Bebeğinizi katı gıdalara mı alıştırmak istiyorsunuz? O halde bebeğinizin yemesi için uygun gıdalar hazırlamak için blendera ve buharlı pişiriciye ihtiyacınız olacak. Bu aletler sayesinde yiyecekleri püre yapabilir ya da yumuşak hale getirebilir ve bebeğinizin katı gıdaya geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bebeğinizi katı gıdaya alıştırmak için en çok kullanacağınız aletlerden bir tanesi öncelikle blender olacaktır. Blenderınız yoksa ya da daha iyi bir blendera geçmek istiyorsanız, alacağınız blenderı yalnızca bebeğinize katı gıdalar hazırlamak için değil, aynı zamanda hazırlayacağınız diğer yiyeceklerde kullanacağınız için güzel ve kaliteli bir blenderın ileride boşa gitmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

1. Arzum Ar1032 Shake’N Take Kişisel Blender

Evinizde normal bir blender varsa ya da bebeğinize ve kendinize ufak porsiyonlar hazırlamak için küçük bir alet arıyorsanız, Arzum Shake’N Take blenderdan çok memnun kalacaksınız. Paslanmaz çelik bıçakları sayesinde istediğiniz tüm meyve ve sebzeleri bebeğinizin yemesi için hazır hale getirebileceksiniz. Blender ile birlikte gelen 570 ml ve 400 ml kapasiteli karıştırma şişeleri için kendiniz için de birbirinden lezzetli ve sağlıklı içecekler hazırlayabilirsiniz.


2. Arzum Vacuumix

Daha çok işleve sahip ve daha büyük bir blender isterseniz, Arzum Vacuumix ile isteğinizi elde edebilirsiniz. Bu blenderı diğerlerinden ayrı kılan özelliklerden en önemlisi doğranacak meyve ve sebzelerin hava ile temasını en aza indirerek daha pürüzsüz ve besin değeri daha yüksek içecekler ve püreler elde edebilmenizi sağlamasıdır. Bu sayede bebeğinizin öğünlerini hazırlarken daha lezzetli ve daha sağlıklı olduklarından emin olabilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanabilen sürahisi sayesinde hijyenik bir kullanım sunan bu blender aynı zamanda BPA içermeyen sürahisi ile sağlıklı bir kullanım sunar.


3. Tefal HB204NTR Activflow Professional 1500 Watt Blender Seti

Bebeğinizin yiyeceklerini hazırlamak için alacağınız blender ile daha çok şey hazırlamak istiyorsanız, farklı uçlara sahip bir blender seti tercih edebilirsiniz. Tefal’in Activflow Professional blender setini hem el blenderı hem mikser hem de normal blender olarak kullanabilirsiniz. Üstelik dilimleme ve doğrama olmak üzere 2 farklı diske sahip olan bu blender ile bebeğinizin yiyeceği meyve ve sebzeleri kolayca dilimleyebilir ya da doğrayabilirsiniz. Doğrayıcı haznesi, blender ayağı, mikser ucu ve karıştırma haznesi bulaşık makinesinde yıkanabilen bu blender seti ile bebeğinize yemek hazırlarken hijyen konusunda kafanızda soru işaretleri kalmayacak.


4. Arzum AR1017 El Blenderı

Her seferinde blender kullanmak istemiyorsanız, el blenderı ile bebeğiniz için pratik yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Bebekler için en pratik yiyeceklerin çorba ve püre gibi şeyler olduğunu düşünürsek el blenderı oldukça işinize yarayacaktır. Arzum el blenderını hem kendi ihtiyaçlarınızı hem de bebeğinizin mamasını hazırlarken kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelik blender ayağı sayesinde sıcak yemeklerde de kullanabileceğiniz bu ürünle bebeğinize uygun yiyecekleri saniyeler içinde elde edebilirsiniz.

https://www.amazon.com.tr/Arzum-AR1017-Blender%C4%B1-Plastik-Mercan/dp/B079945W5Z/ref=zg_bs_13511304031_5?_encoding=UTF8&refRID=RANMMNN9WX4P6GK80MC5&th=1


5. Arnica GH21103 Rapid Mor Mutfak Robotu

Bebeğinize yiyecek hazırlamak için kullanabileceğiniz en pratik aletlerden biri de mutfak robotudur. Mutfak robotu ile hem püre hazırlayabilir hem de yiyecekleri hafifçe doğrayarak kendiniz için hazırladığınız yemekleri bebeğiniz için uygun hale getirebilirsiniz. Arnica mini mutfak robotunun 1100 ml geniş haznesi ile arzu ettiğiniz tüm meyve ve sebzeleri doğrayabilirsiniz. İlave üst bıçağı ve çift katlı paslanmaz çelikten yapılmış dört bıçaklı doğrayıcısı ile dayanıklı olan bu ürünü üstten hafifçe bastırarak çalıştırabilir ve meyve ve sebzeleri istediğiniz büyüklükte doğrayabilirsiniz.

 


6. Mamajoo 5 İşlevli Kurutmalı LCD Ekran Buhar Sterilizatör & Mama Isıtıcısı

Bebekler için özel olarak tasarlanmış bir mutfak aleti arıyorsanız, Mamajoo’nun beş işleve sahip bu makinesine bakabilirsiniz. Sterilizatör, kurutucu, buharda pişirici, gıda ısıtıcı ve süt ısıtıcı işlevleri olan bu alet ile bebeğinizi katı gıdaya geçirmek için sebzeleri buharda pişirerek hazırlayabilirsiniz. Mama kasesi ile besinleri ısıtmanızı sağlayan bu cihaz aynı zamanda süt ısıtıcı olarak işlev görmekte ve sterilizatör ve kurutucu olarak da kullanılabilmektedir.


7. Paşabahçe Buharda Pişirici

Bebeğinize haşlanmış sebze yedirmek istiyor ve pratik bir alet arıyorsanız, Paşabahçe Buharda Pişirici’yi tercih edebilirsiniz. Mikrodalga fırında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış buharda pişirici ile bebeğinizin yiyeceği sebzelerin yanı sıra etleri de pişirmeniz mümkün olacak. Buharda pişirdiğiniz sebzelerin besin değeri ve lezzeti korunacağı için bebeğinizin hem sağlıklı besleneceğinden hem de katı gıdaları severek tüketeceğinden emin olabileceksiniz.


8. Russell Hobbs Dijital Buharlı Pişirici 

Aynı anda pek çok farklı yiyeceği hazırlayabilmenize imkan veren Russell Hobbs buharlı pişirici, 3 adet sepete sahiptir ve bu sayede aynı anda pek çok farklı yiyeceği buharda pişirmeye imkan vermektedir. Etten sebzeye pek çok yiyeceği pişirebileceğiniz bu cihaz ile bebeğinizin yiyeceklerini hazırlarken kendi öğünlerinizi de aradan çıkarabilirsiniz. 10,5 litre kapasiteye sahip ve bulaşık makinesinde yıkanabilen pişirme kapları bulunan bu buharlı pişirici, mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan biri olacak.

 


9. Cuisinart Çok İşlevli Yumurta Pişirme Makinesi

Bebeğinizi katı gıdaya alıştırırken yedirmek isteyeceğiniz gıdalardan bir tanesi yumurta olabilir. Bebeğinizin alerjisi yoksa ona yumurta yedirebilirsiniz, ancak yumurtanın iyice piştiğinden emin olmalısınız. Bunun için yumurta pişirme makinesi kullanabilirsiniz. Cuisinart çok işlevli yumurta pişirme makinesi ile aynı anda 10 yumurtayı haşlayabilirsiniz. Poşe yumurta, omlet ve haşlanmış yumurta hazırlama işlevlerine sahip olan bu cihaz ile hem bebeğinize haşlanmış yumurta hazırlayabilecek hem de kendiniz tüketmek üzere poşe yumurta ve omlet hazırlayabileksiniz.


10. Fakir Çok Amaçlı Pişirici

Çok amaçlı pişiricilerin mutfakların vazgeçilmezi haline geldiğini söyleyebiliriz. Bu pişirici ile en sevdiğiniz yemekleri hazırlarken zamandan tasarruf edebileceğiniz gibi bebeğinizin yiyebileceği sağlıklı yemekleri de en iyi şekilde hazırlayabileceksiniz. Dual ısıtma sistemine, özel yapışmaz kaplama pişirme tavasına ve 3 litre kapasiteye sahip olan bu ürünü aklınıza gelen hemen her yemeği hazırlarken kullanabileceksiniz.