“İyi yaşam” güzellik bölümümüzde size dudaklarınızı doğal yollarla şişirmeniz için şahane bir dudak bakımı tavsiyem var. Dudakları dolgunlaştırmak için kullanılan tüm yöntemlerde kullanılan ürünlerin içinde biberden elde dilen madde var. Bu yüzden bu günkü dudak bakımı tarifimde biber ve tarçını kullanarak dudaklarınızı hem dolgunlaştıracağız ve hem de aynı zamanda nemlendireceğiz. Bu dudak bakımı sayesinde dudaklarınız ölü hücrelerden arınacak ve canlanacak.

Dudak bakımı malzemeleri

1 yemek kaşığı deniz tuzu, Himalaya tuzu ya da sofra tuzu (dudakların temizlenip parlamasını sağlar)

1 çay kaşığı tarçın

1 tatlı kaşığı kırmızı Meksika toz biberi (dudak bakımında kullanıldığında dudaklarımızdaki kan akışı hızlanır, dudaklara kan toplanır ve dudaklar şişer, hoş bir görünüm alır)

Yarım yemek kaşığı bal (kış aylarında dudakları beslenmek ve nemlendirmek için sade olarak da sürülebilir)

Yarım yemek kaşığı zeytinyağı

Dudak bakımı hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımın biraz yoğun bir krem kıvamında olması gerekiyor. Ardından parmağımızla alıp dudaklarımıza sürüyoruz. Dudakların hafif şiştiğini hissedene kadar birkaç dakika bu şekilde masaj yapılır ve sonrasında yıkanır. Bu esnada dudaklarınızda hafif yanma hissetmeniz normal, endişelenmeyin. Hazırladığımız karışım bir kullanımlıktan daha fazla olacaktır. Geri kalanı küçük bir cam kavanozda ağzı kapalı şekilde buzdolabında saklayıp, haftada bir kez uygulayabiliriz.