4 derece Başak burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay, Başak burcunun adanmışlık ruhunu her birimize yansıtırken her birimize yepyeni gündemler getirecek. Kişisel harita potansiyellerimiz içinde etki alanlarımız farklı olacak olsa da genel hatlarıyla her birimizi belli başlı konulardan etkileyecek.

Mars’ın 4 derece İkizler burcunda olması yeni aya partil bir şekilde kare açı yapmasına sebep oluyor. Mars bu İkizler sürecinde hissedeceği gerginliği, retro hareketiyle önümüze çıkaracağı konu başlıklarını, bize göstermek istediği konuların kısa bir fragmanını yeni ay enerjisinin içerisine dahil edecek. Bize nasıl yol almamız gerektiği ile ilgili akıl verecek.

Yeni ay toprak burcunda gerçekleşirken her birimizin köklenmiş, içine işlenmiş alanları meydana çıkacak. Genel geçer çözümlerden ziyade derinlemesine çözümler arayacağız. Haritanın kendi içinde su elementi çok az. Duyguları göreceğiz ama derinleşemeyeceğiz. Derinliği göreceğimiz alanların başında yeni ay haritasının yükseleninin 3 derece Akrep olması yatıyor. Krizin başı, dönüşümün için ve ruhani olmanın getirisi yükselen etkisi olacak. Peki kaçımız bu döngünün içinde kendimizi göreceğiz? İşte orasını yeni ayın içinden geçtiğimiz alanlar bize gösterecek.

Para ile ilgili gündemlere dikkat etmekte fayda var. Ailevi durumlar özelinde oldukça fazla para harcamak durumunda kalabilirsiniz. Kariyerinize özgü karışıklıkların içinden çıkmak için fazla para harcamak zorunda hissedebilirsiniz. Dikkat edin.

Sağlık alanında yapılan grevlerin, ilaç bulunmasındaki zorlukların artacağı bir döneme girebiliriz. Bu dönem içerisinde ilaçlara ulaşmak zorlaşabilir. Doktorlara, sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların artış göstereceği bir durum olabilir.

Bu dönem ile birlikte pandeminin tekrar geri gelebileceği ihtimalleri konuşulur fakat bence herkes kendi kişisel kapanmasını yaşayacak. Vakalar zaten arttı! Fakat yeni bir mutant/virüs/varyant artık her neyse bize ‘’Merhaba’’ der ve kendi içsel korkularımız artabilir. Fakat genel anlamıyla bir kapanma olabileceğini sanmıyorum.

TR açısından ise, komşu ülkeler ile gelişen yeni gündemler olabilir. RTÜK hamlelerini konuşabiliriz. Bazı dergi ve gazetelere gelen kısıtlamaları görebiliriz. Nakliye firmaları ile ilgili bir gündem olabilir. Kaza haberlerinin iç sıkışıklığı biraz daha devam edebilir. Dikkatli olmakta fayda var!

Kapalı alanların, hastanelerin, hapishanelerin haberlerini okumak zorunda kaldığımız bir gündem olabilir. Aynı zamanda bu dönemde spritüel bir uyanış yaşayabiliriz. İçsel ritüellerimizi fark edebiliriz. Yeni ayın uyanışı bizi sarsın dilerim.

Peki bu yeni aydan burçlar nasıl etkilenecek? Yükselen ve Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Daha detaylı paylaşımlar için Instagram sayfamı takip edebilirsiniz.

 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; genel anlamda sağlık alanlarından olacak. Sağlıklı olduğunuz yönlerinizi gözden geçireceğiniz bir dönemdesiniz. Kontrollerini yaptırmakta fayda var. Aynı zamanda iş arkadaşlarınızla ilgili yeni gelişmeler sizleri bekliyor olabilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; aşk hayatınız üzerinden olabilir. Var olan sıkıntılarınızı çözebilirsiniz ya da vereceğiniz tepkiler doğrultusunda yeni sıkıntılar doğurabilirsiniz. Fevri davranışlardan uzak durun ve kendinize keyif aldığınız alanlarla ilgili zaman yaratmaktan çekinmeyin.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; ailevi konular üzerinden olacak. Krizli bir gündemi çözebilirsiniz. Zorunlu bir durum yüzünden aile ziyareti gerçekleştirmek zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönem içerisinde yeni bir dizayn sürecine girebilirsiniz evle ilgili. Olumlu sonuç alabilirsiniz. Yeniliklerden korkmayın.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; yeni bir eğitim gündemi olabilir. Karışık olduğunuz bilinçaltı konularının sizi sıkıştıracağı bir enerji alanı yaratılabilir. Ve bu alan sayesinde kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten vazgeçmeyin. Kelimelerinizi düzgün seçtiğiniz sürece kendinizi iyi bir şekilde ifade edebilirsiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; maddi konular üzerinden olabilir. Birilerine verdiğiniz borçlar geri gelmeyebilir. Arkadaşlarınız özelinde yaşadığınız krizli alanların sizi mutsuz ettiğini hissedebilirsiniz. Fakat başak yeni ayı etkileri yeni para gündemleri oluşturur ve yeni gelirlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; her alanınızda çünkü yeni ay burcunuzda! Kendinizle ilgili yepyeni bir alanda başlangıç yapabilirsiniz. Kariyer anlamında beklenmedik krizler var olabilir. Daha önceden sizi tetikleyen krizli alanlar sizi tekrardan sıkıştırabilir. Sakin tepkiler vermeye çalışın. Ve bırakın yeni ayın enerjisi sizi temizlesin.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; bilinçaltınız üzerinden olacak. Bu dönem yalnız kalmak isteyebilirsiniz ve kendi alanınızda içsel bir inziva yaşamak isteyebilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken alan ise güvendiğiniz kişiler olmalı. Derin hissettiğiniz kişilerin sizi yorabileceği bir yeni ay olabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; sosyal hayatınız üzerinden olacak. Kendinizi arkadaşlarınızla dönüşüme adadığınız ve kendinizi ait hissettiğiniz grupların içerisinde yeni bir alana uyanacağınız bir yeni ay olacağa benziyor. Dönüşümden korkmayın. Gerekirse ağlayın. Kendinize sarılın.

 

YAY VE YÜKSELEN YAY

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; kariyer alanınız üzerinden olacak. İş potansiyeliniz üzerinden yeni bir gündem doğabileceği gibi insanların genelde sizi konuştuğu ortamlarda var olabilirsiniz. İkili ilişkileriniz üzerinden yaşayabileceğiniz krizlerin altında ezilme ihtimaliniz yüksek. En iyisi sakin olmak ve anlamaya çalışmak.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; derinleşme ce düşünme olacak. Derinlemesine düşündüğünüz bir konu gündeminizi sarsacak. Uzun bir yolculuk yapmak zorunda kalabilirsiniz ve geçmişte var olan bir hastalık tekrar nüksederek tedavi olmak zorunda kalabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.

 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; borçlar gündeminden olabilir. Borçlarınızı ödemek ile ilgili zorluklar çekebilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Flört ettiğiniz kişilerle yaşadığınız sıkıntılar gündeminize bomba gibi düşebilir. Keyif aldığınız bir alan üzerinden yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.

 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Başak Yeni Ayı’nın sizler için etki alanları; ilişkileriniz üzerinden olacak. İlişkiniz varsa yeni bir döneme girebilir, ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Fakat bu dönem içerisinde ailevi krizler sizi gerebilir. Krizli bir taşınma, krizli bir aile içi kavga gündemi olabilir.