© 2017 Aysetolgaiyiyasam.com - Tüm Hakları Saklıdır.

Düz bir karın için ayran detoksu

Herkese merhaba! Bugün, yine harika bir konu ile karşınızdayım. Bugünkü konumuz, “düz bir karın için ayran detoksu”. Ben tariflerimde, genellikle yoğurttan yararlanıyorum. Yoğurdun tok tutucu bir etkisi var; ancak bu kez, miktarı biraz daha arttırabilmek ve yağ yakımını da desteklemek adına ayranlı bir tarif hazırladım.

Ayran detoksu, oldukça ünlü bir tarif. Hem lezzeti çok güzel hem de evde bulabileceğiniz malzemelerle hazırlıyoruz. Ayrıca ayran; kalorisi yoğurda göre biraz daha düşük olduğu için, miktarı biraz daha fazla kullanılabilir. Aynı zamanda, kalsiyum oranı yüksek olduğu için yağ yakımını da desteklemektedir.

* 1 bardak ayran 60 kaloridir.

Malzemeler

• 2 su bardağı tuzsuz ayran (isteğe bağlı miktarı arttırılabilir),
• 4 kaşık haşlanmış yeşil mercimek,
• 2 adet tam ceviz içi,
• 1 yemek kaşığı zeytinyağı (kabızlığınız varsa)
• 1 tatlı kaşığı kuru nane (isteğe bağlı)

Ayran Detoksu Nasıl Hazırlanır?

Bu tarifi hazırlarken tuz ve hazır ayran kullanmamanızı öneriyorum.

• Yeşil mercimeği doğrayıcının içerisine alın.
• Daha sonra cevizi, zeytinyağını ve ayranı da ilave edin ve biraz da nane ekleyip makineyi çalıştırın ve karışımı hazırlayın.

Ayran Detoksu Nasıl Yapılır?

İki tane yöntemden bahsetmek istiyorum. Biri; kahvaltıda yumurta, peynir, 1-2 dilim ekmek, arada meyve, öğle yemeğinde et ya da sebze ve akşam yemeğinde ayran detoksu tüketilen yöntem. Bu yöntemle, ayran detoksunu ortalama 3-5 gün süreyle yapabilirsiniz. Sonrasında, vücudunuzda herhangi bir yetersizlik oluşmasını engellemek için normal sağlıklı beslenmenize dönebilirsiniz.

Diğer yöntem de; kilo vermeniz durduğunda ya da hızlı kilo vermeniz gereken durumlarda, bu detoksu günde 3 kez olacak şekilde tüketebilirsiniz. Gün içerisinde yeşillik, salata ve haşlama sebzeler de serbesttir. Ancak, benim önerdiğim, ilk yöntemi denemenizdir. Kafanız bu konuda karışıksa, benden kişiye özel diyet planı da talep edebilirsiniz. Hoşça kalın!

One thought on “Düz bir karın için ayran detoksu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sedef arısoy dedi ki:

    merhaba 2 bardak ayran elde edebilmek için kendi yaptığımız yoğurttan 3 kasık koymamız yeterlimidir.