Cinsel enerji ve metabolizma birbiriyle bağlantılı şeylerdir. İlk bakışta yaşanan beklenmedik aşk, fiziksel olanı beğenerek duygusal şeyler yaşamayla ilişkilidir. Pek çoğumuz bu noktada kendimizi kopuk ve rahatsız hissederiz. Bunun nedeni genelde halsiz ve sersem hissetmekten kaynaklanır. Metabolizma genellikle kiloyu kontrol etme konusunda ön plana çıksa da yaşamı devam ettirmek, vücudun tempoya ayak uydurmasını sağlamak ve genel bir eşzamanlılık sağlamak için gerekli olan kimyasal bir süreçtir. Güçlü bir metabolizma, dolaşımı ve düzgün kan akışını destekler; bunların her ikisi de cinsel isteğinizi arttırmak ve kendinizi baştan çıkarıcı hissetmeniz için çok önemlidir.

Baştan çıkarıcılığın yalnızca romantizm için geçerli olduğunu düşünüyorsanız bir daha düşünün. Erotik olan yalnızca ne yaptığımızla ilgili değildir, aynı zamanda o şeyi yaparken ne kadar etkili ve eksiksiz hissettiğimizle de ilgilidir. Şu daveti kabul ettiğimiz sürece hayattaki her şey baştan çıkarıcı ve zevkli bir deneyim olabilir: işleri yavaştan almak, anda olmak ve erotik olana yönelmek. Hızlı hareket eden bir metabolizma ile yavaş ve şehvetli bir ruh halinin yarattığı kutupluluk, zevk için hazırlanmış bir gerilim meydana getirir.

Kendi bedensel keşfinizi başlatmanın günde üç kez gerçekleştirdiğimiz ve beş duyumuzu da kullandığımız yeme eyleminden daha iyi bir yolu var mı?

Aşağıdaki tarifi uygulayın, onu besleyici bir eylem olarak düşünün ve yiyip içtiğiniz her şeyin tadını çıkarın. Yiyecek ve içeceklerin aromalarını, dokularını fark edin ve bilinçsizce yemek yerine dilinizde bir süre durmalarına izin verin. Tariflerde yer alan malzemeler, bitki alanındaki kadim bilgelikler ile bunların fiziksel bedendeki kan akışını, enerjiyi ve pranayı destekleme kapasiteleri bakımından dikkatli bir şekilde seçildi. Afiyet olsun.

Kakaolu Sütlü Kahve

Kahvenin libidoyu arttırıcı gücü olup olmadığı tartışılmakla birlikte kahvenin sizin için vazgeçilmez bir şey olup olmadığını anlamak için vücudunuzu dinlemeniz gerekir. İçeceğiniz içerisinde kahve kullanmayacaksanız karahindiba-damiana demlemeniz gerekecek. Damiana, tarihi Aztekler ve Mayalara kadar uzanan ve afrodizyak olarak kullanılan bir bitkidir. Bu bitkinin dolaşımı ve üreme organlarındaki duyarlılığı arttırarak cinsel isteği desteklediği bilinmektedir. Bir diğer malzeme olan karahindiba ise aşırı östrojen ile metabolik atığı etkili bir şekilde ortadan kaldırmaya yardımcı detoks özelliğiyle bilinen bir çiçektir. Bu tarife bitkisel süt ekleyeceksiniz ve bu sayede vücudunuzun susuzluğunu gideren bir içecek elde edeceksiniz. Vücudumuzun yeterli suyu alması, gençliğimizi ve iç zenginliğimizi korumamız için önemlidir. İçeceğe koyacağınız kakao ise aşk hormonu PEA’yı destekleyecek. İçeceğin üzerine serpeceğiniz arı poleni ise uyarılmayı tetikleyen çinko minerali ile doludur.

Soğuk kahve tarifi için malzemeler:

  • Yarım fincan bitkisel süt
  • Yarım fincan organik kahve ya da karahindiba-damiana çayı (aşağıda tarifini bulabilirsiniz)
  • 1 adet çekirdeksiz hurma
  • 1-2 yemek kaşığı kakao
  • 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
  • Yarım çay kaşığı kakule
  • 1 çay kaşığı gül tozu
  • Üzeri için arı poleni

Blenderda sütü, seçiminize göre kahveyi ya da çayı, hurmayı, kakaoyu, gül tozunu, hindistancevizi yağını ve kakuleyi bir araya getirin. Karışım köpüklü hale gelene kadar yüksek ayarda karıştırın. Sonrasında bir bardağa dökün ve üzerine arı poleni serpiştirin.

Karahindiba-damiana çayı için malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı karahindiba kökü
  • 2 çay kaşığı damiana

Çayınızı hazırlamak için tüm malzemeleri 500 ml’lik bir kavanoza koyun ve ağız çizgisine kadar sıcak suyla doldurun. Çayınızı en az 1 saat ya da bir gece bekletin. Son olarak çayı süzün ve dilediğiniz gibi kullanın.