Kedilerimiz ve köpeklerimiz adeta çocuklarımız gibidir. Onlarla yaşadığımız hayatı kolaylaştırmak ve bir yandan da onların da rahat etmesini sağlamak için üretilmiş olan bazı aksesuarları şimdiye kadar keşfedememiş olabilirsiniz. Kedi ve köpeklerinizle hem ev hayatınızı hem de dışarı hayatınızı kolaylaştıracak 10 ürüne bu yazıda göz atabilirsiniz.

  1. Oto çantası

Sizinle birlikte yolculuğa çıktığında küçük dostunuzun güvende olduğundan emin olmak istiyorsanız, kedi ve köpekler için tasarlanmış olan bu oto çantasına bakabilirsiniz. Normalde evcil hayvanları taşıma çantasında tutmak mümkün olsa da oto çantası sayesinde küçük dostunuza hareket özgürlüğü kazandırabilirsiniz. Ankaflex Exp Evcil Hayvan Oto Çantası, kedinizi ya da köpeğinizi taşırken koltukların tüy olmaması ve evcil dostunuzun güvenli bir şekilde seyahat etmesi için tasarlanmıştır. Su geçirmez kumaşa sahip bu çantayı koltuk başlarına sabitleyerek kolayca kullanabilirsiniz.

  1. Koltuk örtüsü

Köpeğiniz büyük boyutlardaysa oto çantası seyahatlerinizde yeterli olmayabilir. Koltuk örtüsü ile köpeğinizin arka koltuğa yayılmasını ve bunu yaparken koltukların temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Ankaflex Araç İçi Pratik Koltuk Örtüsü, sıvı geçirmez kumaştan imal edilmiştir ve kolayca temizlenebilir. Üründe bulunan iki adet kemer sayesinde örtüyü koltuk başlarına sabitleyebilir ve yolculuk boyunca küçük dostunuzun konforlu olmasını sağlarken arabanızı temiz tutabilirsiniz.

 

  1. Elekli kedi tuvalet önü paspası

Kedinizin tuvaleti kapalı dahi olsa ortalığa çok fazla kum saçtığını görebilirsiniz. Elekli tuvalet önü paspasları ile kedinizin dışarı attığı kumları hapsedebilir ve bu sayede ortalığın kirlenmesini engelleyebilirsiniz. Mia Pet Elekli Kedi Tuvalet Önü Paspası, 90 x 59 cm ölçüleriyle kedinizin tuvaletinin çıkışını kaplamakta yeterli olacaktır. Elekli olması sayesinde kedinizin dışarı attığı ya da ayağında kalan kumları tutmakta başarılı olan paspasın büyük boyutu sayesinde artık evin içine dağılan kumlardan şikayetçi olmayacaksınız.

 

  1. Mama saklama kutusu

Mamayı kendi poşetinde saklamak istemiyor ve evcil dostunuzun kabına koyarken işiniz kolaylaşsın istiyorsanız, mama saklama kutusu tam size göre. Mama saklama kutuları genelde büyük miktarda mama muhafaza eder ve hava almaması sayesinde mamaların taze kalmasını sağlar. Evinizin Atölyesi Köpek Mama Saklama Kabı’nı hem kedinizin hem de köpeğinizin mamasını saklamak için kullanabilirsiniz. Küçük dostunuzun kuru mamasını hava almadan güvenle saklayabileceğiniz bu kap ile mamaların taze kaldığını görecek ve başka kaplara kolayca aktarabileceksiniz.

 

  1. Kedi-köpek tarağı

Özellikle çok tüy döken veya uzun tüylü kedi-köpeğiniz varsa düzenli olarak tarayarak hem evin daha az kirlenmesini hem de küçük dostunuzun daha rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Kedi ya da köpeğinizi düzenli olarak taradığınızda daha az tüy döküldüğünü ve tüylerinin daha güzel olduğunu fark edeceksiniz. Furminator New Long Hair Uzun Tüylü Kediler İçin Tüy Tarağı, kedinizin eski ve cansız tüylerinin taranarak toplanmasını sağlar. Bunun yanı sıra kedinizde doğal yağ oluşumunu destekleyerek tüylerinin daha parlak ve sağlıklı hale gelmesini destekler. Bu model uzun tüylü kediler için üretilmiş olmakla birlikte kısa tüylü kediniz ya da köpeğiniz için tarağın diğer modellerini tercih edebilirsiniz.

  1. Ev güvenlik kamerası

Evde olmadığınızda küçük dostlarınızın ne yaptığını görmek için ev güvenlik kamerası kullanabilirsiniz. Bu kameralar genelde çift yönlü mikrofona sahip olduğu için isterseniz evde olmadığınız zamanlarda küçük dostunuzla konuşabilirsiniz. TP-Link Tapo C200 Full HD 1080p Gece Görüşlü 128GB Micro SD Destekli Wi-Fi Kamera, kedinizi ve köpeğinizi geceleri dahi kızılötesi gece görüşü ile takip etmenizi sağlar. 1080p çözünürlüğü sayesinde her ayrıntıyı net bir şekilde yakalayabileceğiniz bu kamerayı ücretsiz uygulaması ile kolayca kullanabilirsiniz.

 

  1. Tüy toplayıcı rulo

Tüy toplayıcı ruloları hepimiz kıyafetlerimiz ve eşyalarımız üzerinde kullanmışızdır. Yapışkanlı tüy toplayıcıların kağıtlarını her seferinde çıkarmak gerektiği için bu rulolar zamanla iyice maliyetli hale gelebiliyor. Bu durumda hazneli tüy toplama aletlerini kullanabilirsiniz. Hazneli Tüy Toplama Aleti’ni eşyaların üzerinde ileri-geri hareket ettirerek koltuk gibi yüzeylerin üzerindeki kedi-köpek tüylerini toplayabilirsiniz. İç hazneye toplanan tüyleri haznenin kapağını açarak kolayca boşaltabilir ve bu sayede ürünü istediğiniz yerde tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

  1. Kedi suluğu

Kedilere su içirmek köpeklere içirmek kadar kolay değil. Bu nedenle küçük dostlarımız yeteri kadar su içmeyip böbrek hastalıkları gibi çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyor. Kediler akan suyu içmeyi daha fazla sevdiği için ona kedi suluğu alarak su içmesini teşvik edebilirsiniz. Catit® 2.0 Flower Fountain Çiçekli Filtreli Su Kabı, suyu kediniz için sürekli filtreler ve kedinizin daha fazla su içmesini sağlar. Filtre kartuşları ile sudaki kirliliği ve kötü kokuları da gidermeye yardımcı olan bu ürün ile kedinizin sağlığını destekleyebilirsiniz.

 

  1. Robot süpürge

Kediniz ya da köpeğiniz varsa yerdeki tüylerden ve kumlardan sıkılmış olabilirsiniz. Sürekli süpürge yapmaya vakit bulamıyor ancak eviniz temiz kalsın istiyorsanız, robot süpürgelerin oldukça kullanışlı olduğunu göreceksiniz. En çok tercih edilen robot süpürgelerin başında gelen Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro+ evinizi yüksek emiş gücü ile anında temizler. Filtreleri sayesinde hassas temizlik sağlayan robot süpürge ile zeminlerinizde ıslak temizlik de yapabilirsiniz.

 

  1. Durulanmayan kedi şampuanı

Kediniz dışarı çıkıyor ve kirli yerlere yatmayı seviyorsa eve geldiğinde onu temizlemek isteyebilirsiniz. Ancak kedilerin çoğu sudan hoşlanmadığı için kedinizi şampuanlamanız kolay olmayabilir. Bu durumda durulanmaya kedi şampuanlarına bakabilirsiniz. Animology Glamour Puss Durulanmayan Kedi Şampuanı kedinizin tüylerindeki kiri ve kokuyu gidermeye yardımcı olur. Sprey formunda olması ile kedinizi hızlı bir şekilde temizleyebileceğiniz bu kedi şampuanı kedinizin cildinin pH ile uyumlu olduğu için cildinin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.