© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Dalgalı uzun saçlara ilham verecek en iyi 49 saç modeli

Süper uzun saçlarla büyüleyici dalgalarla kusursuz görünüme ulaşmanız çok kolay. Düz saçları pek sevmiyor ve tercih etmiyorsanız dalgaları en iyi kullanmanın yollarına bakacağımız bu listeye bir göz atın. Etkileneceğinizden eminim.
İşte uzun dalgalı saçların listesi:

1.Hafif Dalgalar ile Hacimli Dipler


Katlı dalgalarızın omuzlarınıza düşmesine izin verin ve uçlarını dışa doğru kıvırın. Kısa çene uzunluğundaki perçemler ise saçı oldukça çekici hale getirmiştir.

2.Simsiyah Yoğun Dalgalar

Saçınızı yandan ayırın ve yoğun bir şekilde dalgalandırın. Saçın çok olduğu bölümü omzunuza yaslayarak, gözünüzün önünden yana attığınız saçlarız ile seksi ve çekici görünüme hazır olun.

3.Kıvırcık Bitişler ile Ateş Kırmızısı Katlar

‘Parlak, cesur ve güzel’, stilinizi en iyi tanımlayan kelimeler bunlarsa, kıvırcık uçlu bu dalgalı katlara dikkatli bakın. Çabanızdan en iyi sonucu almak için için ateşli kırmızısı gölgeleri atlamayın.

4.Katlı Dalgalar ile İnce Uçlar

Uzun dalgalı saçlarla rahat bir görünüm elde etmek söz konusu olduğunda, bu model herkes için ideal seçim olmalıdır. Saçınızı ortadan ayırarak serbest bırakın ve ince bir görünüm yaratmak için uçlarına doku verin.

5.Dağınık At Kuyruğu

Bütün dalgalarınızı saçınızın tepesinde toplayın ve bir lastik yardımıyla bağlayın. Ardından birkaç saç teli alın ve at kuyruğunun tabanını onlarla düzensiz bir şekilde sarın. Kesinlikle muhteşem görünüyor.

6.Hacimli Tepe ve Yarı Yükseklikte At Kuyruğu

Bu ateşli görünüme ulaşmak çok kolay. Tepenizde hacimli ve büyük bir kabarıklık oluşturun ve saç spreyi ile sabitleyin. Ardından dalgalı saçlarınızı orta yükseklikte bir at kuyruğu yapın.

7.Yandan Ayrılmış Saçlar ile Dalgalı Uçlar

Doğal dalgalı saçlarınız varsa, güzel görünmesi için çok uğraştırıcı şekillendirme tekniklerine gerek yoktur. Dağınık bir tepe, uzun yan perçem ve kıvrık uçlar, ona farklı bir görünüm kazandırmak için yeterlidir.

8.Dalgalı At Kuyruğu ile Hacimli Üstler

Hassas dalgalara sahip bu düşük at kuyruğu, sıkıcı bir saç modeli gibi görünebilir. Fakat onu kabarık, hacimli üst kısmı ve bu doğal bir şekilde salınan yan perçemlerle birleştirdiğinizde, neden ona kolayca aşık olduğumuzu anlayacaksınız.

9.Sımsıkı ve Pürüzsüz At Kuyruğu

Uzun dalgalı saçlar sizi son derece şık gösterebilir. Yapmanız gereken tek şey saçlarınızı düzeltmek ve yandan alçak bir at kuyruğu yapmak. Neredeyse dalgalar görünüme anında sportif bir hava katıyor.

10.Yüksek, Yan At Kuyruğu ve Kaküller

Yüksek yan bir at kuyruğu, dalgalı saçlara lülelerin dokusunu vurgulayarak yepyeni bir boyut verebilir. Daha da çarpıcı hale getirmek için kalın kaküller ve basit bir saç tokası ekleyin.

11.Dramatik Yana Ayırma ve Hafif Dalgalar

Kabarık olmayan pürüzsüz dalgalar kendini daha iyi göstermekle kalmayıp sizi gecenin en şıklarından biri yapabilir. Saçların yana doğru ayrılması iste görünüşe dramatik, retro bir etki etmiştir.

12.Katlı Çok Hafif Dalgalar ile Yan Örgü

Saçlarınızı omuzlarınızda serbest bırakın ve saçınızın alın kısmından ince bir saç parçası alıp yana doğru örerek tel toka ile sabitleyin. İşte size şık ve büyüleyici bir görünüm!

13.Gevşek Dalgalar ile Örgülü ve Kabarık Üst

Bu, saçınızı ikiye bölmenizi ve arada kalan saçı örmenizi gerektiren tamamen benzersiz bir saç modelidir. Arada kalan üst kısmı toplayıp, örmeli ve alt kısmı serbest bırakmalısınız. Metal bir saç zinciriyle görünümü güçlendirebilirsiniz.

14.Örgülü At Kuyruğu

At kuyruğuna ayrı bir hava katmak istiyorsanız bu saçı tercih edebilirsiniz. Üstte örgülerle başlayan ve at kuyruğuyla tamamlanan taç muhteşem görünüyor.

15.Tek Tarafı Örgülü Dalgalı Saçlar

Nazik bir güzellik söz konusu olduğunda hiçbir saç bundan daha şık duramaz. Saçınızı ortadan ayırın ve tek tarafından bir kısmını ayırarak örün. Yüzünüze ayrı bir katacağı kesin.

16.Hafif Dalgalar ile İçe Kıvrık Uçlar

İpeksi, pürüzsüz, şık ve parlak dalgalar uzun saçlarınızı göstermenin en iyi yollarından biridir. Biraz daha gösteriş istiyorsanız uçları içe doğru kıvırın.

17.Yandan Salaş Örgü

Uzun ve dalgalı saçlarınızı yandan ayırın ve tarayın. Ardından bir yandan oldukça gevşek ve düşük bir örgü örün. Seksi ve tatlı görünümü yakalamanız bu kadar kolay!

18.Örgülü ve Işıltılı Dalgalar

Saçınızı ortada bir miktar saç kalacak şekilde ikiye ayırın ve arada kalan saçları örün. Örgü arkaya ulaştığında at kuyruğu yapın. Geri kalan saçınızı serbest bırakın, ekleyeceğiniz ışıltılar saçınızı daha iyi vurgulayacağı için tercih edebilirsiniz.

19. Kaküller ve Dalgalı Salaş Örgü

Eğer nasıl en kadınsı görünüme ulaşırım diye düşünüyorsanız işte size cevap. Saçınızı bir tarafta toplayıp gevşekçe örün. Saçınızın diğer tarafında bırakacağınız perçem ve alındaki kakülleriniz ise kadınsı görünümünüzü destekleyen unsurlar olacaktır.

20.Katlı ve Hacimli Dalgalar

Bu uzun ve dalgalı saç modelinin gözdesi hacimli bir şekilde dışa dönük katlar. Elmacık kemiklere uzanan perçemler ve uçlara kadar dalgalı saçlar ise görünümü muhteşem desteklemiştir.

21.Hacimli Dipler ve Kıvırcık Uçlar

Bütün ortamlarda dikkat çekmenizi sağlayacak bu gösterişli saç modeli için saçlarınızı güzelce hacimlendirin. Ardından saçlarınızı en ucuna kadar dalgalandırın. Arkadan bakıldığında şelale gibi akan saçlara hazır olun!

22.Doğal Havalı At Kuyruğu

Öncelikle saçınızın üstüne fırça ile hacim verdikten sonra doğal bir görünüm ile bitirin. Ardından tüm saçınızı toplayarak çok yüksek olmayan bir at kuyruğu yapın. Saç uçlarınız doğal bir şekilde bitiyor olmasına dikkat edin.

23.Geriye Atılmış Dalgalar

Tüm saçınızı hacimlendirin ve geriye doğru tarayın. Saç köpüğü uygulayarak saç dokusunu sakinleştirin. Son olarak yandan bir at kuyruğu yapın ve dalgaların omzunuza dökülmesine izin verin.

24.İki Yanı Örgülü Dalgalar

İşte herkes tarafından uygulanabilinecek en güzel dalgalı saç modeli. Ortadan ayırdığınız saçlarınızın iki ön kısmını örmeye başlayıp arkada birleştirin ve dalgalarınızı omuzlarınıza bırakın.

25.Bukleler ile Öne Düşen Perçemler

Bu bukleler her yüz tipine uygun olmakla birlikte yerine göre sportif ve şık olarak da kullanılabilir. Sadece daha şık bir görünüm için perçeminizi yana doğru taramayı unutmayın.

26.Geriye Fönlü Yumuşak ve Hacimli Dalgalar

Saçınızın önünü geriye doğru fönleyerek bombeli bir görüntü oluşturun ve bolca saç spreyi uygulayın. Dalgalı saçlarınızı ise tek bir tarafta toplayarak daha gür bir görüntü elde edin.

27.Dağınık Topuz

Uzun dalgalı saç dağınık topuzların en iyi arkadaşıdır. Saçınızın önüne hacim ekleyin, dalgalarınızı biraz dağıtın ve çok yüksek olmayacak şekilde arkada toplayın. Öndeki kısa ve dalgaları saçlarınızın yüzünüzü çerçevelemesine izin verin.

28.Belirgin Dalgalar ve Düşük Topuz

Bu son derece kolay yapılan ensede topuz için dalgalarınıza doğal bir görünüm vererek saç köpüğü ile belirginleştirin. Tarz görünmenizi sağlayacak en ince ve kibar modellerden biri.

29.Zigzag Ayrılmış Saçlar, Alçak At Kuyruğu ve Yoğun Dalgalar

Yoğun dalgalara sahip uzun saçlarla yapılmış bir diğer at kuyruğu modeli. Saçınızı zigzag şeklinde ayırarak ayrı bir hava katabilirsiniz.

30.Sevimli Dalgalar ile Kıvırcık Uçlar

Kalın dalgalı saçlarınızı yandan ayırın ve düzgün bir görünüm için kulağınızın arkasına atın. Şimdi, dalgaların uçlarını küçük bölümlere ayırın ve bunları daha kıvırcık hale getirin. Uzun ve kalın dalgalı saçlar için en iyi saç stillerinden biri değil mi ama?

31.Havalı Dalgalar ile İnce Bitişler ve Şapka

Bu güzel havalı dalgalar günlük ve rahat bir görünüm için mükemmel. Ayrıca ince bitişleri ve şık siyah-beyaz şapkaya dikkat edin. Tüm görünümü canlandırmadılar mı?

32.Parlak Bukleler ile Kat Kat Saçlar

Önce saçlarınızı yandan derinlemesine ayırın. Ardından bolca serum uygulayarak parlak görünümü edip uçlardaki bukleler ile görünümü bitirin.

33.Pembe ve Mavi Büyüleyici Dalgalar

Eğer bu renkli muhteşem saça sahipseniz saçınızı güzel göstermek için hiç çaba harcamanıza gerek yok. Sadece pembe ve mavi ışıltıları tercih edin ve çevrenizdeki bütün dikkati toplamaya başlayın.

34.Bir Taraf Tıraşlı Bir Taraf Bukleli

Saçınızın tek tarafını kazıtın ve geri kalan saçınızı dalgalandırarak bütün bukleleri diğer tarafta toplayın. Saçınızın gözünüze düşen kısmını bükün ve sabitleyin. Eşsiz bir görüntü olduğunu söylemeliyim.

35.Yarı At Kuyruğu

Saçınızın önünden bir miktar saç alarak arkaya doğru tarayın ve bağlayın. Geri kalan geniş dalgalı saçınızı omuzlarınıza bırakın. En tatlı saç modeli değil de ne!

36.Parlak Kaküller ve Işıltılı Dalgalar

Bu saç modeli basit olmasının yanı sıra oldukça büyüleyici. Dalgalardaki ışıltılar ve kıvrılmış parlak kaküller görünümü kusursuzlaştıran detaylar.

37.Ortadan Ayrılmış Ombreli Dalgalar

Bu sade ve şık saç modelinde saç ortadan ayrılmış ve üst kısımlara pek işlem yapılmamıştır. Çikolata kahve ombreli uç kısımları dalgalandırmak saçı ön plana çıkarmakla kalmayıp renk geçişini oldukça iyi vurgulamıştır.

38.Hacimli Dipler ve Işıltılı Dalgalar

Saçınızın iki tarafını da tarayarak bolca hacim verin ve biraz kırmızı ışıltı ekleyerek bakır saçlarınızı daha da göz alıcı hale getirin. Basit ve çarpıcı!

39.Kabarık Tepe ve Yandan At Kuyruğu

Omzunuza düşecek şekilde yandan bir at kuyruğu yapın ve dalgalarınızı sergileyin. Kabarık tepe ve yana taranmış perçem ile daha da etkileyici bir görünüme gidin.

40.Burgulu Tepe ve Uçuk Dalgalar

Saçınızın üstünü bir çiçek görünümü alana kadar saçlara ayırarak burun ve tokalayın. Yan kısımlardan aldığınız saçı arkaya doğru sıkıca tarayıp sabitleyerek kalan dalgaları arkaya savurun.

41.Burgulu Yarım Topuz ile Hafif Dalgalar

Saçınızın bir kısmını arkada toplayın ve bir topuz görüntüsü oluşana kadar saçlarınızı burun. Kalan dalgaları serbest bırakın ve şık görünümünüzün tadını çıkarın.

42.Örgü Bitişli Havalı Dalgalar

Saç dibinize hacim verdikten sonra dalgalarınızı da hacimli ve dağınık bir hale getirin. Ardından saçınızı iki bölüme ayırın ve omuzlarınızdan itibaren örmeye başlayın. Örgünüzü saç lastiği ile sabitleyin.

43.Dalgalı Yarım Topuz ve Kaküller

Eğer yeni bir şeyler denemek istiyorsanız uzun ve dalgalı saçlarınızda bu modeli kolaylıkla deneyebilirsiniz. Kaküller ve dalgalar görünümü dengelerken yüksek bir topuz yüzünüze uzunluk katacaktır.

44.Yandan Balık Sırtı Örgü ile Dağınık Dalgalar

Kadınsı görünümüzü bu uzun dalgalar ve dağınık örgü ile desteklemek oldukça kolay. Uzun perçemler ve dalgaların arasında kaybolmuş örgü ile mükemmel doğal görünümü elde edebilirsiniz. Tokayla hareketlendirmeyi unutmayın!

45.Kumsal Dalgaları

Saçınızı tarayın ve puf görünümü yaratmak için ön kısımları hacimlendirin. Saçınızı ortadan ayırın ve doğal dalgalarınızın keyfini çıkarın.

46.Düşük Ve Salaş At Kuyruğu

Selana Gomez’in bu saç modelinden etkilenmemek elde değil. Geniş dalgalı saçlarınızla omzunuzda düşük bir at kuyruğu oluşturun ve saçla sararak sabitleyin.

47.Romantik Saç Bantlı Dalgalar

Saçınızın önünü geriye doğru kıvırın ve arkada sabitleyin. Ardından bütün dalgalarınızı tek bir tarafta toplayarak dağınık bir görüntü verin. Saç bandı takarak görünümü romantikleştirebilirsiniz.

48.Yoğun Hacimli Dağınık ve Yüksek At Kuyruğu

Yüksek bir at kuyruğu yapın ve saçınızın bir kısmıyla sarın. Ardından daha hacimli bir görüntü yaratmak için saçlarınızı tarayın ve saç spreyi uygulayarak bitiren.

49.Karışık Dalgalar, Küçük Kabarıklık, Seksi Kaküller

Tepenizde küçük bir kabarıklık yaratmak için saçınızı hacimlendirin ve tatlı bir toka ile taçlandırın. Karışık dalgalarınızı omuzlarınıza bırakın ve çekici kakülleriniz ile görünüşünüzü benzersiz hale getirin.

Artık uzun dalgalı saçlar hakkında yeterince bilgiye sahipseniz favorinizi seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir