© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Çocukla Tatili Eğlenceli Hale Getirecek İpuçları

Çocukla Tatili Eğlenceli Hale Getirecek İpuçları

Tatilinizi çocuğunuzla geçirmeyi gözünüzde büyütmeyin. Tabii ki çocuk büyük bir sorumluluk fakat dünyanın en güzel duygusu 🙂 Ben tatile çıkmadan önce her şeyi göz önünde bulunduruyorum. Çocukların cildi elbette bizimkinden daha hassas öncelikle çocuğunuzun cildine hangi kremi kullanmalısınız bunu seçmelisiniz. Bu gerçekten büyük bir sorumluluk çünkü alerjik reaksiyonlar baş gösterdiğinde çocuğunuzun üzüntüsü ve sıkıntısı size de olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu nedenle biz tatile çıkmadan mutlaka CanCan’ın tenine uygun bir güneş koruyucuyu yanımızda bulunduruyoruz. Böylelikle o keyifli, ben keyifli!

 

Diğer bir konu ise kendimizi de korumak! Unutmayın tatile kafanızı dinlemek, güzel birkaç gün geçirmek için çıkıyorsunuz. Güneşin zararlı ışınları altında kalıp bronzlaşmak için kendinize eziyet etmeyin. Uzmanlar ten rengi ne olursa olsun, güneş koruyucu kullanılması gerektiğini ve öğlen sıcağında güneşe çıkılmamasını öneriyor. Bu nedenle ben kendim içinde tenime uygun bulduğum bir güneş yağını mutlaka yanımda bulunduruyorum. Tabii hem çocuğunuz hem kendiniz içinde güneş sonrası nemlendiriciler kullanmayı unutmayın.

 

Araba yolculuğunun çocuklar için zor bir zaman olduğunu biliyoruz. Araba da sıkılabiliyorlar, mideleri bulanabiliyor veya farklı sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bense bunu eğlenceli bir hale getirerek aşıyorum. Örneğin eğlenceli müzikler, farklı hikayeler anlatarak. Hatta Can ile oynadığımız bir oyun var! Tekerlek oyunu, uzun yollarda çok fazla araba bulunmadığı için Can ile yoldaki arabaların tekerlek sayılarını topluyoruz. Yani bir nevi 4 ve katlarını öğrenmiş oluyoruz. Bu hem onun için hem de benim için rahat bir yolculuk sürmemizi sağlayan bir oyun. Siz de böyle oyunlar türeterek eğlenceli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

 

Son konumuz ise beslenme! Beslenme için tatilde ipin ucu kaçabiliyor. Abur cuburlar baş gösteriyor ve çocuğun dengesi bir anda sarsılıyor, bu nedenle iyi bir planlama yapmak, gideceğiniz otelde veya kalacağınız yerde neler bulunuyor ona göre sağlıklı alternatifler üretmek önemli. Biz evde kaldığımız için ben yine yemekleri kendim hazırlıyorum. Hatta Can ile mutfakta birlikte vakit geçirmek hem onun için hem de benim için iyi bir aktivite

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir