Yeşil renkli bir mutfak denilince genelde bunu hayal etmek bizi zorlar çünkü mutfakların genelde beyaz, gri, siyah veya ahşap rengi olmasına hayli alışkınız. Halbuki yeşil renk mutfağınıza bambaşka bir görünüm katabilir ve yemeklerinizi çok daha keyifli bir şekilde yapmanıza olanak tanıyabilir.

Yeşili Kullanın

Mutfağınız yeşil olmadan da yeşili değerlendirebilirsiniz. Mutfakta yeşil bitkiler olabilir, sofra örtünüz yeşil olabilir veya çeşitli noktalarda yeşil renkli süslemeler kullanabilirsiniz.

Yeşil Dolaplar

Açık yeşil bir renk mutfağınızın çok taze görünmesine yardımcı olacaktır ve duvarlar da beyaz olursa güzel bir kontrast ortaya çıkacaktır.

Fıstık Yeşili

Fıstık yeşili dolaplar ve mermer tezgahlar güzel bir görünüm sağlayacaklardır. Ayrıca duvardaki kareler de yeşilin daha fazla tonunu elde etmenizi sağlayacaklardır.

Arsenik Yeşili

Bu yeşil tonu biraz garip ve bunu kabul ediyoruz ancak dolap ve diğer eşyalarınızın tarzı buna uyacaksa değerlendirmemeniz için hiç bir sebep yok.

Pamuk Yeşili

Kareli pamuk kumaş gibi görünen yeşil tavan mutfağa kişilik ive klasik bir görünüm katıyor. Ayrıca çok yüksek tavanı olan evlerde tavanın biraz daha odaya sıcaklık vermesini sağlıyor. Ortadaki ikinci tezgah ise diğer yeşile kontrast oluşturacak bir şekilde renklendirilmiş.

Kahvaltı Odası Yeşiliş

Solgun yeşil uyumlu bir şekilde mutfak ve yemek kısmını birleştiriyor ve fayans olarak kullanılan tuğla görünümlü yeşil malzemeler de otantik bir görünüm katıyorlar.

Yeşilin İki Tonu

Bazen aynı rengin farklı tonlarını kullanmak, görünüme iyi gelebilir. Masa açık yeşil renkteyken tezgahın derin, zengin bir yeşil tonu mevcut.

Sarmaşık Yeşili

Ufak bir mutfağı bir mücevher kutusuna dönüştürmek için yeşili kullanabilirsiniz. Ahşap tezgahlar ve pirinç detaylar ile bu mutfak oldukça derinlikli görünüyor.

Plaj Evi Yeşili

Dolapların dışlarını beyaza, içlerini yeşile boyayarak kontrast elde edebilirsiniz. Bu turkuaz renk plaj ve yazlık evler için güzel birer seçenek olacaktır.

Bambu Yaprağı Yeşili

Biraz yoğun bir yeşil ve bunun yanında güzel bir cila, bu küçük mutfağı hayli sempatik bir hale getirmiş.

Parlak Yeşil

Parlak, paslanmaz çelik, siyah mermer ve ışığı yansıtan güzel bir yeşik dolap serisi, mutfağı daha büyük gösteriyor.

Çim Yeşili

Çim yeşili duvarlar ortadaki adacığı daha güzel gösteriyor ve yeşil mutfak eşyaları da bu görünümü tamamlıyor.

Ördek Yeşili

Fransız etkili bu mutfakta ördek yeşili dolaplar bulunuyor ve ayrıca eskitme yapılmış.

Yaşlı Yeşil

Bu mutfaktaki dolaplar yeniler ancak eski görünmeleri için eskitme işlemi uygulanmış.