“Burçlara inanmam” diyenler, burçları anlamsız, mantıksız bulanlar bir kenara, hemen herkes hangi burçtan olduğunu, burcunun özelliklerini merak ediyor. Buna inanmayan küçük bir kesimin aksine, burçların kişiliğimizdeki, hayatımızdaki pek çok şeyi etkilediğini kanıtlayan çok sayıda veri bulunuyor. Doğduğumuz ay ve ayın kaçında doğduğumuz, hatta yükselen burcumuzu öğrenmek istiyorsak saat kaçta doğduğumuz çok önemlidir. Hemen her gün gazetelerde, internet sitelerinde, televizyon programında çıkan astrologlar bizlere burcumuzun etkilerini, o ay ya da o hafta içinde bizim burcumuzu nelerin beklediğini anlatıyor, bizler de merakla ve keyifle takip ediyoruz. Burcunun ne olduğundan, yükseleninin ne olduğuna kadar, hatta yakın gelecekte burcunu bekleyen olaylara durumlara kadar burçlarla iç içe olan herkes için burçları anlatmaya devam ediyoruz. Bakalım Ekim ayı hangi burçları içinde barındırıyor ve Ekim ayında doğanlar nasıl bu çizgi üzerinde yürüyorlar?

Ekim ayı burçları: Terazi ve Akrep

Ekim ayının birinden 23’üne kadarki günlerden birinde doğanlar Terazi burcunun özelliklerini taşırken, 24 Ekimden 30 Ekime kadarki günlerin birinde doğanlar Akrep burcunun özelliklerini taşımaktalar.

Terazi burcunun özellikleri

Ne zaman bir terazi görsek hemen aklımıza denge gelir, bir de adalet gelir. İşte terazi burçları da yaşamın her alanında dengeye çok fazla önem verirler. Özgür ruhları sayesinde kimi zaman terazinin dengesi şaşsa da kısa sürede kendilerini toplayıp yine dengeye geçerler. Terazilerin yaşamındaki her kararda artılar, eksiler çok detaylı bir şekilde ölçülür ve en doğru karar, pişman olunmayacak karar ona göre verilir.

Terazilerin dengeye olan bu inancı onlara çok güçlü ve vazgeçemedikleri bir adalet duygusu getirir. Bir terazinin topluluk içinde bilinen en önemli özelliklerinden birisi haksızlığa tahammül edemiyor olmaları ve herkese olabildiğince adil davranıyor olmalarıdır.

Terazilerin kişilik yapısına baktığımızda genel olarak sakin bir yapıda oldukları ve kolay sinirlenmedikleri, çevresindekilere karşı naziktir oldukları söylenebilir. Ama istemedikleri, mantıklı bulmadıkları bir konuda ısrar edilirse terazinin hiç de hoş olmayan inatçı yönleri ortaya çıkar. İşte o zaman tüm bu olumlu yönler bir anda silinebilir.

Teraziler; neşeli, hareketli, eğlenceli olduklarından çevrelerindekiler tarafından sevilir ve aranırlar. Çok etkili konuşmalar yaparak herkesi etkileyen teraziler tatlı dilleri sayesinde herkesi ikna edebilirler.

“Terazilerde neyi sevmeyiz” derseniz; işte o zaman çok meraklı olmaları ve bir anda başkalarının hayatlarına girmelerinden, fazlaca müdahale etmelerinden bahsedebiliriz. Hayatında her şeyin çok güzel olmasını isterken, başkalarının yaşamının daha güzel olmasını da biraz kıskanırlar. Belki de bu müdahaleci tavırları bu kıskançlıktan geliyor olabilir.

Teraziler tam da eğlence için yaratılmışlardır, dış görünüşlerinin estetik ve çekici olmasını da fırsat bilerek sosyal yaşamdan kopmazlar, eğlenirler ve eğlendirirler. İstedikleri herkesi etkileyebilen bir cazibeye sahip olan teraziler maddi konulardaki hoş görüleri ve eli bol tavırları ile hiç yalnız kalmazlar.

Akrep burcunun özellikleri

Akrep burcundan bahsederken ilk olarak akla gelmesi gereken özellik onların gerçek dost ve tam bir sırdaş olduklarıdır. Böyle oldukları için de arkadaşları ve yakın çevreleri tarafından sevilen, aranan kişilerdir.

Akreplerin cazibeli, çekici bir havaları vardır, hatta karşı cins bakımından seks sembolü sayılırlar. Her zaman kendinden emin ve mağrur tavırlarıyla akrepler çok dikkat çekerler.

Akrepler, kesinlikle çok çalışkandırlar ve hangi işe girerlerse girsinler en iyisini yapar, çok başarılı olurlar. Ancak iş yaşamında, iş arkadaşlarına karşı fazlasıyla hırslı, ihtiraslı ve benmerkezci olabiliyorlar. İşte bu tür durumlarda işyerinde sorunlar kaçınılmaz olabiliyor. Bunlar da başarılı olma hırsından kaynaklanıyor.

Akreplerin belki de en sevilmeyen özellikleri fazla kindar olmaları, küçük ya da büyük onlara yapılan hiçbir şeyi unutmuyor olmalarıdır. Aslında küçük bir olayı alınganlıklarından dolayı kendi zihinlerinde büyüterek hem kendilerini hem de etrafındakileri üzebilirler.

Akrepler ikili ilişkilerinde oldukça kıskanç ve eşini aşırı derecede sahiplenen bir yol izlerler. İlişkide ve evlilikte fazlasıyla arzulu, tutkulu, sadık ve eşinin tüm isteklerini yerine getirmeye çalışan akrepler için hataya yer yoktur. Onlar hata yapmazlar ve hataları da asla affetmezler.