X
© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Babalar için yılbaşı hediyeleri

Babalar için yılbaşı hediyeleri

Nasıl da özeldir babalarımız, ne kadar da çok kıymetlidir. Anneler sabahtan akşama bağırırken babamızın bir tek sözü ya da suratını asması bizim için dünyayı karartabilir. Hani hiç kızmayan, bağırmayan, bize hiç kıyamayan babalarımız var ya, aslında her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır. Evimizin direği, en dayanıklı, en güçlü bildiğimiz babamıza hediye almamız için özel bir güne zaten gerek yok. Ama yılbaşı gelip çattı, 2018 yılını uğurluyoruz ve 2019 yılına en mutlu şekilde girmek istiyoruz. Hal böyle iken bu yılbaşını babamız için de unutulmaz kılacak birkaç hediye fikrimiz olmalı diye düşünüyorum. Babamıza hem ne kadar değerli olduğunu hissettirecek, hem iyi ki baba olmuşum dedirtecek hem de onun yumuşacık kalbine hitap edecek hediye önerilerimiz var. Eğer birine hediye alacaksak ilk sıralarda yer alanlardan birisi babamız olmalı. Madem öyle hediyelerin en güzelini babamıza verelim ne dersiniz?

• Yılın en iyi babası kupası ya da plaketi

Her adam en iyi babanın kendisi olduğunu düşünür ve babalar aslında zaman zaman hatalar yapsalar da bunu asla kabul etmezler. Zira kendisi babadır ve her şeyin en iyisini elbette ki o biliyordur. Hal böyle olunca, bu yaşınıza kadar hala vermediyseniz babanıza yılın babası ödülünü verme günü gelmiştir. O da nedir? Demeyin sakın. Pek çok internet sitesinde bir gün içinde hazırlanabilen kişiye özel plaketler ve kupalar mevcut. Bunu sakın kaçırmayın. Çünkü sizin babanız elbette ki dünyadaki en iyi baba ve tabi ki de bu ödülü sizin elinizden almayı hak ediyor.

• Fanatiği olduğu takımın eşyaları

Ülkemizde erkeklerin pek çoğu futbol takımlarının fanatiği olmuş, her hafta sonu tuttuğu takımın maçını izleyebilmek için hayatla bağlarını koparıyor. Eğer sizin babanız da tam bir takım taraftarı ise, üzerinde takımının logosunun olduğu her eşyaya gözü gibi bakıyorsa, o zaman sizin hediye seçiminiz gayet kolay olacaktır. Futbol takımları kendi renkleriyle ve logolarıyla süslü aksesuarlar, kıyafetler, eşyalar ve daha neler neler üretiyor, satışa sunuyor. Siz sadece babanızım bunlardan hangisine ihtiyacı olduğunu bilin yeter. Örneğin Fenerbahçeli bir çift terlik, Galatasaraylı bir çarşaf takımı, Beşiktaşlı eşofman takımı ya da Trabzon sporlu bir çift spor ayakkabı neden olmasın ki?

• Kişisel bakım seti

Babalar, her ne kadar anneler kadar bakıma, süse düşkün olmasalar da kim demiş onlar mis gibi kokmak, ciltlerini yumuşacık yapacak kremleri kullanmak istemez diye? Kozmetik firmaları babalar için de çok kullanışlı bakım setleri hazırlamış durumda, siz sadece babanızın en çok seveceği ürünleri bir düşünün ve ona en uygun olanı yılbaşı hediyesi olarak alın. Bu yıl babanızın kendine bakım yılı olsun.

• Kitap kurdu babalara kitap

Kitap, her daim en güzel, en değerli, en gözde hediye olmuş ve her zaman da öyle olacaktır. İnsan yaşamına bir kitabın kattıklarını başka hiç kimse ya da hiç bir şey katamaz. Eğer sizin babanız da böyle düşünüyorsa onun için en güzel, en eğlenceli, en sürükleyici kitaplardan birini seçebilirsiniz. Bir kitap bir insanın yaşamında çok fazla şeyi değiştirebilir. Bunun için babanıza onun ilgi alanına uygun, onu merak içinde bırakacak ve bir çırpıda okumasını sağlayacak bir kitap için arayışa geçmenin zamanı geldi.

• En baba kitap

Sevdiklerinizi en derinden etkilemek, aranızdaki bağı güçlendirmek için en iyi hediye seçeneklerinden birisi kesinlikle kalıcı hediyeler almak, hediyenin modasının geçmesine, eskiyip bir kenara atılmasına izin vermemek çok önemlidir. İşte tam da böyle bir hediye alternatifi olarak size kişiye özel kitapları tavsiye edebilirim. Nedir kişiye özel kitap? Şöyle ki, biriyle geçirdiğiniz ve fotoğrafla kayıt altına aldığınız en özel anları, en güzel anıları bir kitap içinde toplayıp saklamaktır. Bunun için özel baskılar yapan pek çok internet sitesi bulunuyor. Siz de babanıza kendini çok özel hissettirecek bir yılbaşı hediyesi için; onun bile varlığını unuttuğu, çok eskilerden sizinle olan fotoğrafları bir kitap halinde bastırabilirsiniz, bir de fotoğrafların altına o anlarla ilgili sevgi dolu sözcükler, cümleler yazarak bu hediyeyi çok daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Bu yılbaşını babanız için unutulmaz kılmak aslında bu kadar kolay.

• Saat hep şık!

Babaların en sık olarak kullandığı, hele de bazılarının onsuz sokağa bile çıkmadığı aksesuarlar saatlerdir. Saatler erkekler için genellikle bir saygınlık, bir ağırlık, bir kalite göstergesi olarak algılanır, pek çok erkek saatsiz kalamaz. Sizin babanız da tam bir saat tutkunu yılbaşı hediyesi olarak saat gayet mantıklı ve faydalı olur. Babanız saatler konusunda bu kadar tutkun olmasa da yine ona çok şık bir saat alarak onun artık saatleri daha çok sevmesini sağlayabilirsiniz. Zaten hediyeyi siz alıyorsanız, babanız onu artık daha çok sevecektir.

• Cüzdan

Herkesin olmazsa olmazı cüzdanı elbette ki vardır. Bazıları için cüzdan sadece paraları ve kartları güvende tutan herhangi bir eşya iken, kimileri ve özellikle de erkekler cüzdana çok önem verirler. Bazı erkekler için cüzdanın görüntüsü ve kalitesi, örneğin hakiki deriden olması çok önemli bir kriterdir. Sizin babanız da cüzdanına çok düşkün olanlardan ise onun için gerçek deriden şık bir cüzdan düşünebilirsiniz. Hatta bazı internet sitelerinde cüzdana isim de yazılabiliyor, kişiye özel cüzdan tasarlanabiliyor. Siz de babanıza özel bir cüzdan tasarımı yapıp onu mutlu edebilirsiniz. Bu sayede babanız gün içinde cüzdanı eline her aldığında sizi hatırlayacak ve çok mutlu olacaktır.

• Kravat ve kol düğmeleri

Babaya hediye olarak kravat ve kol düğmesi almanın modası asla geçmeyecek. Çünkü babalar da en az anneler kadar şık ve bakımlı olmayı, klas görünmeyi severler. Resmi bir kurumda çalışan ya da kendi zevki gereği klasik giyinmeyi seven babalar için en güzel hediye seçenekleri olarak kravat ve kol düğmelerini unutmayın. Babanız kendini çok özel hissetsin değil mi?

• Masa üstü aksesuarları

Bir kişiye alacağınız hediye onun yaşı, işi, ilgi alanları ve zevkleriyle ilgili olmalı ki, bu hediye sizi mutlu ettiği kadar, hediyeyi vereceğiniz kişiyi de memnun edebilsin. Bu bakımdan babanıza da yılbaşı hediyesi alırken babanızın ilgi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. Örneğin ofis ortamında, masa başında çalışan bir babanız varsa ona asla eskimeyecek, modası geçmeyecek masa üstü aksesuarlarından almaya ne dersiniz. Özellikle de cam ya da ahşap olanlar her daim gözde.

• Balık avlama seti

Hediye seçerken babanızın zevkleri ve yaşını göz önünde bulundurduğunuzda en doğru kararı vereceksiniz. Bu bakımdan babanız hafta sonlarını sakin ve huzurlu bir şekilde, zaman zaman sizi de yanına alarak balık avlayarak geçirmeyi tercih edebilecek ya da en azından balıkçılığa ilgi duyabilecek biriyse bence onu bir balık avlama seti ile mutlu edebilirsiniz. Hem kim bilir belki de artık babanızın avladığı nefis balıkları yersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir