© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Dudaklarda ombre modası

Dudaklarda ombre modası

Ombre, monokromatik olan iki farklı renge sahip olmak anlamına gelir. Ombre stili saç, tırnak ve dudaklarda popüler olarak kullanılıyor. Ombre dudaklar harika görünebilir, ancak doğru yapılmadığında pek de etkileyici olmayacaktır. Ombre yapmanın sırrı, ilk olarak normal dudak renklerinizle denemektir. Birlikte iyi olabilen farklı renk tonlarıyla oynayın ve sonuçlardan memnun kaldığınızda yapmaya başlayın.

Ombre dudak makyajı eğitiminde yer alan önemli adımlar aşağıdadır.

1. Renk Seçimi


İlk adım, etki yaratmak için hangi iki rengin birlikte iyi durabileceğini anlamaktır.
Renklere karar vermek için ana dudak renginiz olan bir renk seçin. Ardından, temel renkten daha açık veya temel renkten daha koyu olan bir ruj seçin. Ama ton olarak benzer olduğundan emin olun. Kırmızı ruj kullanıyorsanız ve sahip olduğunuz en koyu kahverengi ile birleştirirseniz, en iyi ombre görünümü elde edersiniz. Ancak yeni başlayanlar için kırmızı ile pembe veya orta tonda bir kahve seçmelisiniz. Eğer ana ton olarak pembe seçiyorsanız o zaman turuncu bir ruj veya ombre etkisi için açık kahverengi kullanın. İşin sırrı, dudaklarınızda bir renk geçişi oluşturmak için kullanabileceğiniz en ideal iki rengi bulmaktır.

2. Teknik

Bir sonraki adım teknik içeriyor. Ombre görünüm oluşturmanın çeşitli yolları vardır. Bir dudaktan diğerine göre daha karanlık bir gölge, en dış kenardan dudakların en iç kısmına kadar olan eğimi kullanarak geçiş veya ağzınızın bir köşesi diğer köşeden daha açık renkli olacak şekilde yatay olarak ilerleyen bir geçiş sağlayabilirsiniz. Nasıl ve nereden geçiş yapacağınızı, yani tekniğinizi belirlemelisiniz. Temel teknik, dış kenarlardan içe doğru geçiş yapmaktır.

3. İki Ton Etkisi

En basit şekli, bir dudağın üzerindeki açık gölgeyi ve diğer dudaktaki koyu gölgeyi kullanmak ve ardından dudakların iç taraflarında harmanlamaktır.

4. Dıştan İçe

Ombre için dudaklarınızı ruj renginden daha koyu olan bir dudak kalemi ile çerçeveleyin. Çizgiyi köşelerde daha kalın tutun ve dudakların eğrisine doğru ilerlerken azaltın. Ardından, baz ruju dudakların iç kısımlarını es geçerek dudaklarınıza uygulayın. İç kısımda, daha açık olan ruju kullanın ve her şeyi hafifçe birleştirmek ve aradaki geçişi sağlamak için temiz bir fırçayla çok abartmadan harmanlayın.

5. İçten Dışa

Bu teknik, öncekinin tam tersine çevrilmiş halidir. Renklerin kullanımını tersine çevirin, böylece dudağın iç kısmı daha koyu olur ve renkler dışarıya doğru gidildikçe daha açık olur. Bu teknik, geçişteki farkın net bir şekilde görünmesini sağlar. En iyisi için dudağın orta merkezinde pembe kullanırken, dış kenarlarda nude bir ton seçmek olacaktır. Eğer dudağın merkezinde hafif bir kırmızı kullanıyorsanız o zaman, dış kenarlarda aynı tonlarda bir pembe tercih edebilirsiniz.

6. Siyah Kullanmak

Parlak kırmızı, koyu kahverengi veya siyah kullanarak yaparsanız, kesinlikle seksi görünümlü dudaklar elde edersiniz. Teknik, siyah veya kahverengi bir ruj veya astar kullanılmasını gerektiriyor. Ağzınızın iç köşelerine siyah veya kahverengi bir çizgi çizmeniz ve alt dudağı da aynı renk kalemle çerçevelemeniz gerekiyor. Şimdi, koyu renkli bir rujla (tercihen bir şarap tonuyla) bu siyah veya kahverengi çizgiyi takip edin. Son olarak, dudaklarınızın her tarafına kırmızı bir ruj sürün ve bitti.

Aşağıda ombre dudak uygulamasının adım adım nasıl yapılabileceğini bulacaksınız.

İhtiyacınız Olacak Malzemeler:

• Tuvalet kağıdı veya peçete
• Kırmızı dudak kalemi
• Kırmızı ruj
• Turuncu ruj
• Kapatıcı
• Ruj fırçası
• Pırıltılı soluk renkte vurgulayıcı bir göz farı
• Dudak kremi
• Makyaj temizleyici (Herkes yanlış yapabilir)
• Dudak parlatıcısı

Ombre Dudak Makyajı Eğitimi

Ombre dudak eğitimine başlayalım:

1.Adım:

Dudaklarınız nemlendirici bir dudak balsamı ile nemlendirerek başlayın. Pürüzlü ve pullu dudaklarınız varsa, dudakları yumuşatmak ve pütürlerden kurtulmak için dudak balsamı kullanmadan önce peeling uygulamanızı tavsiye ederim. Ardından, dudağınızdaki renk eşitsizliğini gizlemek için dudaklarınızın üzerine hafif bir kapatıcı uygulayın. Herhangi bir renk problemi olmayan pembe dudaklarınız varsa, bu adımı atlayabilirsiniz.

2. Adım:

Ardından, dudaklarınızı çerçevelemek için tercihen mat bir formül içeren canlı bir koyu kırmızı dudak kalemi alın. Kenarlardan başlayın ve dudaklarınızı kaplayın. Daha sonra aynı dudak kalemini kullanın ve üst dudak bölgesini tamamen doldurun.

3. Adım:

Kırmızı bir ruju daha önce dudak kalemi uyguladığınız her yere sürün ve ruju düzgün bir şekilde dağıtmak ve eşit bir şekilde karıştırmak için ince bir dudak fırçası kullanın. Daha sonra, yine bir kapatıcı kullanın ve aydınlatmak için sadece dudaklarınızın merkezine ya da ortasına temiz bir fırçayla hafifçe geçin.

4. Adım:

Daha sonra bir kağıt mendil kullanın ve dudaklarınızı yumuşak bir şekilde bu mendile bastırın. Bu adım, rujun fazlalığını alacaktır.

5. Adım:

Ardından dudaklarınızın ortasına çok parlak bir turuncu ruj uygulayın. Bu ruj, önceki adımda uygulanan kapatıcı üzerine doğrudan uygulanmalıdır. Ardından, dolgunluk efekti eklemek için dudaklarınızın merkezine şeffaf bir dudak parlatıcısı uygulayın. İnce bir dudak fırçası kullanın ve turuncuyu kırmızı rujla yavaşça karıştırın.

6. Adım:

Dudağın alt ve orta merkezine hafif bir şampanya rengi göz farı uygulayın. Bu adım isteğe bağlıdır ve dudaklara daha fazla parlaklık katmak konusunda emin değilseniz, o zaman atlayabilirsiniz.

Ve bitti! Pembe ve mor gibi daha güçlü kontrastlı renkler kullanırsanız, sağlanan ombre etkisi daha yoğun ve canlı olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir