© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Aralık ayı hangi burç?

Aralık ayı hangi burç?

Hangi burçtan olduğumuzu hemen hepimiz biliriz. Burcumuzun özelliklerini yakından tanıyoruz, hangileri bize uyuyor, hangileri uymuyor diye araştırıyoruz. Burçlar, öyle ya da böyle hayatımda bir yer işgal ediyor. Zaten astroloji biliminin bizlere sunduğu veriler de aslında çoğu zaman bir hobi gibi görülen burçların önemli olduğunu gösteriyor. Doğduğumuz aya, güne ve hatta saate göre burcumuz ve yükselenimiz bize pek çok bilgi veriyor. Kimi zaman burç yorumlarını takip ederek yakın gelecekteki planlarımızda bile değişiklik yapabiliyoruz. İşte bu sebeplerle aylar bazında burçları incelemeye devam ediyoruz. Bu bağlamda Aralık ayının hangi burçları kapsadığına, Aralık ayında doğanların nasıl bir karakter ve huy haritası çizdiğine bir bakalım.

Aralık ayı burçları: Yay ve Oğlak

Aralık ayının birinden 21’ine kadarki günlerden birinde doğanlar Yay burcunun özelliklerini taşırken, 22 Aralıktan 30 Aralığa kadarki günlerin birinde doğanlar Oğlak burcunun özelliklerini taşımaktalar.

Yay burcunun özellikleri

İçinden çıkamadığınız bir sorun varsa, bir şeyi kavramakta zorlanıyorsanız bir yay burcu arkadaşınıza danışmanızda fayda var. Zira yaylar sorun çözmek konusunda çok iyiler. Herkesin kolay kolay anlayamadığı konuları yaylar kolayca anlar ve mantıklı, makul çözümler sunarlar. Bu sebeple yaylara “problem çözücü” de diyebiliriz.

Biraz cesaret isteyen hususlarda da yayların kapısını çalmakta fayda var. Çünkü yaylar çok göz karadırlar ve çok da detaya inmeden her konuya girişirler. Hatalar ve onlardan ders çıkarmaksa tam da yaylara göredir.

Arkadaş canlısı olan yaylar çok içten ve iyimserdirler. Herkese yardım eder, özellikle de fikirleriyle arkadaşlarına yol gösterebilirler. İşte bu sebeple de yayalar için arkadaş edinmek çok kolaydır.

Kendi başına buyruk ve özgür bir kişilik yapısına sahip olan yaylar için sınırların, kısıtlamaların hiçbir önemi yoktur. Onlar kendi yollarını kendileri çizer, doğrusuyla, yanlışıyla kendi hayatlarını yaşarlar. Özellikle de keşfetmeyi, seyahat etmeyi çok sevdiklerinden yaylar her türlü maceraya açıktırlar.

Özgüvenleri çok yüksek olan yaylar, cesur ve ataktırlar. Bu güvenleri sebebiyle de kimi zaman çevrelerine karşı dikkatsiz, özensiz tavırlar sergileyebilirler. Arkadaş edinmekte hiç zorlanmayan yaylar, arkadaşlarını bu özellikleriyle kimi zaman kırabilirler. Ancak kırdıkları kalpleri de onarmayı bildikleri için sorun olmaz. Saman alevi gibi parlayıp sönen sinirleri yine kolayca yatışır.

Oğlak burcunun özellikleri

Tam bir işkolik olan oğlaklar için işlerinden ve başarılı olmaktan daha önemli bir şey yoktur. Tembelliğe hiç tahammülleri olmayan yaylar için “boş zaman” diye bir şey yoktur. Çünkü sürekli bir şeylerle meşguldürler.

Oğlakların iş yaşamındaki bu başarıları ikili ilişkilerde ve arkadaş gruplarında çok da geçerli değildir. Çünkü oğlaklar kendilerini işe güce o kadar çok kaptırırlar ki, sosyal yaşamda başarıyı kaçırabilirler. Zaten biraz da utangaç olduklarından insanlarla yakın ilişki kurmakta, iletişime başlamakta zorlanırlar. Ancak çok güvenilir ve dürüst oldukları için yakın dostlarıyla çok sağlam ilişkiler kurarlar. İşte bu sebeple de oğlakların az ve öz arkadaşları vardır, onları hiç yalnız bırakmayan birkaç dostları vardır. Özellikle de oğlakların sır saklamaktaki başarıları onları arkadaşlar arasında vazgeçilmez yapar, arkadaşlarına güven verirler.

Oğlakların utangaçlıklarının yanında bir de tutucu olmaları, kendi doğruları üzerinde ısrarcı olmaları onları sosyal yaşamda ve iş hayatında kimi zaman zorlayabilir. Böyle durumlarda ise kolaylıkla karamsarlığa kapılıp kendi kabuklarına çekilebilirler.

Oğlaklar para konusunda arkadaşlarına karşı çok eli açık ve yardımseverler olmakla birlikte, geleceği düşünür ve biriktirmeyi de severler. Oğlakların kendilerini garantiye alacak kadar bir birikimleri mutlaka vardır.

Aralık ayı hangi burç?” yazısı için 3 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aygun dedi ki:

    Cok dogru tesbitler,tebrikler.

  2. Demir dedi ki:

    Kova kadinindan kacin bogalar….

  3. Deniz dedi ki:

    Valla hepsi doğru ama sadaket göremedim