Vücudun, sarsılmasına neden olacak şekilde serotonin ve endorfin salgılanmasının, bağışıklık sistemini güçlendirebileceği ve stres ile endişeyi azaltabileceğine dair yapılmış yeteri kadar araştırma olduğu için aslında orgazmın gerçekleştirdiği mucizelere daha fazla değinmeye gerek yok.

Bununla birlikte bugün hala erkeklere kıyasla orgazma ulaşan kadınların sayısının daha az olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazıda kadın orgazmını nasıl geliştirebileceğiniz ve partnerinizle kendinizi nasıl bağlı hissedebileceğiniz konusunda tıbbi alandaki çalışmalardan seks uzmanlarına ve terapistlerine kadar bilim dünyasının her yerinden derlenmiş olan önerileri okuyabilirsiniz.

Ön sevişmeyi uzatın

Aşk hormonu olan oksitosindeki artış, çiftlerin daha yoğun şekilde orgazm yaşamalarına yardımcı oluyor. Sıradan bir sarılma, öpüşme ve bunun gibi partnerleri bağlayan aktiviteler oksitosin için işe yarayacağından dolayı herhangi bir takviye almanız gerekmez. Cinsel performansınızı arttırmak için partnerinizle aranızda daha fazla bağ kurduğunuzdan veya ön sevişmeyi uzun tuttuğunuzdan emin olun.

Tatmini geciktirin

Bilimsel olarak bakacak olursak bitiş çizgisine doğru hız kazanmak yerine orgazmın eşiğine kadar gelmek ve sonra durmak ve tekrar zirve noktasına çıkmak, orgazmın daha güçlü ve daha iyi olmasını teşvik edebilir.

Egzersiz yapın

Bir koşu yarışına kaydolun ya da tenis maçı ayarlayın. Araştırmalara göre bir müsabakaya katılacak olmak, kadınlarda testosteron artışını yüzde 24 kadar etkiliyor. Bu hormonun artması libidonuzu da arttıracağı için her durumda kazanıyor olacaksınız. Ayrıca egzersiz yapmanız genital bölgeye giden kan akışını uyararak arzuyu arttırır ve ruh halinizde iyileşme sağlar.

Sıcaklığı arttırın

Seks öncesi sıcak banyo yapın ya da vaktiniz yoksa vulvanızın üzerine birkaç dakikalığına ılık bir kumaş parçası koyun. Sıcaklık, vajinaya giden kan akışını arttırır ve kayganlık ile hassasiyetin artmasını sağlar.

Tantrik seks deneyin

Nefes gücünü kullanmak, zihninizi yavaşlatabilir ve vücudunuzu tüm duyulara karşı aşırı hassas hale getirebilir. Partnerinizle birlikte nefes alıp sallanın ve seksten önce pelvik taban kaslarınızı sıkın.

Seks toniği hazırlayın

Biraz süt ısıtın, içine bir tutan safran ekleyin ve için. Binlerce yıldır afrodizyak olarak kullanılan safran, ısıtıldığı zaman yoğun lezzetini ortaya çıkarır.

Pillerinizi şarj edin

Vibratör kullanan kadınlar, kullanmayanlara göre seks sırasında orgazma ulaşmanın daha kolay olduğunu söylüyor. Teknolojiyi seviyorsanız, cebe sığacak kadar boyutlarda olan titreşimli vibratörleri deneyebilirsiniz.

Doğru zamanı bekleyin

Adet döngünüzün ilk iki gününde testosteron seviyeleriniz yükselir, libidonuz yükselir ve göğüsleriniz ile klitorisiniz aşırı duyarlı hale gelir. Bu dönemde yoğun orgazmlar her zamankinden daha kolay şekilde gerçekleşebilir ve birden fazla kez orgazm olmak mümkün olabilir. Ayrıca erkeklerin testosteron seviyelerinin en yüksek olduğu sabah saatlerinde ya da kadınların yumurtlama ihtimalinin olduğu akşam saatlerinde ya da hafta sonları seks yapmayı tercih edebilirsiniz.

Yeni bir ritim yöntemi deneyin

Yeni bir ritim yöntemiyle seks sırasında orgazm olma olasılığınız büyük ölçüde artar. Bunun için partnerinizin kasık kısmının doğrudan sizin üzerinizde olacak şekilde üstünüze uzanmasını isteyin. Bacaklarınızı, partnerinizin kalçasının etrafına sarın ve birlikte yavaşça sallanın. Klitorisin, penis tabanıyla temas etmesi için yukarı ve ileri doğru hareket edin. Ritminizi bulun ve orgazm olana kadar devam edin.

Mastürbasyon konusunda dikkatli olun

Orgazm olup olmadığınıza odaklanmadan 15-30 dakika boyunca kendinize dokunun. Vücudunuzun her bir noktasını ellerinizle, kayganlaştırıcıyla, masaj yağıyla, vibratörle ve oyuncaklarla keşfedin. Vücudunuzun dokunmaya karşı gösterdiği benzersiz tepkileri gördüğünüzde performans konusunda daha az takıntılı olarak anda kalma yeteneğinizin arttığını fark edebilirsiniz. Bu şekilde aldığınız zevkin arttığını ve orgazmdan bir performans değil deneyim olarak zevk aldığınızı fark edeceksiniz.

Daha talepkar olun

Seks sırasında biraz bencil olun. Çoğu zaman cinsel deneyimden gerçekten zevk alamayız, çünkü zevk verme konusuna daha fazla odaklanmış oluruz. Partnerimizin ne düşündüğü, ne hissettiği ve ne gördüğü konusunda endişeleniriz. Süreçten katılımcı olarak zevk almak yerine izleyici olarak dikkatli oluruz. Bu da zevkin tam zıttını, yani performans baskısını arttırır. Bu nedenle yatak odasının içinde ve dışında ne istediğinizi belirtin.

Yatakta daha talepkar olmak için şunlar yapabilirsiniz:

  • Seks için teklif yapmak yerine istekte bulunun.
  • Seks hakkında geri bildirimde bulunun.
  • Partnerinizi yönlendirin.
  • Talepleriniz konusunda girişken olun

Orgazm olmaya çalışmayın

Bu kulağa saçma gibi gelse de daha iyi orgazm yaşamak için orgazm olmayı denemeyi bırakmalısınız. Orgazm olmakta zorlanan ya da orgazmı güçlendirmek isteyenler bu yöntemi kullanabilir. Kişiler, seks sırasında kendileri ya da partnerleri bakımından hedef odaklı davranabilirler. Orgazma o kadar odaklanırlar ki orgazm cazibesini yitirir ya da tamamen kaybolur. Bu nedenle dokunuş, öpücük ve hareketleri fark ederek uyarılmanın farkında olarak sürece odaklanmak önemlidir. Bu sayede orgazm olduğunuzda çok daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Düzenli olarak kegel egzersizleri yapın

Hiçbir şey güçlü pelvik taban kasları kadar muhteşem orgazmlar yaratamaz. Kegel egzersizlerini düzenli olarak yaparsanız, orgazm konusunda oldukça önemli faydalar sağlayabilirsiniz. Ara sıra yapılan kegel egzersizleriyle fark edilir bir fark görülmese de düzenli olarak yapılan egzersizler fayda sağlamaktadır.

Daha fazla ön sevişme istemekten korkmayın

Seks ile ilgili olarak özellikle de ön sevişme konusunda isteklerinizi partnerinize söylemekten korkmamanız gerekir. Kadınlar genellikle erkekler kadar hızlı heyecanlanmadıkları için seksin daha zevkli olması için daha fazla zamana ihtiyaç duyabilir. Tüm kıyafetleriniz çıkmadan önce partnerinizin vücudunuza birkaç dakika yavaş ve yumuşak bir şekilde dokunmasını sağlayın.

Empati ve bağlılığı kabul edin

Seks sırasında en azından temel anlamda tantrik davranın. Tantra, Sanskritçe düğüm demektir. Tantrayı sekste kullanmak için öncelikle partnerinizin karşısında yüzünüz doğrudan ona dönük şekilde rahat bir pozisyonda oturun. 30-60 saniye kadar birbirinizin gözlerine derin bir şekilde bakın ve gözlerinizin başka yere kaymaması için sol gözünüz ile partnerinizin sol gözüne bakın. Empati, göz teması yoluyla iletilir ve derinlik duygusu hissetmek, ilgilenmek ve partnerinizi anlamak sayesinde orgazmı bir sonraki seviyeye taşır. Göz göze bakarak seks yaptığınızda orgazmın yalnızca cinsel organlardan değil, aynı zamanda somut bir yerden geldiğini ve partnerinize inanılmaz şekilde bağlı olduğunuzu hissedeceksiniz.

Teknolojiyi kullanın

Seks sırasında yalnızca oyuncaklar yeterli değildir. Orgazmınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, seks ile ilgili teknolojilerden haberdar olmalısınız. Son beş yılda akıllı vibratörler geliştirildi. Ayrıca sizin ve partnerinizin zevkini arttırmak amacıyla neye ihtiyaç duyduğunuz, günün hangi saatinde en güçlü orgazmlarınızı yaşadığınız ve hangi ayarları ve titreşim modlarını tercih ettiğiniz gibi şeyleri gösteren biyo-geribildirim teknolojilerini kullanabilirsiniz.

Cinsel uyaranlarınızı bulun

Yatak odasında yaşadığınız keyfi en üst düzeye çıkarmanızın büyük bir kısmı, kendinizi tam olarak anlamak için zaman ayırmanızdan geçer. Sizi tahrik edenin ne olduğunun farkında olmanız önemlidir. Herkesin cinsel uyaranları vardır. Bunlar, beyinde ve bedende arzuyu arttıran şeylerdir. Bunları anladığınız zaman hem sizin hem de partnerinizin havaya girmesi için ne yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Uyumsuz libidolara sahip olan çiftler için bunlar önemlidir. Uyarılmadan önce cinsel olarak dokunulmaya mı ihtiyacınız var? Erotik görüntüler ya da sözcüklerle mi uyarılıyorsunuz? Durduk yere mi uyarılıyorsunuz? Tüm bu bilgiler, vücudunuzu daha iyi tanımanızı sağlayacaktır. Cinselliği birlikte keşfedin ve bu yolculukta birlikte çaba gösterin. Bu sayede daha somut cinsel deneyimler ile çok çok fazla sayıda orgazm yaşayabilirsiniz.