En güzel Tom Hardy filmleri

En güzel Tom Hardy filmleri

Tom Hardy özellikle Inception, Mad Max: Fury Road ve The Revenant filmlerindeki rolleriyle tanınan ünlü İngiliz aktördür. 15 Kasım 1977 İngiltere doğumlu olan yakışıklı aktör ilk rolünde 2001 yapımı olan Band of Brothers’taki John A. Janovec karakterini canlandırdı. Ardından pek çok büyük yapımda olan ünlü oyuncunun rol aldığı son film ise Venom oldu.

Hardy her ne kadar yakışıklılığıyla dikkatleri üzerine çekse de oyunculuk anlamında başarılı ve eğitimli bir aktör. Oldukça iddialı oyunculuk okullarına giden Hardy, bir röportajında diğer okulların aksine kendisinin gittiği okulda iki katı ve çok sıkı koşullarda okuduklarını söylüyor.

Tom Hardy’nin ekranlara çıktığı ilk zaman 2001 yılına, Band of Brothers isimli HBO’nun savaş draması mini dizisine rastlıyor. Ardından aynı yıl Black Hawk Down isimli ünlü savaş filminde yine bir askeri canlandırdı. Savaş dizileri ve filmlerinin ardından 2002 yılında Star Trek: Nemesis filminde Patrick Stewart’a karşı oynayan ünlü aktör çok iyi bir performans gösterdi.

2008 yılında geldiğimizde Hardy, Guy Ritchie tarafından yönetilen RocknRolla’daki filmiyle British Independent Film Award’da  en iyi aktör ödülünü aldı. 2010 yılında ise o dönem ses getirmiş ve beğeniyle izlenmiş olan Inception filminde rol aldı.

2012 yazında ise Hardy, Lawless isimli filmde oynadı. Aynı yıl The Dark Knight Rises filminde rol aldıktan sonra 2014 yılına geldiğimizde meşhur Peaky Blinders dizisinde rol almaya başladı. 2015 yılında Mad Max: Fury Road ve Legend filmlerinde oynayan Hardy, bu filmlerden sonra The Revenant, Dunkirk ve Venom: filmlerinde de rol aldı. Hardy, The Revenant filmindeki John Fitzgerald karakteriyle ilk kez Oscar’a aday oldu.

Tom Hardy’nin yer aldığı son filmleri merak ediyorsanız listemizi inceleyebilirsiniz.

Venom (IMDb puanı: 6.7)

Venom filminde Tom Hardy, hırslı bir muhabir olan Eddie Brock karakterini canlandırıyor. Filmde Eddie ünlü ve araştırdığı işin peşini bırakmayan bir muhabirdir. Takip ettiği kişiler arasında bir araştırma firmasının sahibi de yer almaktadır. Eddie, firma sahibini araştırırken bir yandan da işinden olur, ancak bununla birlikte çok önemli bilgiler keşfeder. Bu keşfinde simbiyoz halinde yaşayabilen bir uzaylı organizma ile karşılaşır. Bu organizmanın insan deneklerle birleştirileye çalıştığını öğrenen Eddie, daha sonra Venom isimli bu organizma tarafından ele geçirilir. Eddie bir yandan firma sahibinden kaçarken bir yandan da bu organizmayla başa çıkmaya çalışır.

Dunkirk (IMDb puanı: 7.9)

Film, İkinci Dünya Savaşı sırasında, savaşın Dunkirk’te olan kısmındaki hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Filmde anlatılan hikaye gerçek olmakla beraber Fransa’nın liman kenti olan Dunkirk’teki savaştan harabeye dönmüş limandaki askerlerin çaresizliği işleniyor. Alman askerleri yaklaştıkça kendilerini daha da kapana kısılmış hisseden askerlerin Dunkirk’ü tahliye etme hikayesi oldukça çarpıcı.

The Revenant (IMDb puanı: 8)

1820’lerin Amerikasından geçen filmde Leonardo Di Caprio’nun canlandırdığı Hugh Glass karakteri yerlilerin saldırısından sonra sert kış koşullarında hayatta kalmaya çalışır. Ayı saldırısından sağ kurtulan Hugh, iş arkadaşı olan Tom Hardy’nin canlandırdığı John Fitzgerald karakteri tarafından ölüme terk edilir. Artık Hugh’nun aklında olan tek şey hayatta kalıp intikamını almaktır.

Legend (IMDb puanı: 7)

Reggie Kray, 1960’larda yeraltı suç dünyasının Londra’daki önemli bir parçası haline gelmi eski bir boksördür. Filmin başında Reggie’nin kardeşi Ron bir akıl hastanesinde paranoid şizofreni teşhisi nedeniyle kalmaktadır. Reggie, tehdit yoluyla kardeşinin erken tahliyesini sağlamaya çalışmaktadır. Böylece iki kardeş güçlerini birleştirerek yer altı suç dünyasının kontrolünü ele almaya çalışırlar. Filmde Ron ve Reggie karakterlerini canlandıran Tom Hardy, özellikle Reggie karakterini canlandırırken ortaya oldukça iyi bir iş çıkarmıştır.

London Road (IMDb puanı: 5.3)

London Road filmi, Ipswich isimli kasabada 2006 yılında gerçekleşen olayları ele alır. Kasaba, 5 tane hayat kadınının cinayetiyle sarsılır. London Road’ın sakinleri zaten yaşadıkları yerdeki kadın ticaretinden yıllardır şikayetçidir. Cinayetlerle ilgili kasabanın yerlilerinden biri suçlu bulunur. Böylece sakin bir kasabada yaşadıklarını sanan insanlar kendilerini bir trajedinin ortasında bulurlar.

Mad Max: Fury Road (IMDb puanı: 8.1)

Son dönemlerin en ilgi çekici filmlerinden biri olan ve post-apokaliptik bir ortamda geçen Mad Max’in başrollerini Charlize Theron ve Tom Hardy paylaşıyor. Mad Max karakterini canlandıran Tom Hardy, zorlu geçmişi nedeniyle yalnız ve insanlardan uzak takılmaktadır. Ancak bir süre sonra kendisini, liderlerinden kaçan bir grubun ortasında bulur. Immortan Joe, kendisinin zalimliğinden kaçan grubun peşini bir türlü bırakmaz.

Child 44 (IMDb puanı: 6.5)

Filmde Tom Hardy tarafından canlandırılan Leo karakteri, Stalin dönemi Sovyet Rusyasında askeriyede çalışan bir polistir. Leo’ya görev olarak çocuk cinayetlerini araştırılması verilmiştir. Tom Hardy ve Noomi Rapace’ın başrollerini oynadığı filmin oyuncu kadrosundaki her isim oldukça iddialı performanslar sergiliyor.

The Drop (IMDb puanı: 7.1)

Tom Hardy’nin canlandırdığı Bob, kuzeni Marv ile barmen olarak çalışmaktadır. Bob, Marv kendisine düşman olduğu halde ona bile yardımcı olmaya çalışan bir karaktere sahiptir. Marv kötü geçmişiyle yüzleşirken Bob, onun bu durumun üstesinden gelmesini ister. Bir yandan da kendi özel hayatıyla uğraşan Bob için hayat gittikçe karmaşık bir hal alır.

Locke (IMDb puanı: 7.1)

Ivan Locke, bir inşaatta yönetici olarak çalışırken çok önemli bir projenin tamamlanmasına az bir zaman kalmışken Birmingham’dan Londra’ya gitmesi gereken önemli bir haber alır. Bu haberle hayatı sarsılan Ivan’ın zor bir karar vermesi gerekmektedir. Eşini, çocuklarını ve iş arkadaşlarını arayıp yıllardır sakladığı sırrı söyleyen Ivan’ın kendiyle yüzleşip hayatıyla ilgili önemli bir karar vermesi gerekmektedir.

Lawless (IMDb puanı: 7.3)

Üç erkek kardeş, alkolün yasak olduğu Büyük Depresyon döneminde Virginia eyaletinde alkol kaçakçılığı yaparak hayatlarını kazanmaktadır. Bu üç kardeşin başı kaçakçılıktan kazandığı paradan pay isteyen devlet görevlisiyle derttedir. Guy Pearce ve Tom Hardy’nin oyunculuklarını konuşturdukları film, olayların geçtiği dönemi oldukça başarılı bir şekilde yansıtıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir