© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Bir mazoşisti fark etmenin 10 yolu

Bir mazoşisti fark etmenin 10 yolu

Çevrenizdeki birinin mazoşist eğilimlere sahip olup olmadığını nasıl anlarsınız?

1. ‘’hayır’’ diyemiyorsanız…

Birinin mazoşist olduğunu gösteren bir numaralı işaret, hayır diyememeleridir. “Hayır” bencil veya kabalık değildir. Radikal öz bakımın bir hareketidir. Bu da, kendinize gerçek ya da mecazi bir acı çektirmeden evet diyemediğinizi söylemenin bir yoludur. Evet mi yoksa hayır mı söyleyeceğinizden emin değilseniz, bekleyin ve derin bir nefes alın. Evet deme eğiliminiz, birisini mutlu etmek veya onay almak arzusundan mı geliyor? Motivasyonlarınızı kontrol edin ve kendinize nazik olmak için izin verin. Unutmayın, “Hayır” tam bir cümledir ve sonsuz şefkat ve hassasiyetle söylemek de her zaman mümkündür.

2. Kendini “iyi” hissettirmek konusunda takıntılı olurlar.

Sabah meditasyon pratikleri önemli. Her gün, hasta olduklarında bile, yoga yapmaya ya da egzersiz yapmaya kafayı takarlar. Doğum gününüz olsa bile, vegan diyetinizle ilgili kaçak yapmaya izin vermezler. Disiplin ve iyi niyetle ilgili yanlış birşey olmamasına rağmen, tuhaflıklarımız, sapmalarımız, zaferlerimiz ve hatalarımız bizi bu kadar güzel bir insan yapmaktadır. O nedenle derin bir nefes alıp rahatlayın.

3. İnsanları, hayvanları veya gezegeni kurtarmaya kalkışırlar.

Kurban, şahit ve failden oluşan sağlıksız bir psikolojik döngüde yer alırlar. Onları bu kalıptan çıkarmanın tek yolu, yalnızca devre dışı bırakmaktır.

Eğer sizi bir işe layık görmüyorlarsa, sonuçları iyi olmaz. Aşırı hayal kırıklığı yaratır.

4. Başkalarının vermeye çalıştığı nimetleri almakta direnirler.

Birçok kişi, özellikle de şifacı olan kişiler, çok fazla nimet akışının gerçekleşmesiyle rahatsız olma eğilimindedir. Bunu çevirebilmek için, aldığınız kaslara “bench press” uygulaması yapmanız gerekecek.

Biseps de olduğu gibi, alıştırdığınız kasların egzersiz yapması gerekir. Güzelliğe, aromaterapi yağlarına, taze çiçeğe ve bir senfoniyi her açıdan hayatınıza katın. Buna direnmek yerine bütün güzellikte egzersiz yapın. Hepimiz kutsamayı hak ediyoruz – siz de öyle yapın.

5. Odaya sakince girip, narsist ararlar.

Biliyorum biliyorum. Narsistler çok seksi, karizmatik, cazip ve baştan çıkarıcı olabilirler. Ama yine de o tuzağa derhal düşeni görürseniz, kesinlikle bir mazoşisttir.

6. Kendisi için direnme yolu olarak dik duramaz.

Bu nazik, merhametli ve rahat edici durumda bir sıkıntı olabilir. Kendinizi bir paspas haline getirmek için başka şeyler de yaparsınız. Yumuşak ve verimli olun, aynı zamanda şiddetli ve “kabına sığamayan’’ olmanın ritmini kaybetmeyin.

7. Mükemmeliyetçiliğe hayranlık duyarlar.

Hayat dağınık. Kusurlu olarak algılanma korkusu insanı yorabilir. Olsun, ruhuna kusurlu olması için izin ver. Denemek, vazgeçmek, zor yolu öğrenmek, yukarı çıkmak, aşağı inmek ve Ruhun Karanlık Geleceği ile mücadele etmek için alana ihtiyacın var.

8. Olumsuz duygular için kendilerini yargılarlar.

Bazen üzgün, kaybolmuş, hayal kırıklığına uğramış, korkmuş veya kızmış olmayı önlemenin bir yolu yoktur. Spiritüel bypass, yani enerjinizi değiştirerek veya düşüncelerinizi izleyerek duyguları gizleme hali, hep tekrarlanarak yaşanmış olabilir. Kısa vadede acı verici duyguları önlemenize yardımcı olabilir, ancak kendinizi baskı altına almak, mizahi ruhu parçalayan bir türdür. Hiçbir duyguyu “yanlış” olarak geri almaz veya değerlendirirken hissettiğiniz şeyleri hissetmemeye çalışamazsınız. Hiçbir şekilde direnmeyin. Rahatladığınızda, en acı duyguların ne kadar çabuk geçtiğine şaşıracaksınız.

9. Dram seni çekiyor!

Mazoşistler her anı dram olarak görür ve yaşarlar. Eğer bir dramın ortasında kalmak isteyenlerdenseniz, bunun nedenlerini araştırın. İçiniz mi inciniyor? Acı çekmek istemiyor musunuz? İçinizdeki duruluğu geliştiren insanlara ve durumlara öncelik vermek için kendinize izin verin.

10. Bir şey çok lezzetli ise, diğer yola koşarlar.

Hepimizin aşırı hoşgörülü hedakçılara dönüşmesi gerektiğini önermiyoruz, basit zevklere rahatlama yeteneği mazoşizmin bariz bir işaretidir. Hayatın aktığı zaman kendinizi sıkışmış buluyor musunuz? Hayatta iyi olan her şeyin acıyla birlikte olduğunu söyleyen bir hikayeniz var mı? Hikayeyi yeniden yazmanın zamanı geldi. Aşırı acılardan kendinize sonsuz nimet çıkarabilirsiniz. İlla bir durum güzel ve iyi hissettiriyor diye de acıya koşulmaz ki…

Bu listedeki bazı noktalar sizi tarif ediyorsa, kendinizi sirkeleyin. Sadece gözlerinizi kapatın ve kendinizi koşulsuz besleyen, rahatlatan, koruyan ve sevdiğiniz büyük sevgiyi ve huzuru size sarılır halde hayal edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir