© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Boyamadan evinizi yenilemenin yolları

Boyamadan evinizi yenilemenin yolları

Image Bu yazıyı 1 dakika 40 saniyede okuyabilirsiniz.


Özellikle kiralık evlerde oturanların en büyük dertlerinden birisi, ev sahibinden izin almadan evde geniş düzenlemeler yapmanın imkansız olmasıdır ve bazı ev sahipleri evin duvarlarının rengine bile karışmaktan kaçınmazlar. Bunun yanında kendi evinin sahibi olanlar ise her zaman badana boya işlerine vakit ayıramaz veya bütün evi bunun için toparlamaktan çekinirler. O halde evi yenilemek ve güzel gösterebilmek için boya yapmadan da neler yapılabileceğine kısaca bir göz atmak gerekir.

Unutmayın ki evinizin duvarları illa ki boyaya gerek duymuyor olabilir ve istediğiniz değişiklikleri bütün duvarları boyamadan da elde etme imkanınız olabilir. Bu nedenle alternatifleri sizler için değerlendirdik.

Duvar Kağıtlarını Deneyin

Duvar kağıdı teknolojisi son dönemlerde oldukça gelişti ve eskiden duvar kağıtlarını bir kere yapıştırdıktan sonra çıkartmak pek mümkün değildi. Ancak son teknoloji duvar kağıtları genelde kolayca sökülebilir ve iz bırakmaz halde oluyorlar. Odalara kendi dokunuşunuzu katabilmek için bu kolay takılır ve sökülür duvar kağıtlarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Sanat Eserlerini Kullanın

Duvarlar bomboş oldukları zaman genelde ev de biraz boş görünür ve bu açığı çeşitli sanat eserleri ve tablolar ile kapatabilirsiniz. Ancak rastgele sırf duvarlar dolsun diyerek çeşitli tablo ve ürünleri satın almak yerine, gerçekten sizi ifade ettiğini düşündüğünüz eserleri değerlendirmeniz çok daha doğru olacaktır.

Galerinizi Oluşturun

Evin her yanında çeşitli tabloları ve fotoğraf gibi eserleri dağıtmak yerine bir bölümünü galeri gibi kullanmanız da mümkün. Özellikle pek çok farklı tabloyu bir araya getirme deneyimi oldukça zorludur ve bu düzenleme sizi bir süre oyalayacaktır. Misafirleriniz de galeriye sahip evinizi oldukça beğeneceklerdir.

Ancak duvarları donatırken tüm eserleri asmayabilirsiniz çünkü bazen her duvarı doldurmak pek mantıklı olmaz. Özellikle masalara konulabilecek ufak eserleri masada veya kitaplıkların içinde de değerlendirebilirsiniz.

Perdeler Ekleyin

Drape perdeler evin çeşitli yerlerinde kullanılabiliyorlar ve onların bu kullanımı güzel bir görünüm sağlayabiliyor. Hem pencerelerin kenarlarında hem de odaların kapılarında kullanabileceğiniz bu renkli veya dokulu perdeler, evinize daha derin bir görünüm katacaklardır.

Kitaplıklar Koyun

Özellikle duvara monte edilen kitaplık rafları eve oldukça derin bir görünüm katarlar ve ayrıca sahip olduğunuz kitapları sergilemeniz için de geniş imkanlar sunarlar. Pek çok kişi ufak bibloları ve sanat eserlerini de kitaplıklarında sergilemeyi tercih etmektedir. Bu kitaplıklar hem bir depolama alanı görevi üstleneceklerdir hem de görsel olarak güzel görüneceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir