X
© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Benlerden kurtulmak için çay ağacı yağını kullanın

Eğer benleri çekici bulmayan birisiyseniz, bu makalemizi sizler için hazırladık. Benler aslında tehlikeli şeyler değiller ve varlıkları bazılarının hoşuna bile gidebiliyor. Ancak eğer yüzünüzdeki, boynunuzdaki veya cildinizin diğer bölümlerindeki benlerden rahatsızlık duyuyorsanız, çay ağacı yağı tam olarak aradığınız şey olabilir.

 

Çay ağacı yağı ve faydaları için sizi şöyle alalım 👇

Çay Ağacı Öz Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Çay ağacı, en çok antiseptik özelliği ile yaraları iyileştirmesi konusunda bilinir. Çay ağacı yağı, Avustralya’da yetişen Melaleuca alternifolia bitkisinden elde edilir ve en az 100 yıllık bir geçmişe sahiptir. 70 yıldan fazla bir zamandır da birçok tıbbi araştırmada bakteri, virüs ve mantarları tedavi etme amaçlı olarak deneylere tabi tutulmuştur. Çay ağacı yağının birçok farklı kullanım […]

Çay Ağacı Yağı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Çay ağacı yağı güçlü bir yağdır ve onu pek çok cilt, tırnak ve saç probleminde kullanabilirsiniz. Aknelerden kurtulma, tırnak mantarı ile baş etme, yaraların iyileşmesini hızlandırma gibi pek çok görevi mevcuttur. Bunları ise şu özellikleri sayesinde elde eder:

İnflamasyonları Azaltır

Çay ağacı yağı sadece yaralardaki enfeksiyonları engellemez, aynı zamanda inflamasyonu azaltarak iyileşmeyi hızlandırır. Mikrop karşıtı özellikleri sayesinde cilt problemlerine engel olur.

İyi Bir Dezenfektandır

Cildinizde bulunan en ufak bir sıyrıkta, vücuda bakteri ve virüslerin girme imkanı doğar ve bu da enfeksiyonlara sebep olur. Çay ağacı yağı kesiklerin, yaraların, cilt problemlerinin dezenfektasyonunu sağlar ve böylece enfeksiyonlara engel olur.

Sivilceleri Engeller

Çay ağacı yağı, ciltteki sivilcelerin şiddetini azaltır ve böylece cildin korunmasında çok ciddi bir rol sahibi olur.

Tırnak Mantarına İyi Gelir

Mantar enfeksiyonları çok yaygınlardır ve çay ağacı yağı bu enfeksiyonların kontrol altına alınmalarını sağlar. Tek başına veya diğer bileşikler ile karıştırarak mantar enfeksiyonlarına karşı kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Benleri Yok Eder mi?

Çay ağacı yağının benler üzerindeki etkinliğinin ölçüldüğü ciddi çalışmalar maalesef yeterli adette değiller ancak yağın özellikleri onun güvenle kullanılabilecek bir ben yok edici olduğunu ortaya koyuyorlar. Özellikle kötü huylu olmayan ve çok derinlere gitmeyen benlerde etkinlik gösterebiliyor. Geçmiş çağlarda da bu tip problemlere karşı sıklıkla kullanılmıştır. Uyguladığınız zaman beni kurutur ve kendi kendine düşmesini sağlar.

Çok derin kökleri olmayan benler bu uygulamaya daha iyi yanıt verirler ve benin boyutuna göre tedavi süresi değişiklik gösterebilir.

Ben Tedavisinde Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Yöntem 1

Ufak bir pamuk parçası alın ve üstüne çay ağacı yağını dökün. Ardından pamuğu benin üzerine yerleştirin ve yapıştırarak sabitleyin. Bir kaç saat bekledikten sonra pamuğu alın ve bölgeyi suyla durulayın. Ben yok olana kadar günde 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Yöntem 2

Bir kulak pamuğunu çay ağacı yağına batırın ve bununla direkt benin üzerine uygulama yapın. Ben yok olana kadar günde 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Çay ağacı yağını sürmeden önce ilgili bölgeleri güzelce temizleyip kurutmayı unutmamalısınız. Tedavi sürecinin sonucu kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Bu Yöntem Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

Yöntemin ne kadar sürede tedavi sağlayacağı tamamen benin boyutları, derinliği ve cildiniz ile ilgili. Çay ağacı yağı küçük ve yüzeysel benlerde en iyi sonuçları kısa sürede verebiliyor ancak kötü huylu ve çok derin benlerde sonuç almak çok zor veya imkansız olacaktır. Sonuç görmeden önce bir kaç hafta beklemeniz iyi olacaktır.

Tedavi sürecinin süresi benin boyutu ile de yakından alakalı. Eğer küçükse iki hafta alabilir, büyük olanlar içinse bir ay beklemek gerekebilir.

Ayrıca tedaviyi aralıksız olarak sürdürmek çok önemli. Eninde sonunda benin küçüldüğünü veya düştüğünü göreceksiniz ve böylece altındaki cilt ortaya çıkacaktır. Cildin bu kısmı bir kaç gün dokunuşlara hassas olabilir ancak sonrasında tamamen iyileşecektir.

Bu yöntemin en iyi yanları şu şekilde:

• Tamamen doğal
• Çok güvenli, enfeksiyon riski yok
• İz ve leke bırakmıyor
• Vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir
• Kolayca uygulanabilir
• Pahalı değil

Ancak öz yağlarla uygulama yaparken bazı şeyleri akılda tutmak gerekli.

Çay Ağacı Yağını Ben Tedavisinde Kullanırken Alınacak Önlemler

• Öz yağlar saftırlar ve güçlülerdir. Benler haricinde sulandırılmamış halini cildinizin başka bölgelerinde kullanmamalısınız.
• Tedavi öncesinde bir test yapın ve cildinizde alerjik reaksiyon oluşturmadığından emin olun.
• Her cilt tipinde aynı sonuçları almak mümkün olmayabilir.
• Çay ağacı yağı asla dahilen tüketilmemelidir. Sadece haricen kullanılabilir ve ayrıca beni yolmayın ve kendi kendine düşmesini bekleyin.
• Eğer yağ cildinizde rahatsızlığa sebep olursa onu bir miktar jojoba veya zeytinyağı yahut su ile seyreltin. Ben düştükten sonra benin altından çıkan cildi güneşten en az altı hafta koruyun.

One thought on “Benlerden kurtulmak için çay ağacı yağını kullanın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zehra dedi ki:

    Bu uygulama et beni değil de diğer leke benzeri benler için de etkili midir acaba?