3 sayısının manevi ve 4 sayısının materyalist yönlerinin birleşiminden meydana gelen 7 enerjisi ile, oldukça mistik bir ekim ayına giriş yapıyoruz. Yükselen bilinç seviyemiz ve algılarımızın desteğiyle, bu ay “neden” ve “nasıl”ları çok konuşacağız, gizemli olanı araştırma yoluna gireceğiz. Beynimizin iki lobunu da aktif olarak kullanacağımız bu süreçte, ruhumuzun derinlerindeki tüm soruların cevabını bulmayı amaçlayacağız.

Sembolik yönden incelediğimizde 7 sayısı, ruhun derinlerindeki bilgiye ulaştıkça yaşanan aydınlanmayı ifade eden lotus çiçeğinin simgesidir. Bildiğiniz gibi lotus çiçeği, güneşten uzakta ve çamurda yetişir. Işığa ulaştığı zaman güzel bir çiçek olur. Bu özelliği sayesinde saflığın, aydınlanmanın ve yeniden doğuşun sembolü olarak kabul edilir. Tıpkı bir lotus gibi insanın da mükemmel olma, aydınlanma ve ışığa ulaşma yolu vardır. Ruhunun derinlerine ulaşan, özündeki cevheri keşfeden her insan ışığa ulaşır.7, bu yönden maneviyatın sayısıdır.

Gizemli yapısıyla 7 rakamı, kadim kültürlerde ve dinlerde de kendine yer bulur.

 • Eski Mısır’da cennete giden 7 yol ve 7 cennet ineği vardır.
 • Hristiyanlıkta 7 ölümcül günah vardır.
 • Mitra kültüründe, ruhun 7 gezegen küresi aracılığıyla cennete yüksldiğine inanılır.
 • Mitolojide 7 esas tanrının varlığına inanılır.
 • Tibet’te 7 Buda vardır.
 • Yahudilerde kutsal şamdan 7 mumludur.
 • Çin kültüründe 7 sayısı, kadın yaşamının aşamalarını belirler.
 • İslam dininde 7 mertebe ve 7 baş melek vardır.
 • İnsan yüzünde 7 kapı vardır.
 • Araf’ın 7 katmanı vardır.
 • Ailede soy 7 göbeğe kadar çıkarılır.
 • Gökkuşağı 7 renktir.
 • Müzikte 7 nota vardır.
 • Bir haftalık zaman dilimi 7 günden oluşur.
 • Eterik bedenimizde 7 temel çakra (enerji merkezi) vardır.

Numerolojik yönden incelediğimizde 7 rakamının, psişik güçlerimizi artırarak bizleri ruhsal aleme bağladığını görürüz. Görünmeyene, gizemli olana merakıyla sürekli bir bilgi arayışı içerisindedir. Her şeyin temelindeki esas gerçeği, bir filozof edasıyla bulmaya çalışır. Ruhunu tatmin edecek cevaplara ulaşana dek her bilgiyi sorgular. Bu özelliğiyle, madde ile manayı ustaca birleştirir.

Ekim ayı boyunca 7 enerjisini deneyimleyerek, bizler de madde ile mana arasında adeta bir köprü görevi göreceğiz. Varoluşumuzun gerçeklerini yansıtan “Ben kimim?”, “Hayat amacım ne?” gibi soruları belki daha sık soracağız kendimize ve bu soruların cevaplarını bulmak için içgözlemden yararlanacağız. İçe dönme ve özü bulma arzumuz, bizleri yalnız olmaya itebilir. Zamanımızı sosyal çevremizle harcamak yerine, kişisel gelişime yönelerek harcamak isteyebiliriz. İnsanlara değil, kaynağa bağlanmayı seçebiliriz ve bu durum soğuk ve mesafeli olarak algılanmamıza yol açabilir. Fakat bu, olumsuz bir durum değildir. Ruhunun derinliklerinde yol almak isteyen insanlar, yalnızlığın ve mesafenin kendileri için bir lütuf olduğunun farkındadırlar. Çünkü Öz’den gelen bilgilere ulaşmak ve onları idrak edebilmek için ilahi sessizlik gerekir. Bu da insanın içe dönmesiyle mümkün olur. Özetlemek gerekirse, ay boyunca manevi farkındalıklara ulaşmak için seçtiğimiz her yol, motivasyonumuzun artmasını sağlayacak ve bizi ilahi kaynağa yani özümüze bir adım daha yaklaştıracak.  Fakat  “Az insan, çok huzur.” felsefesiyle hareket edeceğimiz bu süreçte yalnızlığın problem boyutuna gelmemesine özen göstermemiz gerekiyor.

7, sorgulamayı seven bir sayı olduğundan her bilgiye kuşkuyla yaklaşır. Bu yüzden ilişkide olduğumuz insanlara da kuşkuyla yaklaşmamıza sebep olabilir. Sağlıklı ilişkiler kurabilmek adına, böyle bir tutum içerisine girmekten kaçınmalı ve hislerimizle hareket etmeyi öğrenmeliyiz. Tabii hislerimize karşı da dürüst olmamız koşuluyla. Ekim ayı, insanlara karşı sevgi ve bağlılığımızı çekinmeden göstermemiz gereken bir süreç bizler için..

Fiziksel yönden incelediğimizde 7 sayısı, tepe çakramızla bağlantılıdır. Tepe çakramız başımızın en üst noktasında yer alır ve hipofiz bezi ile ilişkilidir. Burası aynı zamanda bizim Yaradan ile iletişime geçtiğimiz yani kaynağa bağlandığımız yerdir. Düzenli meditasyon pratikleri veya ibadetler ile bu bölgeyi aktif olarak çalıştırabilir ve ruhsal sağlığımızı koruyabiliriz. Hipofiz bezimiz hormonların seviyesini de düzenlediğinden, ay genelinde alkol ve tatlı kullanımından kaçınmamız, ilaç tüketimine karşı dikkatli olmamız gerekir.

7 sayısının numerolojisini ve ay boyunca bizlere etkisini aktardıktan sonra gelelim günlerin numerolojik değerlerine:

 

1-10-19 ve 28 Ekim; Numerolojik değeri 8 ve rengi pembe/gold. 8 sayısı bolluğu ve bereketi çağrıştırdığından 8 günlerini bereket günleri olarak adlandırıyoruz. Her durumu büyütme enerjisi barındırdığı için aklınızdan geçen düşüncelere bu günlerde daha çok önem vermeli ve pozitifte kalmaya özen göstermelisiniz. Her 8 gününde bir köşeye para ayırarak bereketinizin artması için de niyetlerde bulunabilirsiniz. Bu tarihlerde Sitrin ve Pirit kristallerinden faydalanabilirsiniz. Bolluk ve bereket günleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz sitede yer alan “Bolluk ve Bereket Günleri” adlı yazımı okuyabilir veya @holistiksifa_ adlı instagram hesabımı ziyaret edebilirsiniz.

2-11-20 ve 29 Ekim; Numerolojik değeri 9 ve rengi beyaz. Yardımlaşma, dayanışma, destek verme veya destek görme temalarının ön planda olduğu günlerdir. Evrensel şifayı vurguladığı için bu günlerde ihtiyaç sahiplerinden yardımı esirgememelisiniz. Sokaktaki canların da ihtiyaçlarını gidermeniz maneviyatınızı güçlendirecektir. Sadece bir gün değil her gün ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak gerekir fakat merhameti temsil eden 9 günlerinde bunu daha yoğun hissedebilirsiniz. Ruhsal boyuta açılan kapı olduğundan, bireysel anlamda şifalanmanız gerektiğini de vurgular. Çünkü evrensel şifanın gerçekleşmesi önce bireyin şifalanması, ruhuna iyi bakması ile mümkün olacaktır. Bu açıdan 7 günleri ile benzerlik gösterir. 7 gününden farkı; yalnızlığa değil toplumsallığa yöneltmesidir.9 günlerinde Ametist, Selenit, Kyanit, Kristal Kuvars ve Necef kristallerinden faydalanabilirsiniz.

3-12-21 ve 30 Ekim; Numerolojik değeri 1 ve rengi kırmızıdır. Temaları yeniden başlama, yaratma ve girişimciliktir. Bu günlerde planladığınız ama faaliyete geçemediğiniz durumlar için adım atma cesareti gösterebilirsiniz. Devamını getirmekte zorlandığınız konulara (diyet, spor vb.) kırmızı günlerinde yeniden başlamanız, istikrarla yol almanızı sağlayacaktır. Kırmızı günleri için faydalanacağınız kristaller; Kırmızı jasper, Akik, Hematit, Mercan ve Dumanlı kuvars..

4- 13 -22 Ekim; Numerolojik değeri 2 ve rengi turuncudur. 2 günlerinde duygusallık, aşk, romantizm gibi konular ön plandadır. Birlikteliklere vurgu yaptığı için 2 günlerini sevdiğiniz insanlarla değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda büyütmeyi ve beslemeyi de ifade ettiğinden gününüzü çocuklarınıza ve evcil hayvanlarınıza ayırmak isteyebilirsiniz. Genel anlamda duygularınızın daha yoğun olduğunu hissedebilirsiniz. Dişil enerjinin baskın olduğu günlerdir. Su elementi ile enerjinizi dengeleyebilirsiniz. 2 günlerinde kullanabileceğiniz kristaller ise; Kaplangözü, Sitrin, Turuncu aventurin ve Turuncu kalsit..

5-14 -23 Ekim; Numerolojik değeri 3 ve rengi sarıdır. Bu günler yeteneklerinizi en iyi şekilde ortaya koyabilmeniz için oldukça elverişlidir. Kendinizi yazıyla, sözle veya resimle ifade etmeniz için 3 sayısı sizi destekler. Çünkü 3, yaratıcılığın simgesidir.1 günlerinde attığınız adımları, 3 günlerinde yaratıcılığınızın da gücüyle büyütebilirsiniz. Yaşam enerjinizin yüksek olacağı günlerdir. Bu tarihlerde doğal taşların enerjisinden yararlanmak isterseniz; Sitrin, Güneş taşı, Pirit, Kehribar ve Sarı topaz kristallerini tercih edebilirsiniz.

6-15 – 24 Ekim; Numerolojik değeri 4 ve rengi yeşildir. Bize yavaşlamamız gerektiğini, hedefimize giden yolda sabırla ilerlememiz gerektiğini hatırlatır. 4 günlerinde sabrınızın sınandığını hissedebilirsiniz. Bu günlerde önemli olan sakin kalmak ve enerjinizi sizi dinginleştirecek aktivitelere yöneltmek. 4 ayrıca düzene ve titizliğe vurgu yaptığından yaşam alanınızı düzenleme ve planlı programlı hareket etme konularında sizi destekleyecektir. Yoga ve meditasyon pratikleri ile zihninizi rahatlatabilirsiniz. Doğal taşların enerjisinden yararlanmak isterseniz; Yeşim, Zümrüt, Pembe kuvars, Aventurin, Rodokrozit ve Florit kristallerini kullanabilirsiniz.

7-16 -25 Ekim; Numerolojik değeri 5 ve rengi mavidir. 5 günlerinin teması iletişimdir. 5 günlerinde zamanınızı sosyalliğe ve gezmeye ayırabilirsiniz. Dışarıya açılmak için en uygun gündür. Seyahat etme imkanınız yoksa açık havada yürüyüş yaparak enerjinizi dengeleyebilirsiniz. 5 günlerinde kullanabileceğiniz doğal taşlar ise; Turkuaz, Krikozol, Amazonit, Akuamarin, Kalsit ve Apatit..

8 -17- 26 Ekim; Numerolojik değeri 6, rengi indigo/çivit Mavisi. Seyahat etmek için uygun değildir. Aileyi, çocukları, yuvayı ve sorumlulukları vurguladığından vaktinizi sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilmek için evinizde harcayabilirsiniz. 6 günleri için uygun kristaller; Mavi kuvars, Dumanlı kuvars, Florit, Lapislazuli, Sodalit ve Azurit..

9-18-27 Ekim; Numerolojik değeri 7 ve rengi mor. Bu günlerde yalnız kalmayı tercih edebilirsiniz. İçinize yönelmek, kitap okumak, yoga, meditasyon, enerji çalışmaları gibi aktivitelerle ruhunuzun isteklerine kulak vermeniz için ideal günlerdir. 7 günlerinde; Ametrin, Ametist, Selenit, Kristal kuvars ve Havlit kristallerinden yararlanabilirsiniz.

 

Ekim ayında günlerin etkileri bu şekilde. Bunlar evrensel etkiler olduğundan sayıların içerdiği mesajlar ve renkleri diğer aylarda değişmez.Aylık takvimlerde günlerin toplamından ulaştığımız sayının sonucuna göre renklerin yalnızca sıralaması değişir. Ayrıca her renk, eterik bedenimizde bulunan çakraların temsilidir. Sırasıyla 1 günlerinde kök çakradan başlayıp her gün çakra dengeleme çalışmaları yapabilirsiniz. Solfeggio frekanslarını dinleyebilirsiniz. Takvimde belirtilen renklere uygun kıyafet, takı veya objelerle günlerin enerjisine uyumlanabilirsiniz. Çakra dengeleme çalışmalarınızda kristallerin şifasına da yer açmanız, günlerin enerjisine uyumlanma sürecinizi hızlandıracaktır.

**Kişisel takviminize göre günlerin etkileri değişebilir. Detaylı bilgi için @holistiksifa_ adlı sosyal medya hesabımdan bana ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle kalın 