Son zamanlarda kaliteli yaşam, sağlıklı bir ikili ilişki, pozitif düşünme konularında bir konuşma geçtiğinde hemen birisi Tantra’dan bahsediyor. Son dönemlerde diyorum, ama aslında Tantranın geçmişi çok eski çağlara, eski Çin öğretilerine dayanıyor. Peki, nedir bu Tantra? Tantra; erkek ve kadının cinsel ilişki halindeyken denizdeki dalgalar ve akıntılar gibi senkronize bir şekilde çekilip akması olarak tanımlanıyor. Tantra’ya göre olumlu, uyumlu ve doyurucu, tatmin edici bir seks hayatı ile tüm hastalıklardan, sorunlardan, mutsuzluktan korunmak mümkün.

Tantra, kişinin kendi değerli yaşamsal özelliklerini beslenmesine, korumasına, hastalıklardan uzaklaşmasına, uzun, konforlu ve ruhsal, bedensel anlamda ferah bir yaşam sürmesine uygun ortam sağlamayı amaçlıyor.

Bir tür seks öğrenim uygulaması olarak Tantra!

Biz insanlar aslında her ne kadar modernleşsek, plazalarda çalışıp, alışveriş merkezlerinde, lüks restoranlarda yaşamımızı geçirsek de temelde, özde ilk insanla aynı yaşamsal ihtiyaçlara sahibiz. Bunlar; yemek, içmek ve sevişmek! İşte bu ihtiyaçlarımızın biri ya da 3’ü yeterince karşılanmadığında mutlu olmak imkansız. Bunlar eksik olduğunda ne kadar para kazandığımızın, nasıl bir eve, arabaya sahip olduğumuzun, eşimizle ne kadar iyi anlaştığımızın, işte ne kadar para kazandığımızın neredeyse hiçbir önemi yok. Tantra’yı tanıdıktan, öğrendikten sonra her birinizde “dağılın beyler, yeni yaşam felsefemi buldum” şeklinde bir anlayış oluşacak.

Uzak Doğu’nun binlerce yıllık seks öğrenimi uygulaması: Tantra!

Günlük yaşam içindeki stres ortamı, kendimize ayırabildiğimiz çok kısıtlı zaman, kendi kendimizi dinleyebilme olanaklarımızın her geçen gün kaybolması bizi gerçek yaşamdan ve seksten uzaklaştırıyor. Kısıtlı mekanlarda, sınırlı bir zaman diliminde, kafamızın karmaşık duygular, fikirlerle kaplandığı bu hayatta orgazm ve ereksiyon problemleri artık çok sıradan hale geldi. İşte bu bakımdan bize sorunsuz ve aslında kusursuz bir cinsel yaşam olanağı sunan Tantra’ya saygı duyalım. Tantra felsefesi bize cinsellikle ilgili sorunlarımızı çözebilmeyi vaat ediyor.

Teknoloji çağında her şeyin çok mümkün, hiçbir şeyin de imkansız olduğunun hepimiz farkındayız. Dünyanın öbür ucundaki hiç tanımadığımız biriyle iletişim kurmak mümkünken, yanımızdaki konuşmak, anlaşabilmek imkansız hale geldi. Zira gelişen teknolojiyle birlikte bizler yalnızlaştık, yabancılaştık, eşimizle, sevdiğimizde konuşamaz olduk. Hal böyle olunca da bedenimize de aynı hızla yabancılaştık, onun isteklerini, arzularını göz ardı ettik. Bunun yerine cinsel tatmin sağlamak için, seks gücünü, süresini artırmak için bile haplara, ilaçlara başvurup seksi de rutine bağladık.

Fakat Tantra bize içimizdeki gizili cinsel gücü kullanma, yeni ve zevk süresini uzatan yöntemleri öğrenme, tatminsizliklerden kurtulma olanağı sunuyor.

Tantratik seks diye bir şey var!

Uzak Doğu temelli bu Tantra felsefesi, Amerikalılar ve Avrupalılar tarafından çok uzun yıllardır benimseniyor, kullanılıyor. Tantra’nın sunduğu mükemmel cinsel yaşamın sırrında cinsellik çok fazla önemseniyor ve kutsanıyor. Hemen hepimiz seksi çok iyi bildiğimize inanıyoruz, ancak çoğumuzun cinsel tatmin düzeyimiz çok da yüksek değil. Tantra öğretisinde bizim o “çok bildiğimiz” seks, çok farklı bir boyuta taşınıyor, kişinin içindeki pozitif enerjiyi kontrol edip onu sekste kullanmamıza yardım ediyor.

Klasik anlamda sekste amaç; cinsel heyecanın doruğuna ulaşmak ve en nihayetinde boşalmaktır. Oysaki Tantratik sekste amaç; cinsel heyecanın en doruğuna ulaşarak enerjimizi dışarı atmadan en uzun süreli seksin, en derin gevşemenin keyfini çıkarmaktır. Elbette burada kesinlikle tek taraflı değil, çift olarak alınan keyiften, bir bütün olmaktan bahsediyorum.

Savaşma, seviş!

Günümüzün iletişim şekli paralelinde, cinsellik şekli de adeta savaşır gibi. Seksten tek beklentimiz boşalabilmek olduğu için partnerimizin ne hissettiği çok da önem taşımıyor, biz boşalmaya çalışıyoruz. Tantratik sekste ise, kadın aynı cinsel ilişki içinde arka arkaya birkaç kez orgazm olurken erkek ise her defasında en uzun süre boşalmadan zevk alabiliyor. İşte bu da tantratik seksin bize sağladığı en önemli avantajdır.

Seks, bizim bir güç göstergemiz ya da anlık haz almak yolumuz değil, aksine yaşamımızın ayrılmaz bir parçasıdır. İşte bunun için seksi en doğru, en iyi şekilde yaşamaya, yaşatmaya odaklanmalıyız. Toplumumuzun cinsel tabularını, kendi ahlaki yapılarını bize dayatmaya çalışan bağnaz kişileri bir kenara bırakıp seksi gizli, saklı köşelerden çıkarıp hayatımızın tam da ortasına, hak ettiği yere koyabiliriz.

Tantratik seks nasıl yapılır?

Eğer bu anlattıklarım size de mantıklı ve değerli geldiyse, aklınıza, gönlünüze yattıysa, şimdi biraz da Tantratik seksin nasıl yapıldığından bahsedelim. Bu felsefede öncelikle ayakta duruyoruz, bacaklarımızı omuz genişliğinde açıyoruz ve derin bir nefes alıyoruz. Aldığınız bu nefesle tüm vücudunuz titresin, sonra bağdaş kurup oturun ve gözlerinizi kapatın. Bu sayede günlük yaşamın stresinden kurtulun, arının ve vücudunuzdaki cinsel noktaları düşünmeye başlayın. Yaşadığınız hazla birlikte kendinize dokunun.

Aynı anda arka arkaya nefes alıp verin. Gün boyu gerilen tüm kaslarınız gevşesin, bedeniniz rahatladıkça cinsel duyarlılığınız da artacak. Cinsel hazzınız ve iç huzurunuz hissedilir düzeye geldiğinde partnerinizle karşılıklı oturun.

Partnerinizle birbirinizin gözlerine bakın, nefes alıp verirken göğsünüzün nasıl da hareket ettiğini hissedin. Cinsel arzunuzun yavaş yavaş arttığını hissetmek için her nefes alışınızda üst bacak kaslarınızın gerildiğini, nefes verirken de gevşediğini hissedin.

Şimdi partnerinizle tensel temasa geçmende bakışlarınızla ona enerjinizi aktarmaya çalışın. Gözlerinin içine bakarak onu ne kadar çok arzuladığınızı gösterin.

Ardından tensel temasa geçebilirsiniz. Elinizle partnerinizin alnının ortasına, göğüslerinin arasına, boğazındaki çukura ve cinsel organına sırasıyla dokunun, hafif, yumuşak şekilde temas edin. İşte bu Tantra masajıdır. Tantra masajı ile vücudunuzda saklı kalan enerjiyi dışarı çıkarın, beyninizi, zihninizi berraklaştırın, hem kendi ruhunuzu hem de partnerinizi çok farklı bir dünyaya götürün. Seks sayesinde yaşamınızın daha yüksek tatminli, tam anlamıyla doyumlu hale gelmesi için önce bu tensel temasın işe yaraması gerekir.

Birbirlerine dokunarak, aynı anda nefes alıp vererek ortaya çıkarılan enerji hiç yaşanmamış deneyimleri olanaklı kılacaktır. Tantra masajı ile çiftler biribirlerine karşı hassaslaşır, çok daha duyarlı hale gelir. Aslında bu masajda tam olarak dokunmaktan öte, sadece parmakları vücudun zevk noktalarına yaklaştırmak ve aynı anda bakışlarla da dokunma hissini verebilmek önemlidir. Siz enerjinizi, partnerinize aktarın. Zira cinsel enerji aslında yaşam enerjisidir.

Cinsel enerjiniz sayesinde kendinizi mutlu hisseder, eşinizi mutlu eder, çocuklarınızı kucağınıza alabilir, sonsuza dek yaşayabilme imkanı bulursunuz. Bedeninizin gerçeğini seksle kavrayabilirseniz, evrenin, yaşamın gerçeğini de kavrayabilirsiniz.

Tantra masajını yaptınız, ardından partnerinizin kucağına oturun, birlikte nefes alın ve birlikte verin. Her nefes alışınızda onun bedenini tamamen hissedin, ona hakim olun. Nefes verdikten sonra ise öpüşmeye başlayın ve nefesinizi paylaşın. İşte bu andan sonra cinsel arzunun, zevkin doruklarında dolaşın.

Doğru nefes alın, birlikte nefes alın!

Tantra felsefesinde erkek enerjisi “shiva” ile kadın enerjisi “shakti” bir araya gelir ve çiftler en yüksek aydınlanma seviyesine kavuşur. Burada seks anahranız kesinlikle karşılıklı nefesleriniz. Nefesinizi; alma, tutma ve nefes verme olarak 3 aşama ile şekillendirin. Bu 3 aşama arasında doğru oranı kurun ve partnerinizle ahenk içinde nefes alın, nefesinizi tutun ve nefes verin. Bu nefeslerle birlikte orgazm enerjiniz cinsel organınızdan tüm vücudunuza yayılmalı, seksi tüm hücrelerinizde hissetmelisiniz.

Tantratik seksle uyarılma ve orgazmın doruklarına çıkın, zevkin derinliklerine dalın. Tantratik seks sayesinde yatak odasında bulduğunuz mutluluk tüm eve, tüm yaşamınıza sirayet etsin. Seksle vücudunuz rahatlar, zihniniz tüm endişelerden, stresten arınır, içinizdeki Tanrıça açığa çıkar. Tantratik sekste aldığınız doyum sadece seks esnasında yaşanıp sonrasında kaybolmaz, bunu bir rutin haline getirdiğinizde yediğiniz yemekten, sohbetlerinizden, işinizden, hatta yürüyüşünüzden bile haz almaya, doyum sağlamaya başlayabilirsiniz.

Klasik sevişme esnasında yine her şey çok güzeldir, ancak seks bittiğinde yorgunluk ve aşırı bir tükenmişlik hisseder ve çoğunlukla uykuya dalarsınız. Oysaki Tantratik seks size tam bir gevşeme ve yeniden canlanma, enerji dolma ortamı hazırlar. Bu felsefede seks; en az sevgi, şefkat, kutsallık, onur, saygı ve aidiyet duygusu kadar önemli ve özeldir. Seks aslında insan yaşamının tamamlayıcı bir parçasıdır. Sekste güç, iktidar, üstünlük değil, eşitlik ve birliktelikten haz alma, birlikte doyuma ulaşma vardır.