Mart ayı Başak dolunayından sonra Güneş, Merkür, Jüpiter, Venüs ve Neptün’ün, İkizler’de bulunan Kuzey Düğümü ile Yay’da bulunan Büyük Çekici’nin karmik noktalarıyla hizalanmasıyla başlıyor. Büyük Çekici’nin “yaratıcının sesinin dalga boyunda” olmasıyla Noosfer ya da Kaynak’tan indirme akışı olmasını bekleyebilirsiniz. Kaynağımızın (Galaktik Merkez) kaynağının (Süper Galaktik Merkez) kaynağı (Büyük Çekici) hem süptil hem de belirgin bir etkiye sahiptir. Kişilikten ezoterik seviyeye kadar her seviyede benliğe dair derin bir farkındalık getiren Büyük Çekici, mistik ve metafiziksel özelliklere sahip çok yoğun bir noktadır.

4 Mart’ta Merkür’ün Kova burcundaki Jüpiter ile kavuşumu İkizler’deki Kader Düğümü ile üçgen oluşturarak sezgisel içgörüleri, duyusal keskinliği ve büyük resmi görmeyi güçlendirir. Venüs, Nessus ile bağlantı kurarken Güneş ise çok uzaklarda Balık’taki Neptün’e yaklaşacak ve bilgi, duygusal bedeninize ulaşmış olacak.

Düşündüklerinize, fizikselliğinize de somatik duygularınıza karşı hazırlıklı olun ve niyetlerinizi belirleme konusunda yaratıcılık ve hayal gücü dalgasının oluşmasına izin verin. Zihin ve öz, beden ile ruh arasındaki bütünleşmeyi hissedin. Bu, doğrusal hedefler belirlemenin ya da kişisel gelişim için kendinizde değişiklikler yapmaya zorlanmanın tam tersidir. Organik olarak gerçekleşir, akıcıdır ve benzersiz olan açılımınızla hizadadır.

Koç burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Hava burcu Kova ve Su burcu Balık’ta toplanan gezegenler hayata karşı “yap gitsin” şeklindeki yaklaşımınızı değiştirmeye başlıyor. Bir Ateş burcu olarak eyleme geçmek normal halinizdir; bir sonraki şeye hemen atlama ve devam etme dürtünüz vardır. Gerçekleşecek olan değişim hislerinizde kalmanız, sezginize açılmanız ve fizikselliğinizi yumuşatmanızla ilgili olacak. Hissetmek ve kaçmak arasında bir boşluk yaratacak. Sizi çevreleyen, yaşadığınız, yararlandığınız ve birlikte yarattığınız manyetik alanın, kendi ekolojinizin sağlığına dikkat edin: nefesinize, fizikselliğinize, yediklerinize, yaratıcılığınıza, sağlığınıza, kalbinize ve frekansınıza. Yalnızca hayatta kalmanız için değil, aynı zamanda gelişmeniz için nehri temizlemeniz gerekir.

Kendiniz için armağan olun.

Boğa burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Geçtiğimiz Cumartesi uyumlu bir toprak burcu olan Başak’taki dolunay ve onunla hizalanan Boğa burcundaki Büyük Uyandırıcı Uranüs ile sisteminizi bozan Kova enerjisinin ardından tekrar topraklandınız. Şimdi hiçbir yerden gelmeyen ani içgörüler ile farkındalığa uyum sağlıyor ve kendinize, özsezileriniz ile içgüdülerinize güvenmek ve onları takip etmek için izin veriyorsunuz. Bu haftanın astrolojisi ilerlemeci Kova ve ileri görüşlü Balık ile bilmek ve niyet belirlediğiniz ve önünüzde belirecek olan bir sonraki adımı beklediğiniz zaman eski sisteminizi yeniden ayarlamak ile ilgili olacak.

İradeniz yerine ortaya çıkanla devam edin.

İkizler burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

3 Mart Çarşamba günü Mars iki yılın ardından ilk kez İkizler’e dönecek ve ilerlemeniz için yaşam gücünüz ile motivasyonunuzu arttıracak. Bir boşlukta asılı kalmış gibi hissettiyseniz şimdi ışık ve netlik geri dönecek. Balık’ta çok fazla hareket olmasıyla 10. eviniz olan kariyer evinizle ve Kova’nın ufkunuzu genişleten 9. evinizde olmasıyla hem analitik zihniniz hem de sezginiz işbirliği yaparak sizin yararınıza çalışacak. Merkür, Jüpiter ile kavuşurken büyük fikirleri, içgörüleri ve aydınlanmaları ortadan kaybolmadan önce yakalamaya çalışın.

Bilgi aramaktan bilgeliği sentezlemeye geçiş gerçekleşecek.

Yengeç burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Bu hafta Kova burcunda Merkür ve Jüpiter’in kavuşmasıyla 8. eviniz harekete geçiyor. Bu fırsatı, başkalarıyla yaptığınız tüm sözleşmelere ve önemli işlere göz atarak değerlendirin. Hayatınızda kimler demirbaş, kimler ortadan kayboldu ve kimler işbirliği yapabilir? Bunu, bağlantılarınızı ve ilişki dinamiklerinizi denetlemek olarak görün. Dengedeler mi, aynı şeyler için çalışıyorlar mı yoksa gücünüzü ya da otoritenizi mi veriyorsunuz? Durum böyleyse bunu kendi lehinize düzeltme zamanı geldi. Su burcu olan Balık’ta çok fazla gezegen olmasıyla doğal içgüdünüz ve sezgileriniz her zamankinden daha güçlü. Size doğru gelmeyen bir şeyler hissederseniz o yöne doğru gitmeyin. Büyük bir “evet” olduğunu hissediyorsanız ise buna güvenin.

İttifaklarınızı güçlendirin.

Başak burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Geçen Cumartesi burcunuzda gerçekleşen dolunay sizi plan yapmanız için dürtüyor. Bunu söylerken Şubat ayındaki element değişiminden sonra kendinize yetişmeniz için kendinize izin vermeniz gerektiğini kastediyorum. Şu anda karşıt burcunuz olan Balık’ta toplanan gezegenlerin enerjisi sizi yumuşak yönünüzle ve duygularınızla tekrar temasa geçmeye çağırıyor. Normalde kafanızda olan işletim sisteminizi kalbinize kaydırmalısınız. Dışarıda büyük ve geniş bir dünya var ve başkalarıyla dört dörtlük ilişki kurmanız için pek çok yol bulunuyor. İnsanlara yardım için gönüllü olabilir ya da tutkularınızı paylaşmak için sizinle benzer düşünen insanlar bulabilirsiniz. Ancak bunu görev duygusuyla değil, fark yaratmak istediğiniz için yapmanız gerekir.

İçgüdülerinize güvenin.

Yengeç burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Yaratıcılığınızın özgürce koşturmasına izin vereceğiniz zamanlar geldi. 4 Mart’ta Merkür’ün ilerlemeci Kova burcundaki Jüpiter ile karşılaşmasıyla her ikisi de Kader Düğümü ile aynı hizaya gelecek. Bu noktada fikirlerinize, içgörülerinize ve tutkularınıza güvenmeyi mi seçeceksiniz yoksa onları kutuya koyarak üstlerine kapak mı kapatacaksınız? Zaman harcamanızı gerektiren pek çok şey var ancak enerjiniz sonsuz değil, bu nedenle seçim yapmanız gerekiyor. Diğer insanların kişisel felaketlerinden kaçındığınız zaman işin yarısını başarmış olursunuz. Bir sonraki adımda ise oturup mesajlar ile aydınlanmaları özümsemeli ve bunların sizi yeni bir yola yönlendirmelerine izin vermelisiniz.

Tutkularınızı hafta sonuna saklamak yerine günlük hayatınızla bütünleştirin.

Akrep burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Kişisel gezegeniniz Mars şimdilerde İkizler’deki karmik Kader Düğümü ile karşılaşmak için ilerliyor. Haritanızdaki 8. eviniz yakınlık, paylaşılan varlıklar, miras ve sözleşmeler gibi hayattaki büyük sorunlarla ilgilidir. Buralarda bir şeyler demleniyor; Merkür hafta orasında Kova’daki Jüpiter ile buluştuğunda bazı önemli bilgiler edinebilirsiniz. İş ya da özel hayatınızdaki partneriniz, ekonomik durumunuz üzerinde sizden tamamen farklı bir görüşe sahip olabilir ya da sizinle olan bağlantılarını koparmayı planlıyor olabilir. Dikkatli olun ve geçmişe dayalı olarak varsayımlarda bulunmak yerine her şeyi kontrol edin.

Saklambaç oynanıyor.

Yay burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Kendinizi esnek ve değişim odaklı olarak görmeyi sevseniz de bazen düşünceleriniz aynı şeye takılıp kalıyor. Bu gerçekleştiği zaman ise size uymayan durumlarda ya da ilişkilerde çok uzun süreler kalırsınız. Bu hafta kendi gezegeniniz olan Merkür’ün Kova burcundaki Jüpiter ile kavuşmasıyla tutkularınızı, büyük umutlarınızı ve hayallerinizi ön plana çıkaracak ve at gözlüklerinizi atacaksınız. Sınırlarınız hakkında tartışmak yerine ufka bakın ve sezginizin sizin süper gücünüz olmasına izin verin. Küçük kalmanıza neden olan bir yerde kalmanız gerektiğinizi rasyonelleştirmek yerine bilginize güvenin.

Peki ya hayatın sizin için sizin düşündüğünüzden daha büyük fikirleri varsa?

Oğlak burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Kendinize bir şey ya da biri hakkında fikrinizi en son ne zaman değiştirdiğinizi sorun. İnançlarınızı ve düşünce kalıplarınızı düzenli olarak güncelleme becerisi çok önemli olmakla birlikte okullarda nadiren öğretilen bir beceridir. Balık burcunda toplanan gezegenlerle 3. eviniz olan iletişim eviniz şu anda aynalarda oluşan bir salon gibidir. Arkadaşlarınızın ne düşündüklerine inanmak için kendinize izin verir ya da yalnızca uyum sağlamak için popüler olarak kutuplaşmış durumlarla hareket ederseniz, kişisel otoritenizden vazgeçmiş olursunuz. Bilgi kaynaklarınızın nereden geldiğine ve okumanızı genişletmeye ve yeni uzmanlıklar oluşturmaya bakın ve bilmemeye ve bunu normal karşılamaya açık olun.

İnançlarınız sıkışıp kalmanıza neden olduğunda onları üstünüzden atın.

Kova burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Bu hafta Merkür ve kendi burcunuzdaki Jüpiter arasındaki karşılaşma kendinizle ilgili algınızı ve değiştiren ve sizin için nelerin mümkün olduğunu gösteren haberler ya da içgörüler getirebilir. Sabit bir burç olarak alışkanlık yaratıcı olabilir ve sonrasında neden kendi yarattığınız kurallar tarafından hapsolduğunuzu merak edebilirsiniz. Bu, kendi sınırlarınızı zorlamanız, alışkanlıklarınızı bırakmanız ve hem duygusal  hem de rasyonel zekanızı kullanmanız için bir fırsattır. Bu ise kendinizi sorgulamanız, fikirlerinizi güncellemeniz ve pek çok farklı türde girdi aramanız anlamına gelir. Bunları ekonomik durumunuza uygulamaya başlayın ve sizi nereye götürdüğünü görün. 

Haklı olmak zorunda kalmaktan vazgeçin.

Balık burcu haftalık tahmin: 1 Mart – 8 Mart

Balık burcundaki Venüs, Güneş ve Neptün’le birlikte mistik ve sezgisel tarafınızın ortaya çıkmasına izin verin. Merkür, 12. evinizde Jüpiter ile buluşarak sizi rasyonel düşüncenin ötesindeki içgörüler ve aydınlanmalara götürecek. Bunu bir tür yaratıcılığa ya da boya fırçası kullandığınız, kalem tuttuğunuz veya kil şekillendirdiğiniz sanat dalına kanalize etmeniz gerekiyor. Bunları yapmak, sizi zihninizin, ellerinizin ve vücudunuzun hep birlikte çalışan aklından daha da uzaklaştıran en son teknolojiye yatırım yapmaktan çok daha farklıdır. Odağınız güzellik ve amaç olsun ve yaratıcılığın tadını çıkarın.

Olduğunuz yerden başlayın.