Egzersiz sadece kas yapmanızı ve incelmenizi sağlamaz, aynı zamanda cinselliği de daha hareketli hale getirir. Aşağıdaki hareketlerin bir kaçını veya hepsini bir sonraki egzersiz rutininize katmak daha yoğun orgazmlar yaşamanıza yardımcı olacak ve kegel egzersizi yapmanıza da gerek yok.

Yana Lunge

Lunge hareketli esnekliği arttırır ve böylece partnerinizin G noktanızı bulması her pozisyonda daha kolay olur.

Hareketi yapmak için ayaklarınız omuz genişliğinin iki katı kadar açık şekilde ayakta durun, yüzünüz doğrudan ileri baksın. Bel kısmından hafifçe bükülün ve ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin. Kalçanızı geriye iterken ağırlığınızı sağ bacağınıza verin, ardından kalçanızı indirerek bedeninizi alçaltın, sağ dizinizi de biraz bükün. Alttaki sağ bacağınız yere neredeyse paralel olmalı. Sol ayağınız ise yerde düz durmalı. Duraksama yapmadan hareketi tersine çevirin ve kendinizi dik konuma getirin. Sonrasında sol tarafa doğru tekrar edin. Her bir tarafa 10-20 tekrar yapın. İleri ve geri dönüşümlü şekilde yapın.

Ayakta Kalça İttirme

Adından da belli olduğu üzere ittirme ne kadar güçlü olursa orgazm da o kadar iyi olur.

Hareketi yapmak için bir ayağınızı ileri atarak iki ayağınızın biraz mesafeli olmasını sağlayın. Ayak parmaklarınız ileri baksın ve dizleriniz hafif bükülü olsun. Sonrasında pelvisi kalçada hafif bir esneme hissedene kadar arkaya ittirin. Bu ittirme belli belirsiz olmalı, abartmayın. Bacakların iç kısımlarında bulunan kalça bağlarını esnetmek için çok az efor gerekir. Esnemeyi 30 saniye boyunca sürdürün ve sonra bacak pozisyonlarını tersine çevirip tekrar edin.

Hinge

Belinizi doğru şekilde nasıl bükeceğinizi öğrenmek, partnerinizin klitorisinizi uyarmasını daha kolay hale getirir.

Hareketi yapmak için ellerinizi yanınıza koyun ve yere diz çökün. Arkaya doğru oturmayın, ağırlığınızı topuklara verin. Omzunuz dik olmalı ve dizleriniz 90 derece bükülü olmalı. Başınızı ve omurganızı kalçanızla hizalı tutun ve sonra bir kaç santimetre kadar arkaya yaslanın. 3 saniye durun ve sonra başlangıç pozisyonuna dönün. 5-10 tekrar yapın.

Kalça Köprüsü

Bu kalça kaldırma hareketi pelvik kasların uyarılmasını hedefler.

Hareketi yapmak için yere yatın, kollar yanınızda olsunlar, dizler bükülü olsunlar, topuklar ise yerde dursunlar. Dizler, kalça ve omuzlar düz çizgi olana kadar kalçanızı yerden kaldırın. 20 tekrar yapın.

Bel Üstü Yatma

Bel kaslarında çok hassas sinir uçları vardır ve bu nedenle bu bölgeyi güçlendirmek tatmini arttıracaktır.

Hareketi yapmak için bacaklarınız bükülü, ayaklarınız yerde düz olacak ve kollarınız yanda olacak şekilde sırtüstü yatın. Dizlerinizi göğsünüze doğru çekin ve bacaklarınızı dizlerin altından hafifçe tutun. İki dizinizi de göğsünüze doğru rahat olabildiğiniz kadar çekin ve beliniz bu sırada hep yere basıyor olsun. Esnemeyi 2-3 saniye sürdürün ve sonra bacağınızı alçaltın. Esnemeyi 10 tekrar şeklinde yapın.

Tırtıl

 

Bu hareket tüm bedeninizi gevşetecek ve bu nedenle her yerde iyi hissettiren karıncalanmalar olacak.

Hareketi yapmak için ayaklarınız düz, kalça genişliğinde açık olacak şekilde ayakta durun. Belden bükülün ve ellerinizi yere koyun. Bacakları düz tutarken ellerinizi ileri doğru yürütün ve bu sırada karın ve bel bölgesi kasılı olsun. Sonrasında ayaklarınızla küçük adımlar atarak tekrar ilk konuma gelin. Altı tekrar yapın.

Plie

Güçlü vajinal kaslar orgazm şansını arttırırlar ve neyse ki bu hareket tam da bunu sağlıyor.

Hareketi yapmak için ayaklarınız omuz genişliğinden daha geniş olacak şekilde ayakta durun, parmak uçları dışarı baksınlar ve eller de kalçalarda olsunlar. Dizlerinizi üst bacaklarınız yere paralel olana kadar yavaşça bükün. Sonrasında topuktan güç alarak kalkın. 12-15 tekrar yapın.