© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Başak Burcu Kadınının Evlerden Irak 9 Olumsuz Özelliği

 

Başak burcu, burçlar kuşağının en ortasında olan burçtur. Başak burcu kadını da erkeği de çok akıllıdır. Doğru ile yanlış arasındaki farkı kolaylıkla ayırt edebilirler. Son derece dikkatli ve titiz ilerlerler. Her detayı ayrı değerlendirir, tüm olasılıkları ölçer, biçer ve düşünür. Karar vermeden önce iyisiyle kötüsüyle herşeyi karşılaştırır. Başak burcu insanları için dürüstlük ve doğruluk çok önemlidir. Bu konuda çevresindeki insanların da en az kendisi kadar özen göstermesini ister.

Bu anlattıklarımız Başak burcunun genel özellikleri. Peki ya ayrı ayrı bakarsak, yani Başak burcu kadınlarının olumsuz özelliklerini yazsak dedik ve işte listemiz…

• Fazla detaycıdır.

Eğer sizin için de detaylar önemliyse sorun değil ama olaylara daha rahat bakan biriyseniz işler karışacak demektir. Anlattıklarınızdan neler çıkartır neler, size neler söyler neler. Bir yere gitmeden önce hazırlık aşaması Başak burcu kadınları için özel bir zaman ister, çünkü detaylar onların işidir. Onları rahat bırakın, çünkü başetmeniz imkansızdır.

• Aşırı titizdir.

Aşırı derecede titiz olan Başak burcu kadını, rahat ev arkadaşlarına ya da aile bireylerine sağlam kök söktürürler. Onlar için her yer derli toplu, tertemiz olmalı. Minicik bir toz tanesi yüzünden savaş çıkartabilirler. Hastalık derecesinde takıntılı titizlikleri ile meşhurdurlar.

• Son derece alıngandır.

Başak burcu kadını çok akıllı ve pratiktir. Detaycı olduğu için de sorunsuz işler çıkartır, ama ufak bir sorun çıktığında eğer birisi onu eleştirmeye kalkarsa dünyası başına yıkılır. Kendisini mükemmel olarak gören Başak burcu kadını için dünya durur. Eleştiriye karşı kapalı ve son derece alıngandır. Bir de esprilerinize dikkat edin, yoksa altından kalkamazsınız.

• Çok kıskançtır.

Başak burcu kadını sevdiğini asla paylaşmaz. Bırakın başka biri ile olmasını, sevdiğinin ailesi ve arkadaşları bile buna dahildir. Nefes aldırmaz ve gerekirse almaz. Hayat kendisi ile zor olsa da dayanmak size kalmış…

• Çok fazla mantıklıdır.

Mantık bir yere kadar, biraz da kafamıza göre hayal kuralım peşinden koşalım derseniz, Başak burcu kadını ilk durakta iner. Maalesef iş hayatı ile kalmayan mantık kurgusu, özel hayatında da devam eder.

• Aşırı tutucudur.

Kendi kuralları ve kalıplarını hazırlayan Başak burcu kadını, bunların dışına çıkmaz. Zaten üstüne mantık da eklenince bu durum ona uymaz. Gelenek ve göreneklerine de çok bağlıdır, değişikliklerden hoşlanmayacak kadar da tutucudur. Ona kolay kolay yeniliklerden bahsedemezsiniz, kabul etmez. Ancak kendisi bir şeyi beğenir ve mantığına uyarsa, o zaman kalıplarına ekleyebilir.

• Kolay vazgeçmez.

Değişimlere de kapalı olan Başak burcu kadını için birşeylerden vazgeçmek maalesef kolay değildir. Yaşam tarzından, sevdiği hobilerinden ya da kendi hayatına kattığı önemli detaylardan hiç vazgeçemez. Bu konuda inanılmaz zorlanır ve bunalıma kadar sürüklenir.

• Kendilerine aşırı dikkat ederler.

Başak burcu insanlarının en dikkat çekici özelliklerinden biride kendilerine aşırı derecede dikkat etmeleridir. Bu tarz davranışları, çevresinde bulunan insanları sinirlendirebilir. Özellikle dış görünüşleri konusunda çok dikkatlidir. Ancak bu özellik sadece bulunla da kalmaz. İç dünyaları konusunda da aşırı derece dikkatlidir. İnceleyici ve detaycı davranırlar. Bu özellikleri ile kendisindeki veya karşısındaki insanın zayıf noktasını kolaylıkla fark edebilir. Bunları kolaylıkla anlaması, eleştirici olmasına neden olabilir. Yaptıkları eleştiri karşısındaki insanı da derinden üzer.

• Çok ketum ve mesafelidir.

İnsanlara yaklaşırken ya da başkaları onlara yaklaşırken son derece mesafeli davranırlar. Çok konuşmaz ve de zaman içinde sır saklarlar. Özellikle, kuşkucu olmaları ikili ilişkilerde sıkıntılar yaşamalarına neden olabilir. Tutucu olmaları sonucunda cimri davranışlar sergileyebilirler.

 

 

One thought on “Başak Burcu Kadınının Evlerden Irak 9 Olumsuz Özelliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ayşegül dedi ki:

    Abartmatın be!!
    Dicem hepiniz sonuna kadar haklısızın 😂😂