© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Beyonce: Güzellik ve cilt bakımı sırları

Beyonce: Güzellik ve cilt bakımı sırları

1981 doğumlu güzel R&B şarkıcısı Beyonce, tüm Dünya’nın dikkatle takip ettiği bir güzellik ve moda ikonu. Hem çocuk hem kariyer yapan Beyonce’nin kendine ait bir de parfüm markası var. Ancak dikkat çeken yönü tamamen güzelliği olabilir. Saf ve duru güzelliği ile kadın veya erkek, herkesi büyülediğini söylemek mümkün. Peki bunu nasıl başarıyor? Gelin birlikte bir göz atalım.

Göz kremini dudaklarına ve hatta tüm yüzüne uyguluyor


Göz çevresi çok hassastır ve ince bir deriye sahiptir. Bu nedenle o bölgeye itina göstermek gerekir. Dudaklar da göz çevresi ile aynı yapıdadır. Çabuk kurur ve yıpranır. Beyonce, dudaklarına dudak kremi yerine göz kremi sürüyor. Çünkü dudaklarınızdaki hassas deri, göz kapaklarınızla aynı şekilde tedavi edilmelidir. Dudak kremi yerine rujun altına göz kremi kullanmak dudakların çizgi çizgi durmasını engellerken, dudak balsamı kullanmak mat ruj dokusunu değiştirebilir.

Beyonce gibi temel malzemelerinizi ve kurtarıcılarınızı belirleyin

Beyonce gibi, her kadının zor anında yanında olması gereken kurtarıcı ürünler bulunuyor. Kulak çubuğu, kirpik kıvırıcı, maskara, nemlendirici, yağ önleyici mendiller ve en sevdiğiniz makyaj malzemeniz; bunların alakasız gibi durduğunu düşünebilirsiniz ancak hepsi farklı farklı zamanlarda durumu kurtarabilir.

Göz kalemini fazla kaçırdıysanız kulak çubuğu, terledikten sonra meydana gelen parlamayı önlemek için cilt yağını alan mendiller veya cildinizin daha canlı durmasını sağlayacak bir allık, her durumda yanınızda olmalıdır.

Dudaklara odaklanıyor

Bakın, en bakımsız anınızda bile, örneğin şehirler arası bir yolculuktan sonra, dudaklarınıza uygun renkte ve çarpıcı bir ruj sürmek; bakımlı ve güzel görünmenize yardım edebilir. Mola yerinde ruj sürmek, beş dakikanızı almaz! Beyonce de aynı şekilde düşünüyor. Her durumda kullanabileceği ruju yanından ayırmadığını söyleyebiliriz.

Çılgın renkli rujların eğlenceli olduğunu kabul ediyoruz ama dikkat etmeniz gereken esas püf nokta şu: Rujunuzun sizi muhteşem göstermesi gerekiyor. Eğer kırmızı ruj sürecekseniz, Beyonce gibi mavi alt tonlu olmasına dikkat edin. Mavi alt tonlu rujlar dişlerinizi olduğundan daha beyaz gösterecektir. Eğer açık renkli bir ruj tercih ediyorsanız, aynı şekilde sıcak değil, soğuk tonlu olmasına özen gösterin.

Baking yapmıyor

Çünkü yüzünüz mutfak değil! Tüm “baking” sürecini atlıyor çünkü çok gereksiz buluyor. Pudrayı yüzünüzde bıraktığınız zaman, cildinizi ağırlaştıracak bir doku oluşuyor. Özellikle yanaklar ve göz çevresi donuklaşıyor ve kuruyor. Gerildiğini hissetmiyor musunuz? Beyonce, baking yerine makyajını sabitlemek için yarı saydam bir toz pudra tercih ediyor.

Nemlendiriyor, nemlendiriyor ve nemlendiriyor

Muhteşem bir performansın ortasında olsa bile makyajını nasıl sağlam tutuyor dersiniz? Nemlendirici kullanıyor. Yağsız bir nemlendirici, pudra ile aynı etkileri yaratabilir. Ayrıca makyajın parçalanmasını engeller ve rötuş yapılmasını kolaylaştırır. Özellikle yoğun iş temponuzun ortasında, makyaj tazeleyemeyecekseniz, nemlendirici bir krem imdadınıza yetişebilir. Makyaj öncesi nemlendirici ürün kullanın, gündüz ve gece bakım kreminizi sürmeyi asla ihmal etmeyin.

Vücudunda da yüz kremi kullanıyor

Yaşlanma karşıtı yüz kremini, cildine de uygulamayı tercih eden Beyonce, bu konuda aslında bir ilki gerçekleştiriyor. Çoğu kadın anti-aging ürününü sadece saç çizgisinden çenesine kadar uygular ancak Beyonce; boynunda, dekolte bölgesinde, ellerinde ve sırtında da yüz kremi kullanıyor.

Karalahana suyu içiyor

Güzel görünmek ancak sağlıklı bir cilt ile mümkündür. Cildinizi beslemek ve sağlık kazandırmak için karalahana suyu içebilirsiniz. Karalahana, K vitamini bakımından çok zengindir; kan dolaşımını artırır ve hücre gelişimine yardımcı olur. Makyajınızın cildinizde daha güzel durması için öncelikle cildinizin güzel durması gerekir.

Saçlarına bir bebek gibi bakıyor

Beyonce’nin güzellik uzmanı, doğal yağlar ve E vitamini ile hazırlanmış sıcak yağ karışımını saçlarına uyguladığını ve sıcak kalması için bone taktığını söylüyor. 12 yıl boyunca şarkıcıyla çalışan kuaför; sülfatsız şampuanlar kullandığını ve aslında Beyonce’nin cilt bakımı ile ilgili çok bilgili olduğunu belirtmiş.

Doğal kalmayı tercih ediyor

Takma kirpik kullanacak olsa bile, doğal kıllardan yapılan kirpik kullanıyor. Cilt alt tonuna uygun bir makyaj bazı ve allık tercih ediyor. Aslında Beyonce, güzelliğin doğallık olduğuna inananlardan! Yoğun makyaj yapması gerekse bile, cildini olduğundan daha farklı göstermeye çalışmıyor ve böylece milyonların beğenisini kazanıyor.

Eğer ağır makyaj yapmanız gerekiyorsa, siz de Beyonce gibi, kendi cildinizi tanıyarak ilerleyin.

• Bronz bir tende, açık renk göz altı kapatıcısı kullanmayın.
• Cildinizi olduğundan daha yağlı gösterecek bir fondöten tercih etmeyin.
• Çok maskara kullanmak yerine, kirpiklerinizi belirginleştirecek ve hedefe yönelik bir maskara tercih edin.
• Eğer bronzluk seviyorsanız, aşırıya kaçmayın ve turuncu olmayın.
• Düzenli cilt bakımı yapın, cildiniz daha canlı ve dinç görünecektir.
• Dişlerinizi beyaz gösteren rujlar tercih edin ve turuncuya kaçan ruj kullanacaksanız, mavi alt tonlu olmasına dikkat edin.

Beyonce’nin ten makyajı

• Anahtar alanları aydınlatın: Göz ve kaş altınıza, dudak üstünüze ve çenenize; cilt tonunuzdan daha hafif renkte bir sıvı kapatıcı sürün ve parmağınızla veya bir makyaj süngeri ile dağıtın.

• Noktaları vurgulayın: Yüksek noktaların ışığını doğal olarak vurgulamaya yardımcı olan bir aydınlatıcı kullanın. Üst elmacık kemikleri, kaş kemikleri, burun köprüsü, gözlerin iç köşeleri ve dudaklarınızın kalbe benzeyen noktasını; hafif renkli bir aydınlatıcı ile vurgulayın.

• Tanımlayın: Hafif kontür, ışıltıyı dengeler ve yüzünüze boyut verir. Yanaklarınızın kenarlarına, çene ve şakaklarınıza kontur uygulayın.

• Renklendirin: Allık cildinizi ısıtır. Bu nedenle yanaklarınızın gülümseyince elma gibi belirginleşen bölgelerine pembe veya şeftali renginde bir allık uygulayın. Ve işte bu kadar!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir