Yılbaşı gecesini ailenizle evde geçirecekseniz, gecenizi eğlenceli hale getirecek aktiviteler düşünüyor olabilirisiniz. Yılbaşı gecesi yapılabileceğiniz şeylerden bir tanesi film ve dizi izlemek olabilir.

Özellikle de çocuklarla geçirilecek bir yılbaşı gecesinde yılbaşı konulu animasyonları izlemek gecenizi eğlenceli kılacak aktivitelerden bir tanesi olacaktır. Yılbaşı gecesi çocuklarınızla birlikte eğlenceli saatler geçirmek istiyorsanız, sizleri için seçtiğimiz en eğlenceli 10 yılbaşı temalı animasyona aşağıda göz atabilirsiniz.

1. The Polar Express (IMDb puanı: 6,6)

Hareket yakalama teknolojisinin kullandığı bu filmin başrolünde Tom Hanks yer alıyor. Amerikalı yazar Chris Van Allsburg’ün kitabından uyarlanan bu filmde Noel Baba’nın varlığından şüphe duyan küçük bir çocuğun hikayesine tanık oluyoruz. Çocuk, sihirli bir trene binip Kuzey Kutbu’nu keşfe çıkarken siz de çocuklarınıza bu keyifli hikayeye tanık olabilirsiniz.

2. The Nightmare Before Christmas (IMDb puanı: 8)

Çocuklarınızla birlikte yılbaşı gecesi daha farklı türde bir hikayeye tanık olmak isterseniz, Tim Burton’ın stop motion tekniğiyle yapmış olduğu bu filme şans verebilirsiniz. Müzikal-animasyon türündeki bu filmde Balkabağı Kral Jack Skellington’ın kentinde geçen heyecan verici olaylara tanık olacaksınız. Skellington’ın yılbaşı maceralarını konu alan bu filmi özellikle küçük yaşlarda olmayan çocuklarınızla birlikte keyifle izleyebilirsiniz.

3. The Grinch (IMDb puanı: 6,4)

Bu filmde Grinch, Who köyünde yapılan Noel kutlamalarını sevmez ve bu nedenle kutlamaların önüne geçmek ister. Bunu ise Noel Baba’nın kılığına girerek yapmayı dener. Ancak köyde tanıştığı küçük bir kız sayesinde huysuz Grinch’in fikri değişir. İyiliğin gücünü anlatan bu yılbaşı filmi ile çocuğunuzla birlikte eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

4. The Snowy Day (IMDb puanı: 7,6)

Ezra Jack Keats’in ödüllü kitabından uyarlanan bu 38 dakikalı kısa filmde Peter isimli bir çocuğun Noel gecesi macerası anlatılıyor. Peter, kışın ilk karının yağdığı güne uyanır ve kırmızı kar kıyafetlerini giyerek büyük annesinin evinin yolunu tutar.  Peter’ın bu yoldaki maceralarını çocuğunuzla birlikte keyifle izleyebilirsiniz.

5. Santa’s Apprentice (IMDb puanı: 6,4)

Emekli olmak istemeyen, ancak kurallar gereği emekli olması gereken Noel Baba’nın yerine geçmesi için çırak yetiştirmesi gerekir. Milyonlarca çocuk içerisinden seçilen Nicholas son derece saf bir kalbe sahiptir. Kuzey Kutbu’na getirilen Nicholas burada oyuncak yapmayı öğrenir. Ancak film ilerledikçe işler karışmaya başlayacaktır. Fransız yapımı bu yılbaşı filminden özellikle çocuklar büyük keyif alacaktır.

6. A Christmas Carol 2009 (IMDb puanı: 6,8)

Charles Dickens’ın meşhur kitabı Bir Yılbaşı Şarkısı’ndan uyarlanan pek çok uyarlamadan biri olan 2009 yağımı bu filmde Scrooge ve ona uğrayan Noel ruhları yer alıyor. Hareket yakalama teknolojisinin kullanıldığı bu filmde Jim Carrey aynı anda birden fazla rolde yer alıyor.

7. Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year (IMDb puanı: 6,7)

Bu filmde aslında iki Winnie the Pooh filmi yer alıyor:  Winnie the Pooh and Christmas Too ve Happy Pooh Year. Filmde Winnie the Pooh, Noel akşamı yılbaşı ağacını süslemekte zorluk çeker. Bu arada Piglet gelir ve Winnie, onun hediyesini saklamaya çalışır. Çizgi filmdeki diğer kahramanlar olan Rabbit, Tigger ve Eeyore’un da bir araya geldiği filmde kahramanlarımızı farklı maceralar beklemektedir.

8. Mickey’s Once Upon a Christmas (IMDb puanı: 7,1)

Üç parçadan oluşan bu yılbaşı temalı animasyonda Mickey, Minnie, Goofy, Donald Duck ve hatta diğer pek çok Disney karakteri yer alıyor. Üç hikayenin ilkinde başrol olarak Donald Duck, ikincisinde Goofy ve üçüncüsünde ise Mickey ile Minnie yer alıyor. Klasik yılbaşı temalarından biri olan bencil olmama fikrini işleyen üç hikaye ile çocuklarınızla birlikte eğlenceli saatler geçireceksiniz.

9. Arthur Christmas (IMDb puanı: 7,1)

Noel Baba’nın oğlu Arthur yanlışlıkla küçük bir kıza başka bir hediye verir. Arthur’un küçük kızın hediyesini değiştirmek için iki saatten az bir zamanı vardır. Bunun için büyükbabasıyla maceraya atılan Arthur, hediyeyi zamanında değiştirmeyi becerebilecek midir?

10. Angela’s Christmas (IMDb puanı: 7,1)

Yılbaşı gecesine uygun birden fazla animasyon film izleyecekseniz, kısa filmlere göz atabilirsiniz. 1910’lu yıllarda İrlanda’da geçen bu hikaye, İrlanda asıllı Amerikan yazar Frank McCourt’un bir çocuk kitabına dayanıyor. Ailenin gücü ve küçük bir çocuğun masum isteklerinin yer aldığı bu kalpleri ısıtan hikaye ile yılbaşı akşamınızı sıcacık geçirebileceksiniz.