sağlıklı olmasını sağlar. Altın iğne işlemi ile cilt üzerinde görülen birçok sorun tedavi edilebilir.

Gençleşmek, güzelleşmek altın iğne ile mümkün!

Gençleşmeyi, güzelleşmeyi vaad eden yöntemlerin pek çoğunun cerrahi işlem gerektirmesi, çoğu zaman endişe verici olabiliyor.

Bu sebeple de bu tür uygulamalara önyargılı, biraz çekinerek yaklaşmak söz konusu olabiliyor. Ancak altın iğnenin cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme yöntemi olması onun tercih edilirliğini artırmaktadır. Altın iğne cihazı, cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji gönderip cilt altına kontrollü hasar vererek, hiç bir kesintiye uğramadan vücudun doğal kolajen üretimini ve iyileşme süreçlerini uyarır. Diğer adı franksiyonel radyofrekans tedavisi olan altın iğne, cilt üzerindeki pek çok sorunu cerrahi işleme gerek kalmadan çözümleyebilen etkili bir tedavidir. Cildin alt katmanına verilen radyofrekans enerjisi, zaten cerrahi işlemlerde kanamayı durdurmak ve kanatmadan işlem yapmak amacıyla kullanılıyor. Altın iğne tedavisinde kullanılan franskiyonel radyofrekans, kontrollü bir şekilde cilt altına hasar veriyor. Bu işleme altın iğne uçlarının eklenmesi ile de, bu enerjinin etrafa dağılmadan, cilt yüzeyine zarar vermeden sadece cilt altını etkileyerek ve deri yüzeyinde de gereksiz enerji kaybını önleyerek iletmesi sağlanıyor. Altın iğne tedavilerine kimi zaman mezoterapi, PRP, kolajen aşısı, fraksiyonel C02 tedavisi de dahil edilerek işlem çok daha etkili hale getirilebiliyor, alınan sonuç çok daha tatmin edici olabiliyor.

Uygulanan bölgeye, kişinin ihtiyacına ve uygulamayı yapan uzmanın görüşüne göre değişse de 30 -45 dakika içinde cildinde ameliyatsız, ekstra işlemsiz bir iyileşme, gençleşme görmek isteyenler için altın iğne çok etkili bir tedavi yöntemidir.

Altın iğne hangi cilt sorunlarının tedavisi için kullanılır?

• Yüzdeki ince kırışıklıklar,
• Ciltteki çöküntüler ve çukurlar,
• Kaşlardaki düşmeler,
• Vücudunun tamamındaki form kaybı ve sarkmalar,
• Ciltte gençleştirilmek istenen tüm alanlar,
• Sivilce ve akne izleri,
• Yanık ve yara izleri,
• Gözaltında oluşan kırışıklık ve morluklar,
Dudak üstünde oluşan kırışıklıklar,
• Alındaki kırışıklıklar,
• Hamilelik ya da hızlı kilo alıp vermeden kaynaklanan çatlaklar,
• Genişlemiş cilt gözenekleri,
• Akneli, sivilceli cilt sorunları,
• Kol ve bacaklardaki sarkmalar,
• Ciltteki renk tonu eşitsizlikleri,
• Boyun, gıdı ve dekolte bölgesinde ortaya çıkan form kayıpları altın iğne yöntemi ile kolayca tedavi edilebilir, çözülebilir. Ancak işlemden beklenen sonucun alınabilmesi için kesinlikle uzman doktor tarafından yapılması gerekir.

Altın iğne nasıl yapılır?

Altın iğne işlemi öncesinde uygulamayı yapacak olan doktor, hastayı detaylı bir şekilde muayene eder, hangi alanlarda nasıl bir ihtiyaç olduğunu tespit eder. Ardından uygulamanın yapılacağı kişinin taleplerini de göz önünde bulundurarak yapılacak işlem ve bundan elde edilecek muhtemel sonuçlara dair bilgilendirme yapılır ve işlem için randevu verilir. Randevu zamanı geldiğinde işlem öncesi, uygulama alanı iyice temizlenir ve anestezik etki gösteren bir krem uygulanır. Ardından radyofrekans cihazının ucuna altın iğne aparatı takılır ve ciltte işlem yapılmak istenen alana temas ettirilir. Ucunda çok sayıda mikro altın iğneler bulunan bu cihaz, cildi yavaş yavaş tarar. Bu esnada altın iğneler, ayarlanmış derinlikte cilde temas eder ve cilt altına ani giriş çıkışlar yapar. İşte bu sayede kişinin cilt yüzeyine herhangi bir zarar verilmezken cildin alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi teşvik edilir.

Cilt gençleştirmenin yeni yöntemi olan altın iğneler çok yüksek derecede iletkenliğe sahiptir ve dolayısıyla da cilt altına en yüksek oranda enerji gönderir. Uygulama öncesinde kişinin mezoterapi kokteyllerine de ihtiyacı olduğu belirlendiyse ya da uzmandan talep ettiyse daha fazla etkileşim almak için kişiye özel hazırlanmış solüsyonlar bu evrede açılmış kanallara girer ve kanallar tarafından emilir.

Altın iğne işlemi sonrasında ciltte hafif, pembe – kırmızı renklerde bir kızarıklık ortaya çıkabilir. Ancak endişelenmeye gerek yoktur. Çünkü bunlar 1 -2 saat içinde kendiliğinden geçecektir. Zira hasta uygulamanın ardından normal hayatına dönebilir, işlemin ertesi günü de işine başlayabilir. İşlem sonrasında ciltte herhangi bir pullanma, soyulma ve kabuklanma gibi sorunlar olmaz. Altın iğnenin ilk seansından itibaren ciltte gözle görülür bir iyileşme elde edilebilir ve uzman kişiler tarafından gerektiği gibi yapılan işlem kesinlikle uzun süreli bir etkiye sahiptir. Pek çok cilt gençleştirme işleminin aksine altın iğnenin yazın da uygulanabiliyor olması, tüm cilt tipi ve cilt renklerine uygun olması ve alınacak sonuçların başarısının klinik testlerle kanıtlanmış olması kesinlikle çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Altın iğne ile kaş kaldırmak da mümkün

Altın iğne vücudun her alanında ortaya çıkan yaşlılık sorunlarının tedavisinde kullanılabilmektedir. Yüze bakıldığında ilk olarak dikkat çeken yerlerden birisi olan ve aslında göz güzelliğini de belirleyen kaşlarla ilgili sorunlarda da altın iğneden yararlanmak mümkündür. Yaş itibari ile kaşlarda düşmeler görme alanınızın da azalmasına sebep olacaktır. Botoks istemeyen kişiler için birkaç seansta kaşlarda kalkma ve dolayısı ile görme alanınızda düzelme farketmeniz mümkün olacaktır.

Altın iğnenin ilk uygulamasında ciltte gözle görülür bir canlanma etkisi fark edilir!

Altın iğne uygulamasının yapıldığı ilk seanstan itibaren kişi kesinlikle cildindeki iyileşme, gençleşme etkilerini görmektedir. İlk seansla birlikte kişinin cilt atlında onarım başlar ve işlemden sonra da bu onarım devam eder ve elde edilen canlanma günden güne daha fazla belirgin hale gelir. Altın iğne uygulamasında kişinin hedeflediği sonuca ne kadar seansta ulaşabileceği, uygulanan bölgedeki sorunun boyutuyla doğru orantılı olarak değişir. Ancak uzman kişiler tarafından yapılan altın iğne işlemi sonrasında önerilere uyulduğunda, işlem yapılan bölge güneşten korunduğunda kesinlikle hedeflenen sonuca ulaşılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir