Ayşe Kars'ı Geziyor | Ekolojik turizm, vahşi yaşam - Ayşe Tolga İyi Yaşam

Ayşe Kars’ı Geziyor | Ekolojik turizm, vahşi yaşam

 

Herkese merhaba! Kars’ı gezmeye geldim. Başka Rota’nun kurucusu Mikail Köroğlu ile ekolojik turizm hakkında sohbet ettik, Kuzey Doğa Derneği başkan yardımcısı ile görüştük. Sonra kurt yakalamak ümidiyle Keklikderesi’ne doğru gittik.
Yolda kaldık, bir ayının izlerine rastladık. Sinyal bulmak için bir hayli uğraştık.

Daha sonra Katherina Köşkü’ne gittik. Metruk bir halde duruyordu ama o halini görmek bile güzeldi. Eskiden, burası bir hayvan barınağı gibiymiş ama turizme kazandırmak için temizletilmiş. Hatta, belki otel bile yapılabilirmiş.

Karlarla kaplı Sarıkamış Ormanları’na gittik. Kar ve dağcılık hakkında da sohbet ettik. Bol sohbetli ve bol gezmeli bir gezi oldu. “Çok gezen mi bilir çok okuyan mı?” bence ikisi de! Bu gezimde, hayatımda görmediğim coğrafyaları gördüm. Çok tatlı insanlarla tanıştım.

Hep alıştığınız, gazetelerde standart olarak sunulan ve kredi kartına 10 taksitle, her yerde herkesin yapabileceği şeyler değil, birazcık kendi sınırlarınızın dışına çıkabileceğiniz bir şeyler vermek istedim. Detayları ve bu güzel sohbetlerin detaylarına vlog’umda ulaşabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir