Herkese merhaba! Uzun bir yolculuk yaptık ve Ardahan’a geldik. Çıldır Gölü’nün üzerinde, hayalini kurduğum bir şeyi gerçekleştirmeye, kızaklarla gezmeye geldim.

Türkiye’nin dört bir yanı ayrı güzel ama burada hayatımın en güzel deneyimlerinden birini yaşadığımı söyleyebilirim. Donmuş bir gölün üzerinde, atların çektiği bir kızakta gezdim. Daha sonra, çok salaş, kütük bir evde sazan balığı yedim. Yürüyerek Şeytan Kalesi’ne kadar gittim.

Boğatepe Köyü’ne geldim. Samimi bir aile evinde; sobanın üzerinde kızaran ekmekler, ev reçelleri, Kars balı, lezzetli peynirler ve börekler eşliğinde lezzetli bir akşam yemeği yedim. Ardından Boğatepe Peynir Müzesi’ni gezdim.

Boğatepe’de çıkan ürünlerden almaya geldim. Göbek kaşar, süt tereyağı, sade yağ, eski kaşar, Gravyer peyniri, Kars çiçek balı ile ilgili bilgileri dinledim. Burası; yerlisiyle, tarımıyla, üretimiyle, kültürüyle bambaşka bir dünya. Detayları ve Boğatepe’de yaşadıklarımı merak ediyorsanız, vlog’umu izleyebilirsiniz. Üçüncü vlog da yolda! Sevgiyle kalın, hoşça kalın…