© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Denediğim peeling ürünleri ve maskeler

Denediğim peeling ürünleri ve maskeler

Herkese merhaba! Bana, cilt bakımında ve cilt temizliğinde kullandığım maske ve peelingler hakkında çok fazla soru geliyor. Ben de kullandığım, severek kullandığım ya da hiç memnun kalmadığım ürünlerden bazılarını sizlerle paylaşmaya karar verdim. Hadi başlayalım!

Kullandığım Temizleyiciler

Estee Lauder Nutritious

İçerisinde nardan elde edilen, antioksidan özellikli çok yoğun C vitamini var. Kullanıldığı andan itibaren cildi aydınlatma, beyazlatma, canlandırma ve ışıldatma misyonunda bir ürün ve gerçekten öyle. Yüzünüzü temizleyip daha sonra bununla köpürterek yıkadığınızda yüz temizleme ürünü olarak kullanabilirsiniz. Bu, ikisi bir arada bir ürün olduğu için; yüzünüzde 5 dakika kadar bekletip durulayarak maske görevinde de kullanabilirsiniz. Ben, çok uzun saatler dizi setinde yüzümde makyajla duruyorum. Set ışıkları da cildi biraz yoruyor. Bu nedenle; 40 yaş üzeri yoğun bakım içeren ürünlerin dışında, cilde enerji verici ve canlandırıcı ürünler kullanmaya da gayret ediyorum.

Fleuresse Boosting Cleanser

Bu markayı belki duymuşsunuzdur. Ben, bunu bir arkadaşımda görmüştüm, biraz da pahalı bir üründü. Boosting Cleanser’ı yoğun bir ürün. Ben, krem bazı temizleyicileri kullanıyorum. Nasıl kullanıyorum? Önce, fondötenli makyajımı bunlarla temizliyorum, o baya bir karışım haline geliyor ve sonra ıslak pamukla siliyorum. Daha sonra da jel bir temizleyici kullanıyorum. Bu ürünü büyük ümitlerle almıştım ama çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Kokusunu da beğenmedim. Bu, biraz daha kuru ciltlere, daha orta yaşlı hanımlara ve bir de hafif makyaj yapanlar için uygun, çünkü benim cildimi çok iyi temizlemedi.

Estee Lauder Advanced Night Micro Cleansing Foam

Uzmanlaşmış, gece kullanıma uygun bir ürün. İçerisindeki yoğun köpürtücüleri ile hem cildi temizliyor hem de gerçekten bakım yapıyor. Ben, bu üründen çok memnunum. Temizleyicilik özelliği çok güzel ve gerçekten yüzü hemen temizliyor, yapış yapış bir his bırakmıyor. Biraz pahalı bir ürün ama gerçekten parasını hak eden bir ürün.

Sensilis

Geçtiğimiz yıl, ben Sensilis isimli bu İspanyol markası ile bir iş birliği yapmıştım. Türkiye’ye geldi ve çok güzel bir ürün. Avrupa’nın en prestijli bakım markalarından bir tanesi. Bir doktor ve laboratuvar ürünü. Üzerinde de Purifying Treatment yazıyor. İkisi bir arada bir ürün, hem maske hem peeling gibi kullanılabiliyor. Bunu isterseniz peeling gibi sürüp, daha sonra durulayarak kullanabiliyorsunuz ya da biraz yüzünüzde 5-10 dakika bırakıp maske olarak da kullanabiliyorsunuz. Derin temizlik için güzel bir ürün.

“Ne zaman kullanıyorsun? Bir sürü ürünün var” derseniz; cildimiz her durumda aynı değil. Yazın aynı değil, akşam aynı değil, soğuk-sıcak havada aynı değil, mevsim dönümlerinde aynı değil. Bu nedenle, ben hiçbir zaman tek bir cilt ürünü kullanmıyorum. Bir tane ürüne para verdim diye onu üç ay kullanmıyorum. Bir sürü farklı ürünler var, şanslıyım bana markalardan da hediye geliyor ama ne istediğimi biliyorum.

Uzunca süreler, farklı ürünlere para akıttıktan sonra; vücudumu, cildimi, kendimi daha iyi tanıdığım için nelere ihtiyacım olduğunu daha iyi biliyorum. Bir kere, derin temizleme ihtiyacımız var. Cilt gençliğini korumanın en büyük sırlarından biri, cildimizi çok iyi temizlemektir. Sabah ve akşam, cilt temizleme rutinimize en az 5 dakika ayırmalıyız. Yüzümüzü krem ya da jel kıvamlı bir şeyle iyice yıkamalıyız, sonra toniğimizi sürmeliyiz, tonikten sonra yaşa uygun serumu mutlaka kullanmalıyız, göz altı ürünümüzü kullanmalıyız ve sonra nemlendiricimizi kullanmalıyız. Bunu, lütfen unutmayın. Gençlik ve güzellik, baba parası gibi saçıp duruyoruz. Halbuki, öyle değil. Korumamız ve değerini bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle, cildim dönemsel ve mevsimsel olarak farklılık gösterdiği için ben farklı ürünleri de kullanıyorum.

Peeling Ürünlerim

Clinique Peeling’lerim

Clinique, adı gibi klinik bir marka, bir laboratuvar markası ve vaat ettiği her şeyi fazlasıyla yerine getiren ürünleri var. Bendeki ürünlerin biri; exfoliating scrub yazan akneli ciltler serisinde olan bir ürün. İçerisinde biraz sivilce kurutucu özellikli bir şey var. Biraz sert bir ürün, o yüzden kuru ve ince ciltlere önermiyorum. Haftada bir kez yapılıyor. Diğeri; City Block yazan peeling. İçerisinde kömür var. Hem kil maskesi gibi kullanabiliyoruz hem de peeling yapabiliyoruz.

Ben, bunu da çok seviyorum çünkü cildi derinlemesine temizliyor. Ciltte 20-30 dakika tutarak, derin temizleyici bir kömür maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Benim yıldız ürünüm ise; Turnaround isimli canlandırıcı, hızlı cilt bakımı ürünü. Anında etkisini, içindeki ışıltılar ile sağlıyor. Ben, mesela arkadaşlarımla ya da biriyle buluşmaya gidiyorsam, bu maskeyi mutlaka yaparım. İçinde mikro seviyesinde granüllerin olduğu bir ürün. Sonunda, ciltte ışıltı kalıyor hem de çok güzel temizliyor. Bence, her cilt tipine uygun. Bu ürünü, karma ciltler haftada 2 gün kullanabilir.

Avon Anew Clean Yaşlanma Karşıtı Peeling

Bu yağlı formda bir ürün, o yüzden çok kullanmadım. Ben, yüzümü yıkadıktan sonra o kremsi hissi sevmiyorum. İnce granüllü yapıya sahip, fiyat olarak da ulaşılabilir bir fiyatta olduğu için, 30 yaş üzerindeyse alabilirsiniz.

Lierac Masque Purete

Hem maske hem temizleyici olarak kullanılan, sivilce karşıtı, gözenek temizleyici bir ürün. Bunu da bir ara çok kullanmıştım. Özellikle aktif sivilceler varken kullanılabiliyor. İnce yapılı bir ürün. Biraz daha hassas ve kuru ciltler için de uygun bir peeling; çünkü, yumuşak bir ürün. Normal, kuruya yakın bir cildiniz varsa kullanabilirsiniz.

Sensilis Skin Delight Revitalizing Black Exfoliator

Bu ürünü sürekli kullanamıyorum ama sizlerle paylaşmak istedim. İçinde karbon olan, ince ince soyma işlemi yapan bir ürün. Yoğun, merhem gibi bir yapıya sahip. Bu, biraz daha yaşlanmakta olan, cildi kuru olan ama aynı zamanda problemli olan kişiler için uygun. Bu ürünü sürüp masaj yapar gibi uyguladığınız zaman, içindeki o katı yağ sıvı hale geliyor. Her cilt tipi kullanabilir, ben yapısını seviyorum.

GlamGlow Supermud

Benim bütün güzellik içerikli önerilerimde mutlaka bu markanın bir ürünü oluyor. Çünkü, seviyorum. Ben, cilt bakımında etkisini biraz daha hızlı gösteren ürünleri seviyorum. Kullandığım anda etkisi varsa, daha çok seviyorum.

Temizleyen, arındıran özellikli bir formül. Ben, kil içeren ürünleri seviyorum. Kil olan ürünler; yoğun mineral içeren ürünler. Bir kil maskesinden; cildi derinlemesine temizlemeyi, gözenekleri sıkılaştırmayı, sivilceleri baskılamayı, siyah ve beyaz noktaları gidermeyi ve kurutmayı hedefleriz. Bunu yaparken de, biraz nazik de olabilir, bu nazik bir ürün. İçerisinde, gerçekten yoğun ve saf aromaterapi yağları var. Biraz yıldız anason, biraz lavanta, biraz kaful koymuşlar ki biliyorsunuz, mentol gözenek sıkılaştırıcı, aynı zamanda da mikrop öldürücü bir ürün. Ben, bu ürünü sürüp 5-10 dakika bekletiyorum. Eğer cildiniz hassassa, cildinizi biraz kızartıp kurutabileceği için hassas ve kuru ciltlere çok fazla önermiyorum.

Estee Lauder NightWear Plus Detoks Maskesi

Bunu, bana hediye etmişlerdi. Normalde, açıkçası markanın fiyatlarını pahalı bulduğum için alacağım bir ürün değildi. Sonra, kullanmaya başladıktan sonra, kozmetikte neden iddialı olduklarını anladım. Çünkü, ürün gerçekten parasını hak ediyor. Bu, 3 dakikalık bir detoks etkili gece maskesi.

Shiseido Waso Purifying Peel Off Mask

Bu da, bana hediye gelen bir ürün. Benim, cilt tipime çok fazla uymuyor. Ben, Shiseido ürünleri ile bir türlü barışamadım, çünkü benim cilt tipim buna çok uygun değil. Bu da, bizim Glam Glow’da bildiğimiz bir içeriğe sahip ama onun maskesi biraz daha yoğun kıvamlı. Bu, güzel kokuyor, içinde kiraz çiçekleri var, biraz daha canlandırıcı etkili güzel bir maske. “Sevdin mi?” derseniz, açıkçası sevmedim. Peel Off Mask’ler bana göre değil. 18-28 yaş arası, çok bebek cildi olan insanlar vardır, onlara ve normal-kuru ciltlere uygun. Ürünü kötülemiyorum, belki bana uygun değil.

Esthederm Hyaluronic Mask

Esthederm’i seviyorum, bütün ürünlerini kullandım. Bu ürün de hyalüronik asit içeriyor. Hyalüronik asit, cilt içerisinde de bulunan bir asit. Biliyorsunuz, vücudumuzda aminoasitler var, kolajenler, enzimler, peptitler var. Cildimizin, hücrelerin içerisinde cildin gençliğini, enerjisini sağlayan ajanlar aslında. Hyalüronik asit de bunlardan bir tanesi, cilde nem veriyor. İsterseniz, profesyonel uygulamalar ile deri altı enjeksiyonlarını, bir doktor uygulayabilir ya da hyalüronik asit içeren ürünler kullanabilirsiniz. Ben, ikisini de tercih ediyorum. Aynı zamanda, ağızdan hyalüronik asit de alıyorum.

Cildin pırıl pırıl nemli gözükmesini sağlıyor. Bu hyalüronik asit içeren bir maske, diğerlerinden farklı. Temizleyici ürünlerden bahsettik, cildin üst yüzeyini temizleyen peelinglerden bahsettik. Ancak; cildiniz çok kuru olabilir, şehir hayatında çevresel şartlardan çok etkilenebilir, egzoz var, şehir kirliliği var, soğuk hava var, cilt biraz kuruyabilir. Ben de, sette çok yoğun ışıklar altında çalıştığım için cildim cansız görünmeye ve kurumaya başlamıştı. Bu nedenle, haftada 1-2 kez mutlaka hyalüronik maskemi yapıyorum. Cildimi ince yapılı bir temizleyici ile temizliyorum, daha sonra nem maskemi uyguluyorum.

Bunlar, sürekli kullandığım ürünler. Yerine daha iyi bir ürün gelmezse de değiştirmeyeceğimi düşünüyorum. Gayet memnunum, çok uzun aramalar, denemelerle buldum. Beğendiklerim vardı, beğenmediklerim vardı. Biraz uzun bir konu oldu, umarım beğendiniz. Şimdilik benden bu kadar. Hoşça kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir