© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Bakımlı Saçlar İçin 7 Pratik Öneri

Bakımlı Saçlar İçin 7 Pratik Öneri

Özellikle yaz aylarında güneş, deniz, havuz derken saçlarınız yıpranır. Her mevsim yardımınız olacak çok basit uygulamalarla sağlıklı saçlar elde etmek sizin elinizde. Ben yoğun tempodan bazen vakit bulamasam da aylık olarak saç bakımımı mutlaka yapıyorum. Siz de aşağıdaki önerilerimi yaparak sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

 1. Hindistan Cevizi Yağı: Haftada 1 kez saçlarınıza maske yerine Hindistan cevizi yağı uygulayın. Bekletebildiğiniz kadar saçınızda tutup daha sonra durulayın. Farkı ilk uygulamada göreceksiniz.
 2. Tahta Tarak Kullanın: Saçınızı duştan sonra tahta bir tarak yardımıyla tarayarak hem saç diplerinizde kan dolaşımını artırabilir hem de saçlarınızın kırılmasına engel olabilirsiniz.
 3. Sıcak Su Kullanmayın: Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmaktan her zaman kaçının. Mümkün olduğunca soğuk suyla yıkamak oldukça önemlidir.
 4. Saç Diplerinize Masaj Yapın: Duşta saçlarınızı şampuanlarken saç diplerinize düzenli masaj yapmak kan dolaşımını artırıp saçınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.
 5. Isıl işlemlerden Sakının: Saçlarınızı yüksek ısıdan mümkün olduğunca uzak tutmanız saçlarınızın yıpranmasını önlemek açısından önemlidir. Saç şekillendirmek günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğu için ısıya karşı koruyucu spreyler ya da ısısız şekillendirme alternatiflerine göz atmakta fayda var.
 6. Şampuanlamaya Uçlardan Başlayın: Saçlarınızı şampuanlamaya tepeden değil her zaman uçlardan başlayın.
 7. Hep Aynı Yerden Toplamayın: Saçlarınızı hep aynı yerden ya da aynı şekilde toplamak saçlarınızın kırılmasına sebep olabilir. Çok sıkı tokalar kullanmak da saçınız için iyi değildir.

Bakımlı Saçlar İçin 7 Pratik Öneri” yazısı için 3 yorum yapıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gpol dedi ki:

  Hindistan cevizi yağının saça faydasını hatta selülit için faydasını çok duydum. Ama ülkemizdeki hindistan cevizi yağlarını kullandığımızda aynı sonucu alabileceğimden emin değilim, bu konuda ne önerirsiniz? Bir de çok uzun zamandır Hindistan cevizi içerikli şampuan kullanıyorum ve bu tercihim saçlarımda bayağı etkili oldu, umarım güvenilir bir yağ markası ile daha iyi sonuçlar alabilirim. Teşekkürler,kolay gelsin.

  • BÜŞRA TOSUNOĞLU dedi ki:

   Ben yaklaşık bir aydır hindistan cevizi yağını kullanıyorum. İnanılmaz memnunum. Saçımın kalitesi arttı. Arkadaşlarıma da önerdim. Onlar da çok memnunlar.

 2. Nihan dedi ki:

  2 ay önce röfle yaptırdım elbette saçlarım hem kurudu hem yandı hem de ıslakken çekince lastik gibi uzamaya başladı. Denemediğim ürün kalmadı tam mecburen kısacık kestirmeye karar vermişken liquid keratin evde uygulanan keratin seti ve hindistan cevizi yağı ikilisi imdadıma yetişti. şiddetle tavsiye ederim