Aşk güzel bir şeydir ve bu bir gerçek. Ama doğru insana aşık olmak, hayallerinizdeki mükemmel erkekle birlikte olmak daha da güzeldir. Yaşam adındaki büyük ama ehlileştirilmemiş bu bahçedeki tattığınız her şeyden daha iyidir. Erkeğinizin de aynı şekilde hissetmesi ise hepsini tamamlar. Eğer bir başak erkeğiyse, sizi biraz test edeceğini de belirtmek gerek.

Siz tutkulu, nazik ve şehvetli bir aşık olabilirsiniz ama aynı zamanda aşkın mutlulukla kör olması gerekmediğini bilecek kadar da akıllısınızdır. Deneyimler size bunu göstermiştir. Çünkü anlayış sevginin anahtarıdır. İlişkinizi güçlü, sağlıklı ve heyecanlı tutabilmek için erkeğinizin ruhani, duygusal ve zihinsel süreçlerini anlamanız gerekir.

Bu makalede başak erkeğinin sizi anlamak için ortaya koyacağı yollardan bahsedeceğiz.

Uyumluluk

İlişkide uyumluluğun önemi çok yüksektir. Diğer yarınızın sizinle benzer değerlere, ilgilere ve yaşam tarzına sahip olmasını istersiniz. Benzer bakış açılarına sahip olduğunuz ne kadar çok konu olursa, o kadar yakınlaşma eğiliminiz vardır. Her iki taraf da ilişkiye başlamak ve sürdürmek için yoğun bir irade göstermezse bu çekim yetersiz kalır.

İlişkinin başlarında, başak erkeği muhtemelen birbirinize uyumlu olup olmadığınızı bulmak isteyecektir. Pratikliği ile bilinen bu burç, temel fikirleri ve sizden beklentilerini paylaşarak bu konuda inceleme yapacaktır. Sizin fikrinizi doğrudan sormayacaktır ama tepkiniz ve reaksiyonlarınız onun ihtiyacı olan cevaptır.

İletişim

İletişim konuşmanın ötesindedir. Kendini ifade etmenin zirvesidir. İlişki bazıdna, başak erkeği sizin kelime hazneniz veya cümle kurma yeteneğiniz ile ilgilenmez. Daha çok ifade ettiklerinizi doğru aktarabilme yeteneğinizle ilgilenir. Bunu yapmak için bazı varsayımsal sorular sorabilir.

Beden diliniz ve tepkinizin tonu onun için çok şeyi ortaya çıkarır. Burada dürüstlük temeldir. Eğer ona karşı dürüst olursanız ve her şeyde aynı fikirde olmasanız bile bunu sürdürürseniz, onun saygısını kazanabilirsiniz.

Adanmışlık

İlişkinin gelişmesi için iki tarafın da emek vermesi gerekir. Bu eforun verimli şekilde yöneltilmesi için rol ve sorumluluklar tanımlanmalılar. Başak erkeği genelde sizin konfor alanınızın dışında kalan görevler önerir. Bu fırsatı sizin için bir başkasının ne kadar önemli olduğunu ölçmek ve ne kadar emek vereceğinizi girmek için kullanır.

İlk başta zorlu ve rahatsız edici gelebilir. Bununla başa çıkmak için devam etmeden önce onun niyetlerinin gerçek doğasını ortaya çıkarmalısınız. Eğer niyeti iyi ve onurluysa, muhtemel sonucu hayal edin ve buna değip değmeyeceğine karar verin.

Tutarlılık

Partnerimizde aradığımız en önemli özelliklerden bir tanesi elbette güvenilirliktir. Pek çok ilişki daha yeniyken bu sebeple biter çünkü taraflar kelimelerinde, karakterlerinde ve eylemlerinde tutarsızlardır. Tutarlı değillerdir ve bu nedenle güvenilemezler.

Olgun başak erkeği ise geçmiş sohbetlerden bahsederek, daha fazla detay arayarak durumu ölçer. Böylece sözlerinize güvenip güvenemeyeceğini gizlice tartar. Eğer tahmin edilemez olduğunuzu düşünürse, duygusal olarak uzaklaşmak ona ilginizin gerçek olup olmadığını görmek için bir başka denemesi olabilir.

Eğer bu durumla karşı karşıya kalırsanız, sakin kalıp kendinizi akışa bırakmanız iyi olur. Umutsuzluğa teslim olmayın ve onu geri çekmek için aşırıya kaçmayın. Ona karşı dürüst olursanız sizin kim olduğunuzu görecektir. Bu noktada ya kabullenecektir ya da gidecektir. Durum ne olursa olsun, dürüst olduğunuz için gurur duyun.

Beceriklilik

Kendi kendine yetmek her iki cinsiyet için çekici bir özelliktir. Başak erkeği size bir projede önemli bir rol verecektir veya ona bir iyilik yapmanızı isteyecektir. Bunun sizin için farklı düşünmeyi gerektireceğinin muhtemelen farkında olacaktır.

Sadakat

Sadakat ilişkilerde en çok yanlış anlaşılan şeydir. Pek çok insan onun olumsuz davranış ve deneyimleri tolere etme yeteneği ve kapasitesi olduğunu varsayar. Bu pek de doğru değil. Sadakat temel olarak güvenilir olmaktır.

İlişkide bu tarafların durum ne olursa olsun birbirine verdiği desteği ifade eder. Sadakat kutsaldır, ikisini birbirine bağlayan görünmez bağdır. Başağın sadakatinizi nasıl test edeceği sonsuz bir liste olarak yazılabilir.

Duygusal zeka

Pozitif sonuçlar elde etmek için kendi duygularınızı analiz ve kontrol etmek duygusal zeka olarak adlandırılır. Bu konuda başak erkeği sizi ölçmeyebilir ve sadece zorlu durumlara karşı ne yaptığınızı gözlemleyebilir. Bu stresten hayal kırıklığına, hatta başarısızlığa kadar pek çok şey olabilir.

Bu gibi durumlarda başak erkeği size sadakatini kanıtlar ve sizin destek ve ilham noktanız olur. Bu konuda bakacağı bir şey varsa, bu onun verdiği eforu takdir etmeniz olacaktır.

Değerler

Değerlerimiz bizi insanlar olarak tanımlar. Uyumlulukta olduğu gibi, başak erkeği bu alanda sizi gözlemlemek ister ve benzer değerleri paylaştığınızı görmeye çalışır. Sizin değerlerinizle çatışan şeylerden bahsederek onlara inancınızın ne kadar sağlam olduğunu görmek ister.

Niyeti kendi ideallerinizi bütünsel olarak görebileceğiniz psikolojik bir ayna olmaktan tutun da inançlarınıza tekrar güvenmenize yardımcı olmaya kadar pek çok şey olabilir.

Güç

Başak erkeği doğal olarak odaklı ve kendine dönüktür. Bir mükemmeliyetçi olarak önemli sonuçları en verimli şekilde elde etmek üzere sistematik olarak çalışır. Onunla birlikte olmak en azından neredeyse mükemmel olarak gördüğü ve onun gibi mükemmeliyetçi olmanızı beklediği anlamına gelir. Olgun bir başak erkeği sizin sınırlarınızı keşfetme eğilimindedir ama sınırları aşmamaya dikkat eder.

Kendinize ve ona inanma kapasiteniz gibi farklı konularda gücünüzü ölçebilir. Bunun için arada bir geri adım atar ve sizin liderliği almanıza izin verir.

Zayıflık

Zayıflık konusunda, başak erkeği çok fazla şey yapmayabilir. Ancak sizde gözlemlediği karakter kusurlarına kategorik olarak dikkat çekebilir. Direkt olma eğiliminden dolayı bu biraz kaba görünebilir. Daha önce bahsettiğimiz gibi, niyeti bir ayna olmak olabilir.

Niyeti ne olursa olsun, bu tip bir eleştirinin sizi nasıl etkilediğini fark etmesini sağlamalısınız. Olgun bir başak erkeği dinleyecektir ve gelecek sefer eleştirilerini daha saygılı şekilde ifade edecektir.

Vizyon

Vizyon bu bağlamda beklenen sonuç ve durumları hayal edebilme, tahmin edebilme yeteneğidir. Başak erkeğiyle birlikteyseniz, başak erkeğinin neyden hoşlandığını bilmelisiniz. Planlamayı severler ve geleceği tasvir ederler. Eğer çok öngörüsüzseniz, iyi bir eşleşme olmayabilirsiniz. Sizin vizyonunuzu ölçmek için bazı sorular soracaktır.

Sık Sorulan Sorular

Başak erkeğini nasıl tanımlayabilirsiniz?

Genelde ilk bakışda utangaçtır. İçe kapanık ve odaklıdır ve bu da hırslı ve mükemmeliyetçi ününü elde etmesini sağlamıştır. Hep bir şeyleri tamir etme ihtiyacı duyar. Kafalarındaki hedefe ulaşana kadar huzur bulamazlar.

Başak erkeği sizi özler mi?

Evet. Başak size bağlandığında bunu verdiği en iyi kararlardan birisi olarak görür çünkü doğasında mükemmeliyetçilik vardır. Ancak işler iyi gitmezse ve ayrılırsanız, aklında bir süre daha kalabilirsiniz. Ama bunu belli etmez ve kesinlikle geri dönmez.

Başak kolayca düşer mi?

Başak erkeğini yatağa atmak kalbini kazanmaktan daha kolaydır. Evlenme konusunda acelesi yoktur. Size karşı potansiyel ilgisini iyi inceleyerek birbirinize uyup uymadığınızı gözlemler.

Başağın sizinle ilgilendiğini nasıl anlayabilirsiniz?

Bunun işaretlerinden bir tanesi ateşi bir şekilde takip etmesidir. Sizi istediğine karar verdikten sonra, size vaktinin büyük kısmını ve dikkatini vererek bunu belli eder. Birlikte olduğunuzda, daha rahattır. En önemlisi, onun için özel olduğunuzu göstermek için her şeyi yapabilir.

Sizden hoşlanırsa ne yapar?

Romantik hale gelir ve bu başak için nadirdir. Telefon görüşmeleri daha düzenli hale gelir ve uzar, çünkü sizi daha fazla duymak ister. Başak erkeği sizin zihninizi pek çok hayali senaryo ile keşfetmek ister.